polod
04.07.07,08:10
prajem všetkym pekny den.....

Môj príbeh je celkom obyčajny.... ale cez to by som potreboval radu..
Mojej priatelke mama darovala byt formou darovacej zmluvy a podobnych všetkych naležitostí čo k tomu prisluchaju s tým, ze vyplati svojich surodencov... tak sa aj stalo...
teraz nastava problem z ktorym potrebujem poradiť......
na nadobudacom LV figuruje moja priatelka ako jediny vlastník. No lenže všetko som financoval ja z vlastnych zdrojov cca 1.8 mil......podotýkam že nie sme manželia... proste všetko som zafinancoval a teraz by som sa chcel akymsi sposobom (zatial pre mna neznámim) zabezpečiť,že keby sa čokolvek udialo....(s čím samozrejme nikto nepočíta) povedzme nezhody vážnejšieho charakteru...iste vedia všetci čo mam na mysli... tak aby som z toho nevyšiel z prazdnym vreckom ako bezdomovec... vie mi niekto prosim poradiť???,
vopred ďakujem za akukolvek infošku
sway
04.07.07,06:35
prajem všetkym pekny den.....

Môj príbeh je celkom obyčajny.... ale cez to by som potreboval radu..
Mojej priatelke mama darovala byt formou darovacej zmluvy a podobnych všetkych naležitostí čo k tomu prisluchaju s tým, ze vyplati svojich surodencov... tak sa aj stalo...
teraz nastava problem z ktorym potrebujem poradiť......
na nadobudacom LV figuruje moja priatelka ako jediny vlastník. No lenže všetko som financoval ja z vlastnych zdrojov cca 1.8 mil......podotýkam že nie sme manželia... proste všetko som zafinancoval a teraz by som sa chcel akymsi sposobom (zatial pre mna neznámim) zabezpečiť,že keby sa čokolvek udialo....(s čím samozrejme nikto nepočíta) povedzme nezhody vážnejšieho charakteru...iste vedia všetci čo mam na mysli... tak aby som z toho nevyšiel z prazdnym vreckom ako bezdomovec... vie mi niekto prosim poradiť???,
vopred ďakujem za akukolvek infošku

Ja by som Ti poradila - ak sú Vaše vzťahy korektné, tak priateľka by mala na to pristúpiť.
Je treba spísať - alebo lepšie dať si vyhotoviť profesionálom zmluvu o pôžičke na investovanú sumu, na aký účel bola poskytnutá a zakotviť do nej podmienky vrátenia - pri prípadnom rozchode, a nevrátenia pri prípadnom sobáši s tým, že po sobáši sa stávaš spoluvlastníkom bytu rovným dielom, čo sa zanesie i do LV hoci priateľka nadobudla byt pred manželstvom. Tak si ochrániš svoju investíciu aj počas manželstva, lebo pri nezhodách, či rozpade manželstva by si na byt právny nárok nemal.
Sú to chúlostivé veci, ale rozhpdne mi je sympatické, že chceš mať všetko podchytené, lebo bohužiaľ doba je zlá a ide o veľké peniaze.
Držím palce! :)
polod
04.07.07,07:14
ďakujem za rychlu reakciu.....
velmi sa v podobnych zaležitostiach nevyznam,preto som vdačny za kazdu dobru radu a spravne nasmerovanie.... no ja to nemyslim v zlom...samozrejme že tym nechcem nijak narušiť vzťah a ani nikomu ublížiť...ale ako si už napisala..dnes je doba velmi zla a treba sa poistiť..... priatelka je velmi loajalna a korektna,čo tohto tyka...lebo už sme sa na tuto temu bavili a je celkom za... aby sa to vyriešilo..
ostavam z pozdravom ...polod
Chobot
06.07.07,08:35
ďakujem za rychlu reakciu.....
velmi sa v podobnych zaležitostiach nevyznam,preto som vdačny za kazdu dobru radu a spravne nasmerovanie.... no ja to nemyslim v zlom...samozrejme že tym nechcem nijak narušiť vzťah a ani nikomu ublížiť...ale ako si už napisala..dnes je doba velmi zla a treba sa poistiť..... priatelka je velmi loajalna a korektna,čo tohto tyka...lebo už sme sa na tuto temu bavili a je celkom za... aby sa to vyriešilo..
ostavam z pozdravom ...polod

Len si to pekne teraz dohodnite, aby si náhodou nedopladol ako títo:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=492920&postcount=7