marec
04.07.07,12:55
Chcem prevadzkovat inter. stranku pre predaj online zajazdov iných cest. kancelarii resp. agentur.Potrebujem mat aj ja zivnost ako prevadzkovateľ cest. agentúry?
anklar
06.07.07,06:30
Chcem prevadzkovat inter. stranku pre predaj online zajazdov iných cest. kancelarii resp. agentur.Potrebujem mat aj ja zivnost ako prevadzkovateľ cest. agentúry?
Ak chceš prevádzkovať cestovnú agentúru, podľa živn. zákona (príloha č. 2, skupina 214 -Ostatné) pre túto činnosť sú nasledovné podmienky:
1.vysokošk.vzdelanie ek.alebo práv. smeru a 1 r. praxe v odbore
alebo
2.vyššie odb. vzdelanie v odbore a 2 r. praxe v odbore
alebo
3.úplné stred. vzdelanie v odbore alebo v ekon. odbore a 3 roky praxe v odbore.
O žiadnych zmenách zatiaľ neviem. Na Tvojom mieste by som išla na živ. úrad a upresnila si info o podmienkach.
marec
06.07.07,09:18
Dakujem za tvoj email.ja vsak nechcem prevadzkovať cest.agenturu.ja chcem prevadzkovať intern. stranku - presne tak ako to je napr. na www.zoznam.sk (http://www.zoznam.sk/).
Po kliku na zajazdy si presmerovany na online vyhladavac zajazdov ich partnerskej firmy nettravel.sk a zoznam ma z toho proviziu za predaj , pritom zoznam.sk nieje ca ani ck a provizne predava zajazdy inej firmy.to iste chcem robit aj ja. mozem to prevadzkovat na zaklade povolenia na sprostredkovanie obchodu, vyroby a dopravy v rozsahu volnej zivnosti ?
anklar
06.07.07,11:36
Dakujem za tvoj email.ja vsak nechcem prevadzkovať cest.agenturu.ja chcem prevadzkovať intern. stranku - presne tak ako to je napr. na www.zoznam.sk (http://www.zoznam.sk/).
Po kliku na zajazdy si presmerovany na online vyhladavac zajazdov ich partnerskej firmy nettravel.sk a zoznam ma z toho proviziu za predaj , pritom zoznam.sk nieje ca ani ck a provizne predava zajazdy inej firmy.to iste chcem robit aj ja. mozem to prevadzkovat na zaklade povolenia na sprostredkovanie obchodu, vyroby a dopravy v rozsahu volnej zivnosti ?
Prepáč mi, prosím, ak som mudrovala. Trochu si to zapríčinila Ty, lebo prvou vetou si nám oznámila čo chceš robiť a v nasledujúcej otázke si sa pýtala, či potrebuješ živnosť na prevádzkovanie cest. agentúry. To ma poplietlo. Domnievam sa, že tak, či tak budeš potrebovať ŽL za predpokladu, že túto činnosť chceš vykonávať za účelom zisku. Je tu veľa odborníkov, určite ťa ešte niekto nájde aby ťa usmernil. Nech sa ti darí.