zbrnkotanie
04.07.07,13:34
dobry den mam velky problem, bytove druzstvo mi dalo vypovedf z najmu,do troch mesiacoch sa mam vystahovat,mam na bytovom dld 180,000sk.Som si vedome dlhu,a mrzi ma ze nastal,mala som dost velke financne problemy,mam 4 deti,z toho dve 5rocne tazko postihnute,neviem si prestavit ze by sme nemali kde byvat.
Da sa s bytovym podnikom dohodnut na splatkach tejto sumy aj ked mi dala uz vupoved?Alebo kam sa mam obratit,som schpna splacat dlh po 4.000sk.Poradte mi prosim.Dakujem:mad:
veronikasad
04.07.07,11:43
Skús poslať žiadosť o splátkový kalendár na dlžné nájomné. Podmienkou však je platenie bežného nájomného včas, inak ti splátkový kalendár, ak ti ho aj schvália, zrušia. V každom prípade treba na výpoveď z nájmu písomne reagovať, nenechaj to bez povšimnutia.

------------
Veronika
ZuzanaP
04.07.07,11:46
Nechcem rýpať, ale ak si schopná splácať dlh po Sk 4000,--, prečo neplatíš riadne nájomné? Alebo je tých problémov na teba dosť:mee: !!! Držím palce, aby vám bytové družstvo vyhovelo.;)
zbrnkotanie
11.07.07,12:39
ahoj Veronika dakujem ze si mi napisala,ano skusim bytovy podnik poprosit o splatkovy kalendar,a urcite uz budem aj platit normalne najomne,financne som na tom uz lepsie,takze som schopna to slacat.Len sa bojim ci sa budu este so mnou bavit ak my uz dali vypoved.
zbrnkotanie
11.07.07,12:41
ten dlh nastal ked som mala problemy vyzit,teraz sa financna situacia zlepsila a preto som schopna dlh splacat a aj platit normalne najomne.
Chobot
11.07.07,13:28
ten dlh nastal ked som mala problemy vyzit,teraz sa financna situacia zlepsila a preto som schopna dlh splacat a aj platit normalne najomne.

...ale urobiť si dlh 180.000, to sa nestihne za rok-dva. Keď to len odhadom rátam, tak to muselo byť najmenej za 4 roky neplatenia plus penále.

A umožnili ti to uhradiť v splátkach? Daj vedieť, ako si dopadla.
Melnick
11.07.07,13:32
Skús poslať žiadosť o splátkový kalendár na dlžné nájomné. Podmienkou však je platenie bežného nájomného včas, inak ti splátkový kalendár, ak ti ho aj schvália, zrušia. V každom prípade treba na výpoveď z nájmu písomne reagovať, nenechaj to bez povšimnutia.

------------
Veronika
Úplne sa stotožňujem s Veronikou,ba navrhujem aj osobne ísť na BP.
Držím palce aby si uspela.:)
PS:Ale rozhodne počítaj s vyššími splátkami. :mee:
veronikasad
11.07.07,13:40
ahoj Veronika dakujem ze si mi napisala,ano skusim bytovy podnik poprosit o splatkovy kalendar,a urcite uz budem aj platit normalne najomne,financne som na tom uz lepsie,takze som schopna to slacat.Len sa bojim ci sa budu este so mnou bavit ak my uz dali vypoved.

Neviem ako dlho máš doma už tú výpoveď. Od tvojho prvého príspevku uplynul už viac ako týždeň, takéto veci sa riešia hneď. Hneď po doručení výpovede si mala zaslať - v rámci svojich možností - nejakú splátku navyše, aby na bytovom družstve videli, že to myslíš vážne. Spolu so žiadosťou o splátkový kalendár pošli aj zdôvodnenie neplatenia, podrobnejšie popíš finančnú situáciu v rodine. Čakať na uplynutie výpovednej doby, a myslieť si, že sa stane zázrak, je nezodpovedné...

-----------
Veronika