katka268
04.07.07,22:28
Dobry den,
chcela by som Vas poziadat o pomoc pri rieseni mojej situacie. Zamestnavatel so mnou rozviazal pracovny pomer (PP) z organizacnych dovodov a vypovedna lehota mi mala skoncit 30.4.2007. Lenze ja som 29.4.2007 nastupila na PN (operacia). Zamestnavatel mi zaplatil prvych 10dni PN, takze moj PP stale trval. Teraz by som 9.7.2007 chcela ukoncit PN.
MOje 2otazky:
1. Zamestnavatel by mi mal vystavit zapoctovy list a odhlasit ma z poistovni ku dnu ukoncenia PN? Alebo sa mylim?
2. Je potrebne podpisat nejaku dohodu o trvani PP pocas mojej PN? Lebo chcem ist na urad prace a aby som dostala podporu...
Vopred dakujem za pomoc.
Danila
04.07.07,20:36
Dobry den,
chcela by som Vas poziadat o pomoc pri rieseni mojej situacie. Zamestnavatel so mnou rozviazal pracovny pomer (PP) z organizacnych dovodov a vypovedna lehota mi mala skoncit 30.4.2007. Lenze ja som 29.4.2007 nastupila na PN (operacia). Zamestnavatel mi zaplatil pvych 10dni dovolenky, takze moj PP stale trval. Teraz by som 9.7.2007 chcela ukoncit PN.
MOje 2otazky:
1. Zamestnavatel by mi mal vystavit zapoctovy list a odhlasit ma z poistovni ku dnu ukoncenia PN? Alebo sa mylim?
2. Je potrebne podpisat nejaku dohodu o trvani PP pocas mojej PN? Lebo chcem ist na urad prace a aby som dostala podporu...
Vopred dakujem za pomoc.Po ukončení PN je vecou zamestnávateľa ukončiť PP. Všetky potrebné doklady Ti vydá. Aj pre potreby ÚP. A PN chceš ukončiť Ty? Na to je predsa kompetentný lekár. Čím dlhšie, tým lepšie.
katka268
04.07.07,20:48
no praveze problem je v tom, ze zamestnavatel nevie, co je potrebne - tak si to radsej zistujem sama aby som to mala v poriadku. A ohladom ukoncenia PN - ukonci mi ju lekar, no uz to nechcem natahovat. Nechce sa mi sediet doma a cakat, ci nepride kontrola:-)
Chobot
06.07.07,08:40
no praveze problem je v tom, ze zamestnavatel nevie, co je potrebne - tak si to radsej zistujem sama aby som to mala v poriadku. A ohladom ukoncenia PN - ukonci mi ju lekar, no uz to nechcem natahovat. Nechce sa mi sediet doma a cakat, ci nepride kontrola:-)

Ukonči PN a tvoj PP skončí v ten deň podľa § 64 ods. 2:

"(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá."

Jedine, keby si sama chcela skončiť toho 30.4., ale to je pre teba nevýhodné. Je lepšie byť v PP do konca PN a od nasledujúceho dňa byť evidovaný na ÚPSVaR.

Zaemstnávateľ ti vydá výstupné listy a tie zanešieš do 5 dní na úrad práce.