sluzby
04.07.07,10:43
dobry den, mohli by ste mi poradit. chcem preradit auto /som SZCO/ do osobneho uzivania k 1.8.2007, poznamenavam, ze nie je odpisane /len jeden rok/. V tejto spojitosti sa chcem opytat, ci si mozem dat do nakladov vydavky spojene s jeho uzivanim za sedem mesiacov t.r., dalej co s cestnou danou a ake dalsie povinnosti z tohto vyplyvaju. dakujem.
skvarki
04.07.07,11:33
Na danovom urade odhlasis auto z DzMV a poziadas o vratanie zvysnej casti. Vydavky za 7 mesiacov si mozes uplatnit. O co pridej je odpis za rok 2007 nakolko nebudes mat auto v majektu k 31.12.2007. Ak ho predas do 5 rokov od vyradenia z obchodneho majetku tak prijem z predaja musis zdanit (pozri si z.c. 595/2003 Z. z. v z.n.p.)
ekopo
04.07.07,11:37
.......ale môžeš ho naďalej používať v súvislosti s podnikaním s uplatnenou paušálnou náhradou.
sluzby
04.07.07,12:15
dakujem pekne za poradenie. Viem ze pridem o odpis, ale problem je v tom, ze pravdepodobne nebudem mat taky prijem, aby som auto mohla odpisat. Pripadne mohla by som odpisovanie prerusit? alebo poradte ako v tomto pripade postupovat.dakujem vopred.
Anja111
04.07.07,12:24
dakujem pekne za poradenie. Viem ze pridem o odpis, ale problem je v tom, ze pravdepodobne nebudem mat taky prijem, aby som auto mohla odpisat. Pripadne mohla by som odpisovanie prerusit? alebo poradte ako v tomto pripade postupovat.dakujem vopred.
Môžeš využiť prerušenie odpisovania poľa § 22, odst. 9 ZDP.
ata111
04.07.07,12:26
.......ale môžeš ho naďalej používať v súvislosti s podnikaním s uplatnenou paušálnou náhradou.
Myslíš, že takto to môže byť? Najprv auto opisujem, potom ho vyradím a následne si uplatním paušál? Na evidencii DMZ je jasné, že sa jedná o to isté auto, takže ten paušál mi tam nijako nesedí, ak som si už raz auto uplatnila do výdavkov vo forme odpisov.
Pepa
04.07.07,12:34
Myslíš, že takto to môže byť? Najprv auto opisujem, potom ho vyradím a následne si uplatním paušál? Na evidencii DMZ je jasné, že sa jedná o to isté auto, takže ten paušál mi tam nijako nesedí, ak som si už raz auto uplatnila do výdavkov vo forme odpisov.
Áno, môže to tak byť.
ata111
04.07.07,14:33
No, neviem, neviem...
Kazu
04.07.07,15:25
Je to tak. Veď vo forme odpisov si si ho uplatnila v minulosti nie v budúcnosti.