sybila3
05.07.07,19:05
Ahojte, chcela by som si kúpiť chladničku, ale neviem akú značku, vedel by mi niekto poradiť? Ževraj Elektroluxky sú najkvalitnejšie, no neviem, díky.
bigmac
07.07.07,11:16
Ahoj.

Ja som pocul, ze Electrolux je najsamlepsia. My mame doma Ardo ( pracka aj chladnicka) 4-rocne, slapu v pohode, ale je tam taky maly nedostatok. Chladnicka si neustale vyspevuje ako rozbiehajuci sa trolejbus. Da sa na to zvyknut aspon nemas doma uplne ticho. Takze Ardo odporucam len v tom pripade ak si sama a nechces si kupit psa.:)
janaGT
07.07.07,19:06
ja mám Elektrolux - nerez , kombinácia chladnička a mraznička dolu.
"Fičí!" už rok bez najmenšieho problému. Vrelo odporúčam takúto značku.
Olice
08.07.07,17:41
Asi pred mesiacom sme kúpili kombinovanú chladničku s mrazničkou
SAMSUNG so systémom No Frost, zatiaľ funguje a sme spokojní.
sybila3
09.07.07,06:17
Díky za názory, ja som najskôr bola rozhodnutá pre Gorenje, aj podľa parametrov aj podľa vnútorného vybavenia, ale potom mi kamoška povedala, že Elektroluxky sú najlepšie, tak som ich pozerala na internete s mrazničkou dolu a cenovo nie sú drahšie od Gorenja, už mám aj vybratú, ale ešte stále hľadám, či niečo lepšie nenájdem, dík.
najag
09.07.07,15:35
Podla nazorov jednej opravarenskej firmy v CR je v dnesnej dobe najvyhodnejsie kupit chladnicku Elektrolux. Maju na nu najmenej oprav a reklamacii. Co sa tyka ostatnych znaciek, je vyroba globalizovana, hodne znaciek je vyrabanych v jednej tovarni, aby ceny boli co najnizsie, tak sa montuju diely, ktore velmi nevydrzia. Maju problemy s termostatmi, ktore su suntove, takze nestihaju vobec opravy. Ich spomienka bola " zlaty Calex ". Na ne nikto nema.Isla si spokojne aj 20 rokov bez poruchy.Takze je dobre si vybrat to, co opravarai najmenej opravuju a dlhodobo je to Eletrolux, ktory este dba o svoje meno a svoju kvalitu.
sybila3
10.07.07,06:45
Díky za názory, tak si kúpim Elektrolux, ešte sa pohrabem na internete, či nenájdem iný lepší typ ako mám vybratý, dík moc.
sybila3
06.08.07,09:46
No tak v piatok sme kúpili v nayku Elektrolux, zatiaľ som spokojná, je super veľká, chodím ju hladkať, aby dobre fungovala, aspon tak ako tá naša predchádzajúca, dokonca sa mi ju aj podarilo predať skoro zadarmo.
chiarca
12.08.07,20:38
Myslim si že si sa rozhodla dobre. Aj my sme si kúpili elektrolux velku aj s mraznickov. Som nadmieru spokojna.
klarissa
30.08.08,17:37
Ja si chcem zasa kupiť kombinovanú Samsung No frost, Elektrolux neponúka skoro žiadnu No frost, aký máte názor
kvalitar
07.08.09,09:55
ja planujem kupit tuto electroluxku ELECTROLUX ERB40442X a myslim ze ten NO frost ma teraz je aj dobra cena http://www.elektroexpert.sk/chladnicky-s-mraznickou-dole/electrolux-erb-40442-x-inspire
Heni
08.08.09,07:39
rados
15.08.09,18:51
ja planujem kupit tuto electroluxku ELECTROLUX ERB40442X a myslim ze ten NO frost ma teraz je aj dobra cena .....adnicky-s-mraznickou-dole/electrolux-erb-40442-x-inspire[/url]

staci iba citat:
beznamrazovy system-nie:(

inak ja nemozem najst chladnicku podla mojich predstav:(. chcem nerezovu s velkou chladnickou(aspon 260l) a mensou mraznickou(ideal do 100l), no frost chladnicky(myslim, ze je to marketingova oblbovacka. mame 30 rocnu calexku a este som nevidel aby v nej bola namraza) a hlavne mraznicky je nutnost, staci jednokompresorova s dvoma okruhmi, antibakterialny filter by bol OK, a za tie peniaze(cca do 23tis) by bodol aj displej(imidz je imidz). vyber v kamennych obchodoch je biedny a na nete som nasiel asi 2-3(skladom). mal som vybranu electroluxku, ale striebornej farby a za svateho som u nas nevedel nikde v obchode najst aspon podobnu, ze ako ta strieborna vlastne vyzera. nerezove(dvere) electroluxky vyzeraju na prd, kombinacia nerezovych dvery a sedych bokov je otras, mohli si dat viac namahy s namiesanim farby. mal som vybratu fagor, nabitu funkciami, ale som cital, ze je velmi hlucna. whirpoolky vyzeraju dobre, ale su bud male, alebo nemaju NO FROST system mraznicky(neviem naco by mi bol 6. zmysel) a po skusenosti s prackou whirpool, neviem, neviem.....
ze vraj electrolux su kvalitne a este kvalitnejsie AEG-electrolux(len tie nie su skladom a nechce sa mi cakat mesiac na dodanie), navyse, tie maju streknute boky na strieborno(tepla voda pre electrolux). ariston-hotpoint su pekne dizajnovo a su aj velmi slusne vybavene funkciami....
inak, web obchody typu andreashop, plazamarket, lacnyjozko u mna skoncili, kedze mi nevedia ani odpovedat na moje e-majli(dostupnost neuvadzaju) a o nezdvihani telefonov ani nehovorim...a aj renomovanejsie obchody maju problem s udajmi a fotkami spotrebicov, takze pred kupou doporucujem surfnut stranku vyrobcu, aby nebolo sklamanie. ja som tak skoro kupil whirpool, namiesto udavanych 272litrov chladnicky mala 238l..
vyzera to tak, ze budem musiet ubrat s objemu chladnicky a zoberem whirpool z datartu
rozum
15.08.09,19:03
Ahoj.Chladnička elektrolux je výborná značka, ale dnes je široký výber aj typov mi máme značku Polar už sa nepredáva ale funguje nám už 10 rokov a je dvojkompresorová.Tam je veľa toho čo si treba všímať, ale to som už spomínala aj v iných témach o el. spotrebičoch.Prajem vám aby ste si vybrali takú, ktorá bude splňať vaše požiadavky.Ozaj myslím ža ju vyrábaju niekde v Škadinávií
kvalitar
17.08.09,04:27
Mne v piatok doniesli z lacnehojozka chladnnicku elektorlux. A akoze ma dobre vytocili. Moj typ mali posledny ale po telefone nepovedali ze to je vystavny kus tak mi ju doniesli zabalenu v igelitovej folii. myslel som ze ma porazi. Pokukal som ju ci nie je niekde oskreta alebo poskodena. Vyzerala ok tak som ju prebral ale neviem neviem ci nabuduce budem kupovat od nich. Chladnicka funguje zatial .(klop,klop,klop)
emili21
09.04.10,07:06
Prosím Vás poraďte mi dobrú chladničku, nerezovú a naj-naj-naj-tichšiu. Myslíte že Elektrolux? Díky
Mária27
09.04.10,07:50
Ja si chcem zasa kupiť kombinovanú Samsung No frost, Elektrolux neponúka skoro žiadnu No frost, aký máte názor

Plne súhlasím. Mám Electrolux chladničku aj mrazničku, vedľa seba pod pultom - to bola moja podmienka, aby boli rovnaké. Chladnička najmä na dolnej poličke hrozne mrazí až mrzne, nemôžem tam nechať ani pri dverách napr. reďkovku, banán, pariku - všetlo zmrzne. Alej pri stene zmrne všetko, vytvára sa tam kopec ľadu, hoci to tým ich šparátkom pravidelne čistím.
V mrazničke sa jeden šuflík ťažko zasúval, tak už je robitá pri ňom stena - to som ešte nikdy nezažila. Kupovala som to v roku 2007. Fakt zlatá Calex, trochu bola hlučnejšia, ale po 20 rokoch si ju ešte vzali príbuzní, fungovala. Ja som ju menila hlavne preto, že bola vysoká a clonila mi.
sfinks
09.04.10,08:11
Electrolux, AEG, Bosch ... ine by som ani nekupoval ...
finis
09.04.10,09:52
Electrolux, AEG, Bosch ... ine by som ani nekupoval ...

na spicke je podla mna jednoznacne Liebherr
kvetinka07
09.04.10,10:02
Asi neskoro, ale pridám moju skúsenosť. Electrolux sú z domácich u nás predávaných, tie najlepšie. Zanussi je ten istý výrobca, aj fabrika, ale asi o úroveň nižšie. Ja pracujem v gastro oblasti, ale profesionál a tam to je už s Electroluxom otáznejšie.
Ja osobne by som pridala značku Liebherr- u nás možno ešte nie je tak známa, ale majú dosť veľký výber, kvalitovo, servisom a celkovo službami sú na tom veľmi dobre. Špecializujú sa len na chladenie. A majú tiež aj kvalitné vinotéky- to pre "fajnšmekrov" :-)
kvetinka07
09.04.10,10:04
na spicke je podla mna jednoznacne Liebherr
Nezbadala som zrovna tento príspevok, takže som sa opakovala, ale jednoznačne súhlasím :-)
diry
09.04.10,15:28
Kúpil som http://www.datart.sk/katalog/Chladnicka-s-mraznickou-SAMSUNG-RL41WCIH-No-Frost.html No Frost, jednokompresorová dvojokruhová (teplota 1-7 a mraznička -14 - -25) s modrým displejom a oproti starej CALEXke tichá!
martinka.ch
24.05.10,11:10
Ahoj, ja mam vybratu presne tuto istu chladnicku, uplne som sa do nej zblaznila, len nikde nemozem najst nejake vyjadrenia spokojnosti ci nespokojnosti zakaznikov s touto značkou. Tebe sa ako pozdava? si spokojny? farba je kovovo strieborna? Vdaka za odpoved
Kidzero
24.05.10,11:38
tuto chladničku mám doma pol roka, a som s ňou spokojný. Je tichučka a má No Frost systém /čo bolo pre mna najdôležitejšie/. Je to dobrá značka, a vyberal som ju asi po 3 mesačnom patraní po dobrej chladničke s mrazákom.
Určite sú dobré aj Liebherr/len tá cena.../, Electrolux, AEG, Bosch,Siemens/mimochodom Electrolux a AEG sú jedna firma a označenie AEG nesie označenie najvyšej rady od Electroluxu .
Ja som si však stanovil určite body , a vyhrala táto Samsung. Treba si hlavne všímať hlučnosť, spotrebu, vnútornu veľkosť a ergonomiku odkladacieho priestoru a neposlednom rade aj vzhľad. Ak chceš, tak ti ju aj odfotím ako vyzerá v kuchyni ak chceš..:D:D
Ale viete ako to je ....stalo sa mi že som trafil asi vadný kus mikrovlnky od BOSCHu a doslúžila po roku a pol..akurát riešim reklamáciu. Chvála bohu je ešte v záruke. Verým že chladničku som trafil dobre....
Stane sa.
Za to rodičovská mikrovlnka za 1990 sk z Kaufladnu ide jedna radosť...:D

a čo sa týka farby, tak má takú trosku striebornodymovo kovovú farbu......
diry
24.05.10,13:58
Ahoj, ja mam vybratu presne tuto istu chladnicku, uplne som sa do nej zblaznila, len nikde nemozem najst nejake vyjadrenia spokojnosti ci nespokojnosti zakaznikov s touto značkou. Tebe sa ako pozdava? si spokojny? farba je kovovo strieborna? Vdaka za odpoved
Je kovovostrieborná, ide ticho, nastavenie teploty funguje v oboch okruhoch bez problémov - ja som úplne spokojný. Ešte viac by som bol, keby som počkal 5 dní - vtedy dali akciu na tú istú, len ešte naviac aj s otvorom na vodu zlacnenú o 100€! (takže by som ušporil 59€). Ale aj tak maximálna spokojnosť!
martinka.ch
25.05.10,06:19
Diky moc za odpovede, velmi ste ma potesili, lebo ma par predavacov uz od tej znacky odhovaralo, ale ja som si ju vybrala a uz ziadnu inu podobnu vzhladom ani funkciami a hlavne cenou nemozem najst... Takze ide sa na to! :-)
martinka.ch
25.05.10,06:25
a co ten davkovac vody, aj no niekto vyuzivate? je to cisto len na vodu? ja by som asi radsej tu bez, aj ked rozdiel v cene je len 2 €...
KEJKA
25.05.10,06:31
Diky moc za odpovede, velmi ste ma potesili, lebo ma par predavacov uz od tej znacky odhovaralo, ale ja som si ju vybrala a uz ziadnu inu podobnu vzhladom ani funkciami a hlavne cenou nemozem najst... Takze ide sa na to! :-)
aké dôvody predajcovia uvádzali? Boli od konkurencie? Ja mám pocit, že predajcovia skôr na kúpu nahovárajú.
martinka.ch
25.05.10,06:50
Od samsungu odporucali jedine side-by-side a potom telky, ze len v tom su dobri... reklamacie alebo poruchy vsak nikto nespominal...