juro1986
05.07.07,20:40
Pracuju tu naozaj ludia co sa vyznaju a dost ste mi pomohlo, bo som uplne vedla co sa tyka administrativnych veci....

Chcem sa opytat, ze ked mam sidlo zivnosti v mieste kde mam aj trvaly pobyt, mam nejake povinnosti, co sa tyka napr. samostatnej postovej schranky, al.tabulky kde bude napisany nazov firmy a meno zastupujucej osoby?

Velmi pekne dakujem.
Orsz
05.07.07,19:20
Pracuju tu naozaj ludia co sa vyznaju a dost ste mi pomohlo, bo som uplne vedla co sa tyka administrativnych veci....

Chcem sa opytat, ze ked mam sidlo zivnosti v mieste kde mam aj trvaly pobyt, mam nejake povinnosti, co sa tyka napr. samostatnej postovej schranky, al.tabulky kde bude napisany nazov firmy a meno zastupujucej osoby?

Velmi pekne dakujem.

Samostatnú schránku na firmu nemusíš mať. Stačí, ak na schránke máš svoje meno, v prípade právnickej osoby aj názov s.r.o.-čky - to živnostenský rád kontroluje. Inakšiu tabuľku mať netreba. Stačí na schránke, prípadne aj na zvončeku :cool: .
juro1986
06.07.07,06:14
Samostatnú schránku na firmu nemusíš mať. Stačí, ak na schránke máš svoje meno, v prípade právnickej osoby aj názov s.r.o.-čky - to živnostenský rád kontroluje. Inakšiu tabuľku mať netreba. Stačí na schránke, prípadne aj na zvončeku :cool: .

Vdaka moc, cize staci mat na schranke nalepene nazov firmy ...
Leila2006
06.07.07,08:39
Živnostenský zákon:
§ 30
(1) Podnikateľ je povinný prevádzkareň označiť. Spôsob označenia prevádzkarne určujú osobitné predpisy.33)

V závislosti od tvojej činnosti, pozor, či sa ťa netýka aj:
Zákon o ochrane spotrebiteľa, par.14:
Na vhodnom a trvale viditeľnom mieste prevádzkárne musí byť uvedené:
obchodné meno a sídlo, meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkárne, prevádzková doba pre spotrebiteľa..
veronikasad
06.07.07,09:15
Pracuju tu naozaj ludia co sa vyznaju a dost ste mi pomohlo, bo som uplne vedla co sa tyka administrativnych veci....

Chcem sa opytat, ze ked mam sidlo zivnosti v mieste kde mam aj trvaly pobyt, mam nejake povinnosti, co sa tyka napr. samostatnej postovej schranky, al.tabulky kde bude napisany nazov firmy a meno zastupujucej osoby?

Velmi pekne dakujem.

Miesto podnikania mám tiež v byte. Mám označený zvonček menom, poštovú schránku /meno+adresa/ a na dverách bytu mám nenápadnú tabuľku s názvom a adresou. Keďže nemám pevný prev.čas, je tam číslo tel. pre príp. tlf.kontak. Tak mi to doporučili na živ.úrade.
Prevádzku som prihlasovala na mestskom úrade, mám súhlas aj okresného hygienika /bola to len formalita - za 1000sk, osobne to pozrieť neboli/.

-------
Veronika
TinkiDinki
06.07.07,10:05
Označenie na schránke je potrebné len kvôli pošte. Pošta sa môže vyhovárať keď ti niečo nevedela doručiť.

Označenie prevádzky je na pokutu. Ak ho nemáš poriadne a kompletné.
Okrem už uvedeného musíš mať na prevádzke otváracie hodiny určené pre verejnosť.
Zákon stanovuje, že ak má byť podľa oznámenia prevádzka otvorená, musí byť otvorená. Ak je v tomto čase zatvorená musí tam byť oznam od kedy je zatvorená a do kedy.
Také že "prídem hneď", alebo "som na obede" znamená chcem pokutu :D.
rickman
06.07.07,14:17
Také že "prídem hneď", alebo "som na obede" znamená chcem pokutu :D.

. :D ;)
Orsz
06.07.07,16:02
Živnostenský zákon:
§ 30
(1) Podnikateľ je povinný prevádzkareň označiť. Spôsob označenia prevádzkarne určujú osobitné predpisy.33)

V závislosti od tvojej činnosti, pozor, či sa ťa netýka aj:
Zákon o ochrane spotrebiteľa, par.14:
Na vhodnom a trvale viditeľnom mieste prevádzkárne musí byť uvedené:
obchodné meno a sídlo, meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkárne, prevádzková doba pre spotrebiteľa..

Sídlo spoločnosti by som nezamieňala s pojmom prevádzkáreň. Tu sme sa bavili o sídle spoločnosti - poznám ich veľa v rod.domoch a bytoch atď, a tu nie su potrebné otváracie hodiny - tie sa uvádzajú na prevádzku - prevádzkáreň definovanú podľa živnostenského zákona.
juro1986
06.07.07,16:51
Sídlo spoločnosti by som nezamieňala s pojmom prevádzkáreň. Tu sme sa bavili o sídle spoločnosti - poznám ich veľa v rod.domoch a bytoch atď, a tu nie su potrebné otváracie hodiny - tie sa uvádzajú na prevádzku - prevádzkáreň definovanú podľa živnostenského zákona.


konecne clovek co ma pochopil :-), a v sidle zivnosti som povinny to mat nejak specialne oznacene?
Pepa
06.07.07,16:57
konecne clovek co ma pochopil :-), a v sidle zivnosti som povinny to mat nejak specialne oznacene?
Nie - ak nemáš v sídle aj prevádzku. Ja mám sídlo firmy v byte, prevádzku žiadnu, miesto výkonu práce u klienta - a to je všetko.
juro1986
06.07.07,17:01
Nie - ak nemáš v sídle aj prevádzku. Ja mám sídlo firmy v byte, prevádzku žiadnu, miesto výkonu práce u klienta - a to je všetko.

super, tak to som si to predstavoval aj ja ze budem robit...este sa chcem opytat ked chcem robit servis pc u zakaznika tiez nemusim davat prevadzku doma? chcel som aj predavat pc no povedali mi ze na to si musim zriadit prevadzku doma, no ja som to myslel tak ze ked pride ponuku na kupu pc, objednam z velkoskladu a namontujem u zakaznika je aj toto mozne robit bez prevadzky??? dakujem vam
Orsz
06.07.07,17:49
konecne clovek co ma pochopil :-), a v sidle zivnosti som povinny to mat nejak specialne oznacene?

Označ si to tak ako som uviedla v predchádzajúcom príspevku - len názvom alebo menom na schránku, príp.na zvončeku - budeš to mať v poriadku - okolo mňa je kopec takýchto firiem, a mali kontrolu zo živnostenského, a problém nemali. Prečo aj?
juro1986
06.07.07,17:52
Označ si to tak ako som uviedla v predchádzajúcom príspevku - len názvom alebo menom na schránku, príp.na zvončeku - budeš to mať v poriadku - okolo mňa je kopec takýchto firiem, a mali kontrolu zo živnostenského, a problém nemali. Prečo aj?

Vdaka, urcite dam na schranku nazov a meno, len druhe veci nechce nejakl,dik
anklar
18.07.07,12:02
Nie - ak nemáš v sídle aj prevádzku. Ja mám sídlo firmy v byte, prevádzku žiadnu, miesto výkonu práce u klienta - a to je všetko.
Ahoj, Pepa. Rada by som ťa poprosila o Tvoju radu. Svoju kanceláriu mám v prenajatej miestnosti jednej firmy. Zvažujem, že s cieľom znížiť si náklady, by som si ju presťahovala domov. Lenže, domov v tomto prípade znamená rodičovský dom, v ktorom býva moja matka. Ona by súhlasila s jednou izbou pre mňa. Takto by som peniaze za prenájom, ktoré zatiaľ platím cudzej firme, mohla dať jej. Neviem však, ako mám vyčísliť náklady na tú jednu izbu. Zmluvu vyrobiť viem. Neviem ako na náklady v jednej miestnosti v rod. dome (el., vykurovanie... čo všetko?) Ak ťa teda smiem poprosiť, resp. aj iného Poraďáka, ktorý by bol ochotný pustiť svoje znalosti. Vopred ďakujem za Vaše rozumy.