MEGY2005
04.07.07,10:08
V roku 2006 sme zamestnávali 1 pracovníčku.Za 1 a 2 kvartál sme podali hlasenie nulové.pracovníčka potom odišla. Zabudla som však podať ročné D.priznanie aj keď nulové.Bolo mi povedané že mam odôvodniť prečo lebo ináč je pokuta. Neviem čo mam dať ako dôvod.Moja účtovníčka mi zle poradila a čo teraz.? Vďaka za radu.
veronikasad
04.07.07,11:09
Za I. a II. štvrťrok si podávala prehľad o zrazených preddavkoch. Do 30.4.07 bola firma podať aj Hlásenie o vyúčtovaní dane. Ak ste to neurobili, treba poslať dodatočne - pokuta 2000 sk vás však neminie.
Ak už nemáte žiadnych zamestnancov, treba sa na DU odhlásiť ako platiteľ dane zo závislej činnosti.

----------
Veronika
Monika Kováčová
04.07.07,11:11
Mne jednu pokutu za nepodané Hlásenie odpustili, ale najskôr mi ju uložili, potom som podala žiadosť o odpustenie. Dôvod som uviedla: predčasný pôrod... vydokladovala som záznamom z nemocnice.

Teraz som ti asi nepomohla, že?
cactus
04.07.07,11:11
Ale štvrťročné prehľady treba podávať až do termínu odhlásenia sa z dane zo závislej činnosti a tiež podať hlásenie za rok 2007.
veronikasad
04.07.07,11:37
Ale štvrťročné prehľady treba podávať až do termínu odhlásenia sa z dane zo závislej činnosti a tiež podať hlásenie za rok 2007.

Podľa § 39 odst. 11 ZDP Prehľad nie je povinný podať zamestnávateľ,, ktorý je platiteľom dane, ak v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti

---------
Veronika
cactus
04.07.07,11:42
a ja som musela m. r. spätne dorábať
ZuzanaP
04.07.07,11:52
Lenže aj keď nevyjde daň (podpísané vyhlásenie, príjem do výšky nezd. minima), musí sa prehľad podať nulový.
veronikasad
04.07.07,12:03
Lenže aj keď nevyjde daň (podpísané vyhlásenie, príjem do výšky nezd. minima), musí sa prehľad podať nulový.

Súhlasím, nemusí sa podávať keď v danom štvrťroku nemá žiadnych zamestnancov - ani na dohodu a nie je odhlásený ako plaiteľ dane zo záv. činnosti.

---------
Veronika
Veron14
06.07.07,04:37
Ked sa danové priznanie nepodalo z dôvodu zlých informácii a podalo by sa v tomto období, viem že pokuta za to ho neminie no od kial sa da stiahnut dodatočné DP dakujem..
ZuzanaP
06.07.07,04:43
Dodatočné aké daňové priznanie? Daňové priznania majú kolonku riadne, opravné, dodatočné, tak si vyznačíš, že dodatočné.
Veron14
06.07.07,04:53
kamaratovi bolo povedané že tento rok nemusel podať DP a predsa ho mal tak sa pytam ako sa dáva to dodatočné DP
ZuzanaP
06.07.07,05:03
Nebude v tomto prípade pre neho riadne? Veď keď ešte žiadne nepodal, tak nemôže podať dodatočné.
Veron14
06.07.07,05:04
Keby som si chcela uplatnit do nákladov osobné vozidlo...je potrebné si zaviesť knihu jazd a aj vopred zaplatit cestnú daň?
ZuzanaP
06.07.07,05:05
Keby som si chcela uplatnit do nákladov osobné vozidlo...je potrebné si zaviesť knihu jazd a aj vopred zaplatit cestnú daň?


áno, vložiť ho do majetku, odpisovať, viesť knihu jázd, mať zaplatenú daň z motorových vozidiel
Veron14
06.07.07,05:13
Chcela by som vedieť ze keby si SZČO dala do nákladov osobné vozidlo či musí platiť cestnu dan za vozidlo
Monika Kováčová
06.07.07,05:15
nie cestnú daň nie. Platí sa Daň z motorových vozidiel v prípade používania súkromného vozidla na podnikanie.
Veron14
06.07.07,05:21
Keby som si uplatnila v nákladoch len doklad z Registr. pokladne ako je nafta musí to byť len s predchádzajúcimi náležitosťami
ZEvina
06.07.07,05:37
Keby som si uplatnila v nákladoch len doklad z Registr. pokladne ako je nafta musí to byť len s predchádzajúcimi náležitosťami

Nemôžeš si dávať do nákladov doklad za naftu, keď auto nie je v majetku podnikateľa. Ak by bol, aj tak by si robiť mesačné vyúčtovanie spotreby PHL a na konci roka sledovať nadspotrebu.
Veron14
06.07.07,06:05
Mám kamarata, ktorý má vo svojom vlastníctve motorové vozidlo. Platí si aj poistku štvrťročnú. Chcela by som vedieť, keby si do nákladov daval PHL a prevádzkuje auto len na presun na pracovisko a späť. Je to možné?
Musí si viesť knihu jázd
Musí si zaplatiť cestnu daň
Musí si ho odpisovať ked ho nemá vo svojom vlastnictve
Aljok
06.07.07,06:11
Mám kamarata, ktorý má vo svojom vlastníctve motorové vozidlo. Platí si aj poistku štvrťročnú. Chcela by som vedieť, keby si do nákladov daval PHL a prevádzkuje auto len na presun na pracovisko a späť. Je to možné?
Musí si viesť knihu jázd
Musí si zaplatiť cestnu daň
Musí si ho odpisovať ked ho nemá vo svojom vlastnictve
Tak má, alebo nemá vo svojom vlastníctve?
Veron14
06.07.07,06:30
Jaj prepáčte...som sa sekla...má ho vo svojom vlastnictve
ZEvina
06.07.07,06:39
Mám kamarata, ktorý má vo svojom vlastníctve motorové vozidlo. Platí si aj poistku štvrťročnú. Chcela by som vedieť, keby si do nákladov daval PHL a prevádzkuje auto len na presun na pracovisko a späť. Je to možné? Ak sa len vozí do práce, tak to nie je na zabezpečenie a udžanie príjmu.
Musí si viesť knihu jázd
Musí si zaplatiť cestnu daň
Musí si ho odpisovať ked ho nemá vo svojom vlastnictve

Ak MÁ auto zaradené do podnikania, musí viesť knihu jázd, zaplatiť daň z motovorých vozidiel a môže si ho odpisovať. Auto však musí používať na podnikateľské účely. Voziť sa do práce nie je používanie vozidla na služobné účely.
veronikasad
06.07.07,07:49
Ked sa danové priznanie nepodalo z dôvodu zlých informácii a podalo by sa v tomto období, viem že pokuta za to ho neminie no od kial sa da stiahnut dodatočné DP dakujem..




................