cathyc
04.07.07,08:23
Od júla budem účtovať NO - socialne služby. Konkrétne ide o denný a týždenný stacionár pre mentálne postihnuté osoby. NO chce zriadiť chránenú dielňu. Moja otázka sa týka toho, či musí byť v zriaďovacej listine konkrétne uvedené prevádzkovanie chránenej dielne a či musia mať na predaj výrobkov ERP. To predpokladám, že musia, ale chcem sa len ubezpečiť.
Celkovo s chránenou dielňou nemám žiadne skúsenosti, takže budem vďačná za všetky informácie.
cathyc
12.07.07,08:49
Prosím, nikto nepozná odpoveď?
victoria
12.07.07,09:30
"Priznanie postavenia chránenej dielne alebo chráneného pracoviska vydáva úrad práce, sociálnych vecí a rodiny na základe kladného posudku orgánu na ochranu zdravia."
Z tohto mi vyplýva ze v zriadovacej listine mozno nemusi byt priamo uvedene zriadenie chranenej dielne, nakolko pri zriadovani organizacie na poskytovanie socialnych sluzieb nemusi zriadovatel este vediet ci takuto dielnu zriadi. Skor mi to vychadza ze na zaklade udelenia priznania od uradu prace by sa mal urobit nejaky dodatok k zriadovacej listine ale v praxi to overene nemam.
Co sa tyka tej registracnej pokladne, myslim ze prijmy a teda trzby by mali byt nejakym sposobom evidovane a kedze nebudete dodavat vyrobky cez fakturaciu konecnym odberatelom ta povinnost registracnej pokladne by tu mala byt, ale to by si skor zistila v zakone o reistracnych pokladniach mozno aj.
cathyc
13.07.07,03:34
Veľmi ďakujem za odpoveď Victoria. Pomohla si mi. Tak nejako mi to dávala aj logika, ale na tú sa človek stále spoliehať nemôže.