brikina
04.07.07,07:33
prosím Vás, možem kvôli DPH zaúčovať bločik z registračnej pokladne, ktorý je vystavený v 5/2007 do mesiaca 6/2007?
plavčík
04.07.07,07:38
daj v 6/07 s tým, že prišlo po podaní DPH
Gabi03
04.07.07,07:41
Podľa § 51 ods. 2 môže kľudne si uplatniť túto daň aj v 6/2007.
macula
04.07.07,07:47
Ja si myslím, že si môžeš uplatniť odpočet DPH v 6/07, pretože teraz sa dá posunúť nárok na odpočet o jedno zdaňovacie obdobie / t.j. ak ste mesačný platca, tak sa to dá presunúť do ďalšieho mesiaca a ak ste kvartálny platca tak do ďalšieho kvartálu/ a to za podmienky, že ste nemali príslušný blok do podania daňového priznania za uvedené obdobie t.j.5/07.
janaGT
04.07.07,07:48
ja nesúhlasím, hotovostné bločky z reg.pokladní účtujeme v tom období, kedy boli vystavené, v tvojom prípade do 05/07.
Gabi03
04.07.07,07:51
ja nesúhlasím, hotovostné bločky z reg.pokladní účtujeme v tom období, kedy boli vystavené, v tvojom prípade do 05/07.

Na základe čoho je tvoje tvrdenie?
janaGT
04.07.07,08:00
neviem ti teraz presne citovať, nie som v práci, nemám tu literatúru, ale veľa krát sa tu na porade o tomto debatovalo a odpoveď bola vždy jasne napísaná že v mesiaci kedy bol doklad vystavený. Je jasné, že keď ti niekto vystaví v obchode bločik dnes 4.7. tak ti ho predsa nepošle poštou za 3 týždne.
Gabi03
04.07.07,08:02
Ale mohlo sa stať, že ZC niekde zapatrošil ten blok a predložil ho k vyúčtovaniu až o mesiac neskôr.
Ja sa tiež nechám presvedčiť, že máš pravdu, ale len keď mi to vieš aj podložiť niečim. ;)
Manual
04.07.07,08:08
Gabi03
04.07.07,08:12
Tuším som písala to isté. ;) :D
evina
04.07.07,08:16
neviem ti teraz presne citovať, nie som v práci, nemám tu literatúru, ale veľa krát sa tu na porade o tomto debatovalo a odpoveď bola vždy jasne napísaná že v mesiaci kedy bol doklad vystavený. Je jasné, že keď ti niekto vystaví v obchode bločik dnes 4.7. tak ti ho predsa nepošle poštou za 3 týždne.

Bolo diskutované, ale pred novelizáciou zákona. Naopak Jana Acsová niekoľkokrát problém rozdiskutovala a výborný link priložil Manual. Ja len zduplikujem, aby to hneď padlo do oka :
Na základe paragrafu 51 zákona o DPH aj bločik z ERP, ktorý je v zmysle zákona považovaý za faktúru, ak mám do podania DP, mám nárok uplatniť v mesiaci kedy vznikla DP, ako aj v nasledujúcom mesiaci.

Blok si môžeš nárokovať v 6/2007.