liliene
04.07.07,11:29
Mil priatelia,
mame s priatelkou s.r.o. a chceme pribrat noveho clena - spolocnika, ktory bude zaroven aj konatelom, ako my dve.
Cast postupu poznam, ale mam drobne nejasnosti:

1.v Navrhu na zapis zmeny pre OR...oddiel konatelia/je riadok 6. - den vzniku funkcie . Co tam mam dat? Den, kedy VZ menovalo noveho konatela? alebo iny?
2. NAVRH staci ak not. overi a podpise len novy konatel - totiz v SZ je, ze kazdy kona samostatne z konatelov za firmu
3. treba nejake PREHLASENIE noveho spolocnika, ze je/nie je spoloc. v inych s.r.o... Alebo netreba NIC PREHLASOVAT? Zo zakona mi to nie je celkom jasne.
4. UZNESENIE VZ moze byt sucastou Zapisnice zo zasadnutia VZ, alebo to musi byt separe listina?


ZAtial tolko, velmi pekne dakujem za kazdu pomoc.
dusan 13
04.07.07,10:19
Takže skúsim pomôcť :
1. Treba tam dať deň kedy VZ menovalo konateľa
2. Návrh nech podpíše jeden zo "starých" konateľov, nový nech návrh nepodpisuje
3. netreba nič prehlasovať
4. uznesenie VZ musí byť súčasťou zápisnice zo zasadnutia VZ
riccado
04.07.07,11:09
Takže skúsim pomôcť :
1. Treba tam dať deň kedy VZ menovalo konateľa
2. Návrh nech podpíše jeden zo "starých" konateľov, nový nech návrh nepodpisuje
3. netreba nič prehlasovať
4. uznesenie VZ musí byť súčasťou zápisnice zo zasadnutia VZ

taka mala oprava:
2. moze podpisat aj "novy" konatel

a doplnenie:
4. nezabudnite na zoznam pritomnych spolocnikov na VZ, v OZ je to ako priloha zapisnice z VZ
Danila
04.07.07,12:47
taka mala oprava:
2. moze podpisat aj "novy" konatel

a doplnenie:
4. nezabudnite na zoznam pritomnych spolocnikov na VZ, v OZ je to ako priloha zapisnice z VZJa by som povedala, že samotný návrh na zápis zmeny v OR podpisuje novozvolený konateľ ako štatutárny zástupca spoločnosti, čím udáva prejav vôle, že sa funkcie ujíma a že s ňou súhlasí.
Všetko ostatné / spôsob hlasovania, účasť spoločníkov a pod./ určuje SZ/alebo by mala/.
liliene
04.07.07,14:09
Velmi pekne vam vsetkym dakujem za rychle odpovede. Ste velmi mili.
Posunula som sa dalej, ale este mam par otazok:

1. mam jeden vzor z roku 2000, kde Zapisnica z VZ zacinala vymenovanim
pritomnych - "Rokovania VZ sa zucastnili...:" de facto prezencna listina, ale sa to tak nevolalo moze to byt aj tak? Alebo to ma
byt samostatna priloha? Tu formu prezencky nechapem - a podpisy na nej sa dufam neoveruju...

2. uplne znenie SZ do zbierky listin ma podpisat ktory konatel - hociktory, alebo ten novovymenovany?

dakujem.
liliene
04.07.07,14:17
este som zabudla:
mam nejake doklady z r.2000, kde sa 2 ludia stali novymi spolocnikmi i konatelmi zaroven - a museli prehlasit, ze nie su spolocnikmi inej sro +
nie su jedinymi spolocnikmi, ani jedinymi zakladatelmi inej obch. spol.
Zakon sa v tomto stal tolerantnejsim, ze uz to netreba?

Dakujem za odpoved.
josh
08.07.07,10:48
valne zhromazdenie by malo konatela menovat k urcitemu dnu. podla toho potom navrh podpisuje bud stary konatel alebo novy konatel.
konatel sa stava konatelom k tomu dnu, ku ktoremu ho vymenovali. takze nie zapisom do OR.
liliene
09.07.07,12:42
je mi to jasne. vdaka Josh.:) :)