Marcela16
04.07.07,16:10
Mám trochu primitívnu otázku ohľadom zaevidovania a tým aj číslovania vyúčtovacích faktúr k preddavkom. Tohto roku už viem ako to mám správne robiť, ale nedá mi sa spýtať ako to mám urobiť s minulým rokom. Proste, keď sme mali preddavkové faktúry (došlé a odoslané) a k nim prišla faktúra na prijatú úhradu a potom vyúčtovacia faktúra. Tak tú vyúčtovaciu faktúru s 0,- Sk som nezaevidovala do záväzkov. Pričom by to malo byť zaevidované (nevedela som to urobiť v mojom účtovnom programe). Teraz som robila ešte nejaké malé zmeny v roku 2006 tak sa chcem spýtať skúsenejších či mám radšej ešte dodatočne zaevidovať tie vyúčtovacie faktúry, alebo ich mám už nechať tak. Ako sa vlastne na to pozerá daňová kontrola?
Marcela16
04.07.07,15:07
odpíšte mi niekto prosím
Danila
04.07.07,16:45
odpíšte mi niekto prosímDaňovú kontrolu zaujíma správne odvedená daň na základe preúkazného účtovníctva. Zaevidovanú musíš mať každú faktúru. Ak už nemôžeš meniť číselný rad, tak faktúru založ k preddavkovej a označ písmenom abecedy napr. 123 preddavková a 123 a vyúčtovacia. / Za normálnych okolností by sa na to prišlo pri inventarizácii záväzkov a pohľadávok:) /
brumkacik
12.07.07,08:56
Ahoj Marcela 16,zaujimalo by ma ako cislujes a uctujes dosle fa na poskytnuty preddavok a potom aj vyuctovaciu fa.Mam v tom trosku chaos.Dakujem