Kleine
04.07.07,19:53
Zdravim vsetkych.
Tento rok by sme chceli zacat stavat RD a preto si zistujem moznosti poskytnutia hypouveru. Na nete som nasiel spolocnost Hypocentrum, ktora sa zaobera vybavovanim uveru. Mate niekto skusenosti s touto spolocnostou ohladom vybavenia uveru alebo je lepsie si vybavit uver sam ?
Vdaka.
Lion Topoľčany
04.07.07,17:56
Ani kura nehrabe zadarmo-ak si chcete usporiť nejaké korunky, vybavte si úver sama.
endrju
05.07.07,03:23
Jednoznačná odpoveď asi neexistuje.
Človek bez nadania na vybavovanie by sa asi mal spoľahnúť na firmu, ktorá ovláda (alebo by mala ovládať) zákonné postupy a vybavovaním takýchto záležitostí sa živí.
Aj ten, kto sa pustí do vybavovania sám (ak nie je práve tým odborníkom, ktorý ovláda všetky potrebné postupy), musí počítať s nejakými nákladmi na rady od príslušných odborníkov.
O tom, že v súčasnosti stonásobne platí "time's money", netreba asi dlho hovoriť. Neskúsenému vybavenie hypoúveru trvá určite dlhšie ako skúsenému. Každý si svoj čas hodnotí inak.
Pri rozhodovaní by malo mať svoju váhu aj to, že chyby pri vybavovaní hypoúveru na veľmi dlhý čas môžu negatívne ovplyniť život najmä toho, kto bude úver splácať.
Lion Topoľčany
05.07.07,05:57
Koľko ľudí, toľko názorov. Dnes sa firmy živia kade-čím, a nie za malé peniaze.
Neviem si predstaviť, čo konkrétne by mohol človek "zmrviť", ak sa do toho pustí sám. Neviem, či sa na to pozerám s nadhľadom, alebo som sa celý život
riadila kalkulačkou...Ja osobne by som si pobehala niekoľko slušných bánk, zistila si podmienky/čo a ako/ a podľa pre mňa najvyhovujúcich podmienok
by som si vybrala tú najlepšiu ponuku.
P.S.:kde má človek istotu, že v Hypocentre mi dajú najlepšiu ponuku na trhu?
Samozrejme, sú tam školení ľudia a v tom prípade ma slovne "dobláznia" ako chcú !
endrju
05.07.07,06:36
Koľko ľudí, toľko názorov. Dnes sa firmy živia kade-čím, a nie za malé peniaze.
Neviem si predstaviť, čo konkrétne by mohol človek "zmrviť", ak sa do toho pustí sám. Neviem, či sa na to pozerám s nadhľadom, alebo som sa celý život riadila kalkulačkou...Ja osobne by som si pobehala niekoľko slušných bánk, zistila si podmienky/čo a ako/ a podľa pre mňa najvyhovujúcich podmienok by som si vybrala tú najlepšiu ponuku.
P.S.:kde má človek istotu, že v Hypocentre mi dajú najlepšiu ponuku na trhu?
Samozrejme, sú tam školení ľudia a v tom prípade ma slovne "dobláznia" ako chcú !
Súhlas s tým, že koľko ľudí, toľko názorov.
Súhlas aj s tým, že treba si poriadne rozmyslieť, komu zverím vybavovanie hypoúveru.
O tom, že dnes nás môže kdekto "doblázniť" hocijako a nielen pri vybavovaní hypoúveru, asi netreba obšírnejšie písať. Každý má hlavu na krku na to, aby ju používal aj na rozmýšľanie a nielen ako odkladacie miesto na pokrývku hlavy. ;)

"Zmrviť" sa dá všeličo. Komplikovanejšie vlastnícke vzťahy k nehnuteľnosti, ktorou sa zvykne ručiť za hypoúver, môžu spôsobiť toľko problémov, že súdiť sa bude dotyčný až do konca života a presúdi pritom celý majetok.

Z osobnej skúsenosti vybavovania svojho hypoúveru viem, že aj "slušnú" banku treba kontrolovať. V mojom prípade tiež pri kontrolovaní podkladov z banky odborník, ktorého som o to požiadal, natrafil na viaceré nepresnosti (niektoré boli aj vážnejšieho charakteru). Tieto sa opravovali pred podpisom zmluvy. Banka ich pritom opravila "bez odvrávania".
O vklade záložného práva v katastri ani nehovorím. Tam mi k "normálnemu" vybaveniu všetkých náležitostí pomohlo predovšetkým kvalitné preškolenie od odborníka, ktoré som absolvoval ešte predtým, ako som prvýkrát vstúpil na kataster pri vybavovaní tejto záležitosti.
:cool:

P.S.
O skúsenostiach s vybavovaním hypoúverov je v tejto sekcii založených už niekoľko tém a tak by azda neuškodilo záujemcom oboznámiť sa aj s týmito témami.
ypsilonko
25.09.09,11:35
Zdravim, ja mam osobnu skusenost s hypocentrom, nie s tym Hypocentrom, ale s inym, Auxerre a veru keby nebyt nasho obetaveho poradcu tak naozaj neviem dokedy by sme sa s bankou natahovali. My sme riesili kupu domu s tym ze povodny majitel mal na dome este svoju hypoteku a mali sme to aj so stavebnym sporenim takze celkom dost zlozite a banka dost vymyslala co sa tyka kupnej zmluvy, nas poradca nam velmi pomohol. Hlavne zalezi na maklerovi, pokial je ochotny naozaj sa postarat o vsetko, tak jednoznacne odporucam. To by teda mal byt kazdy, ale bohuzial opak je pravdou. Treba dobre poriadne vyberat. Rozhodne usetrite cas a hlavne niekedy sa vyskytnu veci ktorym normalne clovek nerozumie a oni v tom maju jasno, vysvetlia vam to a pomozu ako sa da. Poznaju postup, vyznaju sa v bankach, vedia hned co kde je prave vyhodne a tak. Nechcem robit nejaku brutalnu reklamu ale my by sme mali teda o moc vacsie problemy keby sme nemali za sebou odbornika. A co sa tyka toho doblazenia, doblaznit sa da clovek iba ked sa sam necha. Netreba sa do toho pustat celkom bezhlavo, trochu si to pobehajte aj sami (aspon 2-3 banky), nieco malo pozistujte a potom vam poblazenie nehrozi :)
na uvod do hypotek odporucam hypotekarna-kalkulacka.sk vlastna tvorba ;)
ypsilonko
25.09.09,11:47
Ani kura nehrabe zadarmo-ak si chcete usporiť nejaké korunky, vybavte si úver sama.
na toto mam iny nazor. hypotekarny poradcovia pokial viem a myslim ze viem dobre, su plateny bankou a pomerne od vysky hypoteky a nie od toho ktorej banke urobia zmluvu. Iste rozdiely tam byt mozu ale nie natolko velke aby radsej klienta dohnutili podpisat nieco nevyhodne aby im potom robil negativnu reklamu. tento biznis je este len v zaciatkoch, ludia tomu velmi neveria a hypocentra si preto davaju zalezat na kazdom klientovi hlavne kvoli recenziam a podobne, ale samozrejme mozu sa najst aj vynimky.
Miroslava2401
14.10.09,15:37
Prajem pekný deň všetkým zúčastneným tejto komunikácie.
Som tu nová a iba sa zoznamujem s touto možnosťou komunikácie.Zatiaľ sa mi to páči.
Chcela by som reagovať na tento príspevok.Ja pracujem v hypotekárnom centre.Sme zmluvnými partnermi všetkých komerčných bánk a neviem o tom aby nejaké špecializované hypotekárne centrum žiadalo nejakú odmenu od klienta alebo poplatok.Dokonca si dovolím tvrdiť, že je to neprípustné.Pretože o výplatu provízii za vybavenie úveru pre klienta sa stará banka.Takto to naozaj funguje tak sa nedajte oklamať ak od Vás niekto niečo žiada.
Hypotekárne centrum ako pomoc klientovi je u nás ešte v plienkach a málo ľudí verí tomu, že takáto bezplatná forma pomoci u nás naozaj existuje.Ľudia sú zvyknutí za všetko platiť a ak im ponúknete niečo zdarma hneď je to podozrivé.
Hlavne ak máte nejaké negatívne skúsenosti s nebankovými subjektami a pod. Treba sa stále obrátiť na bankovú spoločnosť a tam sa poplatky neplatia.My sme sústredení len na pomoc klientovi a niekto predomnou správne reagoval, že na takúto formu pomoci niesme ešte zvyktnutí.Ale ja verím tomu, že časom si ľudia uvedomia, že sme tu pre nich a že vybaviť si úver môže byť aj jednoduchšie a lacnejšie.Ak by ste niekto mal záujem o viac informácii rada poradím.
Ďakujem
robin78
15.10.09,04:59
Ahoj, ja som tiez vybavoval hypo cez jedneho pana z BA, ktory to vsetko za mna vybehal, nakolko bolo u mna problematicke dokladovanie prijmu, a nie som si isty, ci by som sa bez neho aj k nejakej hypo dostal, ale nepochybne mi usetril kopec casu a behaciek. U mna maximalna spokojnost.
mona091
16.10.09,17:21
- kazda banka ma svoje podmienky k schvalovaciemu procesu
uveru
- ziadny poradca na podmienkach nic nezmeni
- poradca moze klientovi pomoct tym, ze miesto neho vybeha vsetku potrebnu dokumentaciu
- dnes skoro kazda banka ma otvaracie hodiny aj po 16,00
- ak klient chce mat svoje veci pod kontrolou a ma cas, nic mu nebrani v tom, aby si v kazdej banke vyziadal konkretne podmienky, alebo aby si zadal ziadost do viacerych bank sam

- zatial su poradcovia plateni bankami
- rozmyslam, ako to bude vyzerat v novom roku, kedy nastane zmena v tom, ze sprostredkovatelia budu plateni instituciou, a poradcovia klientmi, uz vidim, ako makleri budu zakon obchadzat tak, aby boli plateni hlavne instituciami, ale pri tom budu ponukat financne poradenstvo
nelazz
17.10.09,17:23
Súhlas s tým, že koľko ľudí, toľko názorov.
Súhlas aj s tým, že treba si poriadne rozmyslieť, komu zverím vybavovanie hypoúveru.
O tom, že dnes nás môže kdekto "doblázniť" hocijako a nielen pri vybavovaní hypoúveru, asi netreba obšírnejšie písať. Každý má hlavu na krku na to, aby ju používal aj na rozmýšľanie a nielen ako odkladacie miesto na pokrývku hlavy. ;)

"Zmrviť" sa dá všeličo. Komplikovanejšie vlastnícke vzťahy k nehnuteľnosti, ktorou sa zvykne ručiť za hypoúver, môžu spôsobiť toľko problémov, že súdiť sa bude dotyčný až do konca života a presúdi pritom celý majetok.

Z osobnej skúsenosti vybavovania svojho hypoúveru viem, že aj "slušnú" banku treba kontrolovať. V mojom prípade tiež pri kontrolovaní podkladov z banky odborník, ktorého som o to požiadal, natrafil na viaceré nepresnosti (niektoré boli aj vážnejšieho charakteru). Tieto sa opravovali pred podpisom zmluvy. Banka ich pritom opravila "bez odvrávania".
O vklade záložného práva v katastri ani nehovorím. Tam mi k "normálnemu" vybaveniu všetkých náležitostí pomohlo predovšetkým kvalitné preškolenie od odborníka, ktoré som absolvoval ešte predtým, ako som prvýkrát vstúpil na kataster pri vybavovaní tejto záležitosti.
:cool:

P.S.
O skúsenostiach s vybavovaním hypoúverov je v tejto sekcii založených už niekoľko tém a tak by azda neuškodilo záujemcom oboznámiť sa aj s týmito témami.



Ake nejasnosti si myslel na co konkretne si treba davat pozor?
mona091
17.10.09,17:47
- uverove zmluvy mozu obsahovat body vzajomnej dohody, napriklad cislo uctu prijemcu, na to netreba skolenie
- alebo presne podmienky splacania, predcasneho splacania, fixovaneho uroku, variabilneho uroku, vyrocne dni na zmeny, sposob rucenia, zmenu predmetu zalozenia a i., na tieto podmienky netreba poradcu
- vklad zalozneho prava ma presne podmienky a proces zavkladovania, rozmyslam, co ine moze poradca poradit, ako inac zavkladovat zalozne zmluvy
- a necham si poradit, ako mam kontrolovat slusnu banku pred podpisom uverovej zmluvy
- ale mozno mas na mysli preklepy, alebo nejasne formulacie?



- ak by poradca poradil napriklad vhodnost klesajucich splatok oproti rovnym splatkam, povazovala by som to za radu, mam vsak obavy, ze poradca tu ma poziciu sprostredkovatela, co ma uplne iny vyznam