IvetaH
06.07.07,05:57
Ahoj,
mám v DP k DPH za min mesiac uvedenú vyššiu daň na výstupe. Ak ju opravím, zvýšim si nadmerný odpočet - ide o 800 Sk. Podľa zákona dodatočné v tomto prípade robiť môžem ale nemusím. Tak bolo rozhodnuté, že nemusím. Ale zaoberám sa otázkou, či to v účtovníctve opraviť, alebo nechať tak?
Chyba bola urobená, pretože som si nahodila nákup na bloky s nesprávnym kódom a pri kontrole som si to neuvedomila, že je to nákup nie predaj.
ďakujem za radu.
emgeton
06.07.07,06:33
Účtovníctvo má byť správne, preukázateľné, .......

Doporučujem opraviť.
jajko50
06.07.07,07:03
Nechať to v učtovníctve. je tam rozdiel a neuplatnila si si---je to prehľadné.
emgeton
24.07.07,20:49
Nechať to v učtovníctve. je tam rozdiel a neuplatnila si si---je to prehľadné.

a čo tak verný a pravdivý obraz .... §7/1 zák. o účtovníctve ???