Luna
09.02.05,13:22
Na účte 355 mám asi 30 000,-potrebujem sa ich zbaviť.Konateľ firmy nakupoval PHM a aj materiál platob.kartou.Keď bol na služobke tak mu vykradli auto,kde boli okrem iného aj bloky.Keďže robím uzávierku potrebujem mať nulovú 355 ako ju mám rozpustiť?
Sany
09.02.05,12:45
Prečo musíš mať 355 nulovú? Pohľadávku voči spoločníkovi?
Vynuluješ ju až keď ti uhradí, alebo doloží doklady.
emily
09.02.05,12:48
Prečo musíš mať 355 nulovú? Pohľadávku voči spoločníkovi?
Vynuluješ ju až keď ti uhradí, alebo doloží doklady.Správne by nulová mala byť, lebo k 31.12.by sa mali všetky zálohy vyčistiť, ale ja ju tiež nemám 0-ovú. Ako sa dá šéf dokopať k tomu, aby vyrovnal zálohy???? povie mi že to je jeho firma a basta.
tibor
09.02.05,12:55
prečo by sa mala 355 nulovať?

prečo by sa mal šéf dokopať k vyrovnaniu zálohy? veď stačí ak mu pravidelne pošleš každý mesiac (resp. ja každý quartál pri inventarizácii účtov) mail, že má nevyrovnanú zálohu a basta. ja som spokojný, že som urobil niečo pre to a za firmu zodpovedá predsa vedenie...

čo sa týka prípadu, čo uviedla Luna - urobil by som interný doklad a priložil potvrdenie od polície o krádeži a bankový výpis o debetovaní (platbe kartou). nakúpené PHM a materiál by som na základe uvedeného zaúčtoval a tým pádom znížil 355. Pozor - na uvedené by som neuplatňoval DPH.
Sany
09.02.05,13:03
Správne by nulová mala byť, lebo k 31.12.by sa mali všetky zálohy vyčistiť, ale ja ju tiež nemám 0-ovú. Ako sa dá šéf dokopať k tomu, aby vyrovnal zálohy???? povie mi že to je jeho firma a basta.
Ako vyčistíš všetky zálohy? To je nemožné. Taká záloha na roaming po 5000,- Sk - na účte bola pár rôčkov. Záloha na karty Benzinol je tam, až kým karty nezrušíš. A mohla by som menovať ďalej. Aký zákon mi ukladá vyčistiť zálohy?
anina
09.02.05,13:14
Zalohy su zalohy a možu byť v učte aj mnoho rokov,keď su opodstatnené.Prečo nie?
tibor
09.02.05,13:27
Sany - asi si trochu neporozumel - predsa sú Zálohy a Zálohy voči spoločníkom a členom na 355.

jedine, že by si bol v skupine s Eurotelom či Orange a zároveň s Benzinolom...(:
Sany
09.02.05,13:32
Sany - asi si trochu neporozumel - predsa sú Zálohy a Zálohy voči spoločníkom a členom na 355.

jedine, že by si bol v skupine s Eurotelom či Orange a zároveň s Benzinolom...(:
355 nie je záloha voči spoločníkom, ale pohľadávka - ako každá iná....snáď. Záloha, čiže preddavok je zas niečo iné. A stále nechápem, ktorý zákon mi ukladá, že spoločník si musí záväzok voči spoločnosti splniť k 31.12. A niekto sem zamotal zálohy, čo ma teda úplne zarazilo, že prečo má byť záloha k 31.12. zúčtovaná...
tibor
09.02.05,13:39
Sany - ešte raz - nemôžeš predsa porovnávať zálohu na Roaming či Benzinolové karty a pohľadávkami voči spoločníkom ako si písal vyššie - predsa v každom DP, resp. v Poznámkach či Komentároch k nemu sa na toto dáva zreteľ. Ako som hore aj ja písal - prečo tlačiť na vyrovnávanie týchto pohľadávok...Ty ako účtovnícj či finančák za toto nezodpovedáš...
Luna
09.02.05,13:50
Mne ide o to,že tie doklady nikdy nebudem mať.Konateľ nevolal políciu ku krádeži.Nebola veľká škoda na aute iba mu ukradli obal kde mal daň.doklady a pár drobností.Neviem či by som pri kontrole prešla s čestým vyhlásením o tom že bola krádež.Neexistuje žiadny relevantný doklad o krádeži. Chcem vynulovať 355 lebo zostatok nechcem ťahať do ďaľších rokov,ale neviem či sa to vôbec dá.Keď teraz nadtým rozmýšľam tak na nejakú 5xx ,ktorá bude pripočitateľná. Však?
Sany
09.02.05,13:56
jasné, daj to na nedaňový náklad