bui
05.07.07,22:43
Vraciam sa k mojmu problemu, na ktory sa moc nereagovalo....
Neviem ci sa to vobec niekde robi, ale vykonavame inzinierske prace pre slovensku firmu, prace sa vykonavaju v zahranici, podla toho kde je projekt, fakturujeme v EURACH. Fakturujeme aj DPH. V zmluve mame dohodnutu hodinovu sadzbu za pracu. Ubytovanie a cestu vacsinou zabezpecia...no ak sa nasi zamestnaci stravuju, ak pretelefonuju, ak maju naklady s batozinou a podobne to su nam ochotni preplatit...teda nie stravne, ktore uctujeme pri sluz. ceste zamestnanca ..ale sumy skutocne prejedene...maju si odkladat blocky.
Doteraz sme im vsetky blocky odovzdavali a oni nasim zamestnancom v hotovosti vratili vsetky minute peniaze (islo to mimo nasho uctovnictva)..a my sme fakturovali len pracu a telefony. No teraz zmenili uctovnika a ten to odmieta uctovat, vraj to musime refakturovat....musime? Vraj to nie su ich zamestnanci....
Ale ako potom uctuju ubytovanie ktore zabezpecia nasim zamestnancom..alebo ich cestu? Nie je to to iste???
bui
06.07.07,14:41
ziadny nazor?
bui
11.07.07,21:01
nechce sa mi verit, ze by nikto nevedel poradit:mee:

a este k tomu dlhemu textu na zaciatku, ktry sa pravdepodobne nechce nikomu citat:o sa chcem spytat..

ak by to bolo tak ze musime refakturovat blocky zo stravy, ktoru nasi zamestnanci skonzumovali na sluzobnej ceste, tak ja pri uctovani sluzobky, mozem napisat, ze strava bola zabezpecena....a teda nevyplatit stravne zamestnancom...

a kedze peniaze na stravu boli minute, lebo si stravu kupoval zamestnanec zo zalohy...k comu budem mat tie blocky, tak to zauctujem na 518?...vobec neviem co si pocat...
Olgica
12.07.07,04:57
No neviem, ale ak máte zmluvu s odberateľom, kde je dohodnutá hod.sadzba tak by ste mali fakturovať iba hod.sadzba x počet odprac.hodín. V prípade, že Vám oni budú preplácať uvedené služby tak by ste sa mali v dodatku k zmluve dohodnúť na nejakom paušáli, kde bude zahrnuté ubytovanie, strava atď.
Je pravda, že ak Vaši ZC-i pracujú v zahraničí, je to prac.cesta, ktorú Vám musia vyúčtovať a Vy ste im povinný uhradiť diéty a ubytko. Ale neviem si predstaviť že by ste to refakturovali.
Tá hodinová sadzba v zmluve s odberateľom by sa mala buď navýšiť alebo dohodnúť v novom dodatku k zmluve paušál.
Naši ZC-i pracovali tiež 1x v zahraničí cca 4 mesiace. Robili si cesťáky, ktoré sme im vyplácali. Doklady za ubytovanie sme dávali tiež do nákladov našej firmy a v zmluve s odberateľom bola dohodnutá taká cena aby toto všetko pokryla.
912
12.07.07,05:14
Naši zamestnanci tiež chodia pracovať do holandskej firmy a my sme si s touto zmluvne dohodli, že všetky náklady na zamestnancov im vyfakturujeme v hodinovej sadzbe (letenky, diéty, cestovné, mzdu, sociálku - proste všetko). Takže sa treba s nimi dohodnúť na takej výške hodinovej sadzby, ktorá by toto všetko obsiahla.


Zuzana
bui
12.07.07,19:28
Mame viacero takychto pripadov...ze mame v zmluve dohodnutu hodinovu sdzbu, dalej diety, ktore budeme fakturovat a vsetky s cestou vzniknute naklady...a aj to fakturujeme...k dietam neprikladame nic..tam maju podklad prac. list, kde su dni kedy sa pracovalo, no a k ostatnym nakladom prikladame kopie dokladov vydavkov..napr. poplatok za batozinu na letiesku..ked napr. zamestnanec niesol nejake velakilove naradie...

No tato firma je vynimka..ta nam plati hodinovu sadzbu, plus je ochotna zaplatit vsetky vedlajsie naklady, ktore nam s pracou na projekte vznikli...ubytovanie a cestu vacsinou zabezpecia, stravu nie, no su ochotni preplatit vsetky blocky za stravu, ktoru si tam nasi zamestnanci kupili...zabezpecia....
Nechcu aby sme im fakturovali diety..len blocky za stravu
bui
15.07.07,22:32
asi robim chybu, ked pisem na poradu v noci, kedy nikto nie je prihlaseny....a rano sa uz k starsim prispevkom nikto nevyjadruje..lebo uz su zobrazene nove....:rolleyes:..v noci ked moje dve malinke deticky zaspia mam konecne klud a mozem sa vyzivat v porade...som z nej nadsena...

alebo je moj text taky dlhy, ze kazdeho hned odradi:rolleyes:

alebo ze by som davala tazke otazky?:rolleyes:
liba2
16.07.07,04:37
Odpovedali ti Olgica aj 912 - prikláňam sa k ich názoru.
Váš problém je v tom, že v zmluve je nevhodne určená cena za služby. Všetky vaše náklady na danú zákazku + primeraný zisk by mali prejsť fakturáciou. Treba k tomu vypracovať kalkuláciu a určiť koľko vás stojí 1 hodina práce a toto faktúrovať. So zamestnancami by ste sa mali vysporiadať vy ako zamestnávateľ vrátane toho, čo zamestnancom preplatíte nad rámec zákona; všetko treba zahrnúť do kalkulácie. Kalkulácia by mala vychádzať z údajov z doterajších zákaziek. Raz sa s tým pohráš a zbavíš sa týchto problémov.
bui
16.07.07,07:53
Kazda zakazka je uplne ina. Odberatel sluzby je talian, ktory ma na slovensku firmu. A talian je talian..No a ten je ochotny zaplatit len skutocne vynalozene vydavky. Nema zaujem o nejke dohody, kalkulacie...presne stanovil hodinovu sadzbu...cisto za pracu, a plus je ochotny preplatit vsetky vedlajsie naklady s danou zakazkou vzniknute..kedze vacsinou vsetko okrem stravy je zabezpecene...(moze sa stat, ze budu platit napr. tazku batozinu v lietadle)..Stravu..vyslovene trva na blockoch z restauracii...
A kedze konatelia maju zaujem pokracovat s nim v spolupraci, kedze ide o zisk...tak ja musim uctovat to co dohodnu oni...kvoli uctovnicke nezrusia "ksefty"...:o
liba2
16.07.07,10:16
......tak ja musim uctovat to co dohodnu oni...kvoli uctovnicke nezrusia "ksefty"...:o Toto som vôbec nemala na mysli. Potom čo konatelia vymysleli, to zaúčtuj.
bui
19.07.07,14:27
ved hej..len ked neviem ako...:mee:
ako zauctovat blocky zo stravy, ...ako ich refakturovat...

Stale bojujem proti refakturacii a chcem aby si nasi zamestnanci davali nadalej preplacat blocky zo stravy v danej firme...je to jasne, vsetko ide mimo mna, nemusim sa s tym trapit, naratavat blocky, rozmyslat nad datumami, kurzami, DPH /ckou.....
Vo vyuctovani to mam tiez lahke, lebo to beriem, ze vsetko maju zabezpecene....hotel, cestu maju zabezpecenu...a stravu vlastne tiez, kedze sa mozu hocikde najest a blocky im preplatia, odo mna dostavaju len vreckove...

Jediny problem je v tom, ze na to doplatia nasi zamestnanci, lebo dana firma im blocky nepreplati na ruku ale az neskor...cize im tam "visia" peniaze.