nikolaj
09.02.05,11:40
Potrebujeme zrusit konatela, ale nemam v tom uplne jasno. Mam tri otazky, ktorymi som si nie isty:
1. zapisnica z valneho zhromazdenia musi byt overena? (zaver je odvolanie konatela na vlastnu ziadost s ucinnostou odo dna konania valn.zhromazdenia)
2. meni sa pri tejto zmene aj spol.zmluva?
v spol. zmluve mame uvedene nasledovne: "Pri založení spoločnosti ustanovia spoločníci prvých konateľov priamo v spoločenskej zmluve. Neskôr je konateľ vymenúvaný a odvolávaný rozhodnutím valného zhromaždenia."
a samozrejme "Prvymi konatelmi su: XY"
3. ziadost o zapis zmeny v OR, podpisu uz len zvysny konatelia alebo aj odvolany, kedze dnom konania val. zhromazdenia ten jeden prisiel o funkciu konatela?
Za kazdu radu budem vekmi vdacny.
Nikolaj
bepo
09.02.05,16:26
1.tuším že na OR ide zápisnica spolu s prezenčnou listinou neoverené-opýtaj sa priamo u notára
2.pokiaľ nie je v spoločenskej zmluve uvedené meno konateľa okrem prvého tak netreba meniť
3.žiadosť podpisuje len nový konateľ,odsúhlasením na VZ prestal byť starý konateľ štatutárom a všetko podpisuje len nový
Monikacz
11.02.05,07:57
Ahoj Nikolaj! Ak sa Ti to este nepodarilo vyriesit, mozno najdes uzitocne informacie v tejto teme - hlavne co sa tyka otazky overit ci neoverit:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=3544&page=2&pp=10&highlight=obchodn%FD+register
nikolaj
11.02.05,09:13
dakujem za rady, nakoniec som sa rozhodol nasledovne:
1.zapisnicu overovat nebudem,
2,spolocenska zmluvu nezmenim, kvoli textu v spol.zmluve:
Pri založení spoločnosti ustanovia spoločníci prvých konateľov priamo v spoločenskej zmluve. Neskôr je konateľ vymenúvaný a odvolávaný rozhodnutím valného zhromaždenia.
3.ziadost o zmenu podpisu iba konatelia, ktory ostali

ako to dopadlo napisem ked mi pride odpoved, v pondelok to podam
nikolaj
lara
11.02.05,15:28
nikolaj tú zapisnicu si daj overiť notárom len prezenčnú listinu nemusíš, inak ti to vrátia
nikolaj
22.02.05,14:28
TAKZE PRESLO TO a trvalo to len tyzden!!!
stacilo nasledovne v Bratislava I:
1. ziadost o zapis zmeny v OR (formular c.8 myslim) - overeny podpis zostavajucich konatelov
2. zapisnica z valneho zhromazdenia - neoverene podpisy
3. prezencna listina - neoverene podpisy

Sprievodny list mi teta vratila, ze pokial sa jedna o zmenu, ktora sa podava cez formular c.8, sprievodny list netreba.
nikolaj
blondiss
17.07.07,12:41
:mad: Prosim Vam vie mi niekto poradit co mam robit, ked som previedla svoj obchodny podiel z firmy na noveho konatela ešte pred 10 rokmi, nemam kontakt na bývalého spoločníka, neviem spraviť valne zhromaždnie, ktore je potrebe poslať na obch. register, a ten ktory je podla notarskej zmluvy novy konatel nema zaujem o zmenu v obchodnom registri. neviem sa s nim skontaktovat a ja som stále evidovaná ako konatelka. Od daňového úradu mi poslali pokutu za nepodanie daň. priznania. čo mám robiť??????,
Danila
17.07.07,13:39
:mad: Prosim Vam vie mi niekto poradit co mam robit, ked som previedla svoj obchodny podiel z firmy na noveho konatela ešte pred 10 rokmi, nemam kontakt na bývalého spoločníka, neviem spraviť valne zhromaždnie, ktore je potrebe poslať na obch. register, a ten ktory je podla notarskej zmluvy novy konatel nema zaujem o zmenu v obchodnom registri. neviem sa s nim skontaktovat a ja som stále evidovaná ako konatelka. Od daňového úradu mi poslali pokutu za nepodanie daň. priznania. čo mám robiť??????,Svoj obchodný podiel si previedla na nového spoločníka. Účinnosťou zmluvy o prevode obchodného podielu Tvoja účasť v spoločnosti zanikla. Silvikin výraz mrník, je asi veľmi slabý odvar fungovania Tebou spomenutej s.r.o. Zober všetky dokumenty, ktoré v súvislosti s prevodom OP máš v rukách a navštív DÚ osobne. A určite sa nemýlim ak vyslovím názor, že takto fungujúca s.r.o.
nielen dozrela, ale aj prezrela na zrušenie.