daja
04.07.07,13:15
Prosím poraďte ako mám teraz postupovať: dátum dodania služby(preprava) bol 8.6.2007. Faktúru za službu sme mali vystaviť do 15 dní. Ale doklady o preprave sme dostali až dnes, čo je skoro mesiac od dňa dodania služby. Ako mám túto službu teraz vyfakturovať?:mee: Asi sme si mali faktúru priparaviť skôr, ale akosi sme na ňu pozabudli. Dá sa s tým niečo robiť? ďakujem.
Vladimír Ozimý
04.07.07,11:20
no neviem u nás bežn príde neskoro vec na vyfaktúrovanie...tak si v pohodke pozriem kedy je dátum dodania + dní a ktomuto dátumu vystavím faktúru...
JAJA11
04.07.07,11:24
Prosím poraďte ako mám teraz postupovať: dátum dodania služby(preprava) bol 8.6.2007. Faktúru za službu sme mali vystaviť do 15 dní. Ale doklady o preprave sme dostali až dnes, čo je skoro mesiac od dňa dodania služby. Ako mám túto službu teraz vyfakturovať?:mee: Asi sme si mali faktúru priparaviť skôr, ale akosi sme na ňu pozabudli. Dá sa s tým niečo robiť? ďakujem.

My sme tiež pozabudli takto na faktúru, ale potom sme sa snažili dať dátum najnižší ako nás pustil program, pokiaľ bude DPH odvedená za jún, tak ako má byť, až taký veľký problém to nebude. :rolleyes:
daja
04.07.07,11:25
A nie je problém, to že vystavím faktúru dnes napr. s dátumom 23.6.2007 a predtým mám už ďaľšie faktúry s neskorším dátumom.
Jana Acsová
04.07.07,11:41
Prosím poraďte ako mám teraz postupovať: dátum dodania služby(preprava) bol 8.6.2007. Faktúru za službu sme mali vystaviť do 15 dní. Ale doklady o preprave sme dostali až dnes, čo je skoro mesiac od dňa dodania služby. Ako mám túto službu teraz vyfakturovať?:mee: Asi sme si mali faktúru priparaviť skôr, ale akosi sme na ňu pozabudli. Dá sa s tým niečo robiť? ďakujem.Ak ste neuskutočnili "dopravu", ale ste si ju objednali ... tak predsa dátum dodania je dátum vyhotovenia faktúry a nemeškáte s faktúrou. V prípade prepravy sa jedná o bežnú prax riešenú zákonom o DPH. Dedukujem na základe zvýrazneného textu, že sa jedná z Vašej strany o obstaranie prepravy ... a teda tzv. komisionársky vzťah.
daja
05.07.07,10:03
Nemali sme túto prepravu objednanú. Zle som sa vyjadrila. Prepravu uskutočnil náš vodič, máme objednávku od zákazníka na prepravu znejúcu na naše meno, ale vodič nám zabudol odovzdať doklady, a my sme tak isto pozabudli na túto objednávku.
Jana Acsová
05.07.07,11:22
Nemali sme túto prepravu objednanú. Zle som sa vyjadrila. Prepravu uskutočnil náš vodič, máme objednávku od zákazníka na prepravu znejúcu na naše meno, ale vodič nám zabudol odovzdať doklady, a my sme tak isto pozabudli na túto objednávku.Tak to potom nie je komisionársky vzťah.
Orsz
05.07.07,11:43
Nemali sme túto prepravu objednanú. Zle som sa vyjadrila. Prepravu uskutočnil náš vodič, máme objednávku od zákazníka na prepravu znejúcu na naše meno, ale vodič nám zabudol odovzdať doklady, a my sme tak isto pozabudli na túto objednávku.

Kľudne môžte vysatviť faktúru s dňom max. 15 dní po dodaní, i keď už máte faktúry s neskorším dátumom. Nemalo by to byť pravidlo, ale aj tak to bude OK. Inak ak sa nám stane, že zabudnú niečo vyfaktúrovať, tak vložíme faktúru doplnenú o písmeno, napr. ak máme faktúry v mesaici jún 270112 - 270220, a potrebujem vložiť faktúru niekde uprostred napr. 270173 (ale táto je riadne zaúčtovaná), tak ju napíšeme ako 270173A. V praxi viem, že sa to bežne stáva. Dokonca mám jedného klienta, ktorí si to vystavujú ako športku, začínajú 14.6, 21.6, a potom hop na 5.6., atď. už som im dohovorila, ale niekedy to je ako volanie do hory....... Ale ty to kludne vyrieš takto - raz za čas sa nič nestane.
daja
06.07.07,05:34
Ďakujem veľmi pekne . Zatiaľ sa mi takáto situácia nestala, preto som vďačná za Vaše rady.