juro1986
06.07.07,08:24
Zdravim vsetkych poradakov,

ja uz neviem kto sa v tomto state ma vyznat. Prave idem zo zivnostenskeho uradu, kde ma odbili, ze ci som student denneho vysokoskolskeho studia al.nie, platim vsetko ako riadna SZČO, ziadne ulavy - zlavy. To by som bral keby to tak naozaj je, ale niekde mi povedia tak inde zase inak, tak ako to je?

Co som sa uz informoval, tak mi vraveli ze pokial som studentom denneho vysokoskolskeho studia tak si mozem v zdravotnej poistovne určiť vymeriavací základ 0 a preddavky na zdr.poistenie platiť nemusim. (To len v pripade ze ak budem mat prijem vacsi ako 1/2 12-nasobku minimalnej mzdy), atd......

Prosim poradte, som uz v koncoch...
ekopo
06.07.07,06:30
To je len začiatok...... Predpokladám , že si začal podnikať tohoto roku. Si už poistený z iného dôvodu (ako študent) a preto si určíš sám VZ do zdravotnej poisťovne na preddavky. Do SP neplatíš tiež nič, len dobrovolne.
juro1986
06.07.07,06:38
To je len začiatok...... Predpokladám , že si začal podnikať tohoto roku. Si už poistený z iného dôvodu (ako študent) a preto si určíš sám VZ do zdravotnej poisťovne na preddavky. Do SP neplatíš tiež nič, len dobrovolne.

No este som nezacal podnikat, prave chcem zacat len sa neviem vysomarit z tych uradnikov, cize ak som ta spravne pochopil tak do zdravotky a SP si urcim sam kolko chcem platit..?
ekopo
06.07.07,06:41
Ano do ZP si určíš a do SP sa ani nemusíš prihlásiť
juro1986
06.07.07,06:48
Ano do ZP si určíš a do SP sa ani nemusíš prihlásiť


vdaka moc, ja len neviem pochopit tych uradnikov
Gabi03
06.07.07,07:00
To nie sú úradníci ale zákony. ;) :D
juro1986
06.07.07,07:07
To nie sú úradníci ale zákony. ;) :D


to mas pravdu:mee: