Vierka67
04.07.07,10:13
ahojte,

dostala som proformu fakturu v juli 2006, je aj s DPH. V juli 2006 som tuto fakturu uhradila, ale v auguste 2006 som dostala faktúru - daňový doklad s úhradou 0,-Sk.
V ktorom mesiaci som mala (mám) účtovať DPH na vstupe?

PS: taky isty pripad mam aj v roku 2007

Dík..
monyka
04.07.07,08:23
podľa dátumu vzniku daňovej povinnosti. Vtedy keď ti dodali tovar alebo službu.

Alebo ešte jedna možnosť dátum vzniku daňovej povinnosti je deň prijatia platby (u druhej strany) aj tak to môže byť.
Gabi03
04.07.07,08:27
O DPH si mala účtovať s dátumom uhradenia proforma faktúry, ktorý by sa mal zhodovať s dátumo ZP na ostrej faktúre. Prípadne, ak dodanie tovaru/služby bolo do 15 dní od zaplatenia, dátum pre odpočet DPH môže byť dátum ZP na tejto faktúre.
Iveta98765
14.01.08,08:42
Som znovu začinajúca po dlhej materskej. Počas nej som nesledovala zmeny v účtovníctve. Proformafaktúra je predfaktúra?
KvetkaK
14.01.08,08:45
Áno predfakúra sa nazýva aj proformafaktúra, alebo zálohová faktúra. :)
nika.sum
07.02.08,12:38
Ahoj, mam taky problemik, v 02/2007 som dostala zalohovu fakturu, ale akosik, som prehliadla ze je to zalohova, je tam totiz vycislena DPH, nazov faktura, len drobnym pismom (ze to nie je doklad pre odpocet dPH), neviem ako mi to uniklo, tak som ju zaevidovala, uhrada v 03/2007, samozrejme mi prisla ostra faktura, kt. som tiez zaevidovala, nebolo mi divne ze rovnaka suma lebo islo o sluzbu, kt. sa moze opakovat. Teraz som si kontrolovala neuhradene faktury a zistila som tento omyl. Problem je ze sme stvrt.roc. platcovia, takze to mam 2x v DPH (ide o drobnu sumu) co mam robit? Da sa vyhnut nejako dodatoc.DP DPH ?
Zoltán Kovács
07.02.08,12:39
Ahoj, mam taky problemik, v 02/2007 som dostala zalohovu fakturu, ale akosik, som prehliadla ze je to zalohova, je tam totiz vycislena DPH, nazov faktura, len drobnym pismom (ze to nie je doklad pre odpocet dPH), neviem ako mi to uniklo, tak som ju zaevidovala, uhrada v 03/2007, samozrejme mi prisla ostra faktura, kt. som tiez zaevidovala, nebolo mi divne ze rovnaka suma lebo islo o sluzbu, kt. sa moze opakovat. Teraz som si kontrolovala neuhradene faktury a zistila som tento omyl. Problem je ze sme stvrt.roc. platcovia, takze to mam 2x v DPH (ide o drobnu sumu) co mam robit? Da sa vyhnut nejako dodatoc.DP DPH ?

Asi nie.