jozefU
06.07.07,11:26
Dobrý deň,
Naša spoločnosť má uzatvorenú zmluvu so spoločnosťou T-Com. Do tejto zmluvy sme zahrnuli aj odberné miesto, ktoré patrí našej "spriaznenej" spoločnosti. Všetky náklady, t.j. aj za našu "spriaznenú" spoločnosť platíme my a odpočítavame si aj DPH. Následne chceme všetky náklady preúčtovať našej "spriaznenej" spoločnosti.
Chcel by som sa spýtať, či niekto z Vás má s podobným prípadom skúsenosti?
Či vôbec v zmysle zákona o DPH môžme časť telekomunikačných nákladov preúčtovať tej druhej spoločnosti (sme obaja platcami DPH)?
Prejde to u daňovákov, keď prídu skontrolovať DPH v našej alebo "spriaznenej" spoločnosti.
Ak áno je potrebné spísať nejakú všeobecnú zmluvu o poskytovaní služieb?
Môžme im preúčtovať náklady len dvakrát do roka, t.j. raz za polrok, hoci my platíme účet za telefón za každý mesiac?

Ďakujem.
ALBO
06.07.07,11:53
Bežne sa toto deje pri nájomných zmluvách, refakturácia energií alebo aj telefonnych poplatkov., alebo aj zamestnancom sa refakturujú hovory. Dobre by bolo mať zmluvu, aby bolo vidieť, že to refakturujete polročne.
. 9/4 hovorí o refakturáciách,následne § 19/6.