nikuska01
04.07.07,20:31
chcela by som sa vas spytat, ci nemate skusenost s poistovnou union a jej postupami v ramci nepreplacania zdravotnej starostlivosti. Pred mesiacom som sa na ich stranke a nasledne na infolinke informovovala, ci lekarka, ktoru mam navstivit je zazmluvnena alebo nie. Bolo mi povedanem ze ano a na ich netovej stranke bola v zozname poskytovatelo ZS. Pri navsteve ambulancie mi lekarka povedala, ze zmluvu od unionu este neobdrzala a za ukon musim zaplatit 650 koru.
Nato som zavolala do unionu, kde mi odporucili vypisat ziadost o refundaciu priamej platby s tym, ze preveria preco zmluvu nema ale vraj zazmluvnena je, tak nebude problem.
Pred kontrolnym vysetrenim som si zavolala do poistovne, kde ma ubezpecili, ze lekarka zmluvu obdrzala a za dalsie ukony platit nebudem, to mi potvrdili aj na pobocke.
Prekvapenie nastalo az v ambulancii, kde si odo mna lekarka znovu vypytala 650 korun, lebo zmluva vraj stale u nej nie je.
Tak som znovu volala do unionu, ako je to mozne a vraj sa mi ozvu. Vraj lekarka porusuje zmluvu. O den neskor mi volali, ze si mam od nej vypytat peniaze, lebo vraj oni mi ich nemaju preco preplatit, oni ich preplatia az jej na zaklade vykazu.
Na dalsi den dalsi telefon z unionu, vraj lekarka neakceptovala spatne zmluvuv a peniaze mi tym padom nepreplati a ku mojej ziadosti o refundeaciu sa vyjadria.
Na rit som skoro padla dnes, ked mi z unionu prisiel list v zneni, neakceptujeme vassu ziadost, nakolko lekarka nie je zazmluvnena a ja som nepoziadala dopredu o vysetrenie o nezmluvneho lekara.
Zlaty klinec na koniec je ten, ze danu lekarku maju este dnes vecer na internetovej stranke v zozname poskytovatelov zdravotnej staroslivosti.
A TERAZ BABO RAD, AKO DOSTAT OD NICH NASPAT PENIAZE.
Lion Topoľčany
04.07.07,18:37
"Poctivý blázninec"
nikuska01
04.07.07,19:07
tak tomu ver. Hlavne, ze si vsetci platenime poistenie.....mozno pomoze lamparen :D