fileva
06.07.07,13:39
Dobrý deň,
mám veľkú prosbu o rýchle poradenie. Pred chvíľou mi volal klient, že súrne potrebuje denný vymeriavací základ jedného zamestnanca, ktorému sa stal pracovný úraz. A ja neviem ako to a hlavne z čoho vypočítať, lebo som to ešte nerobila a mzdy spracúvam len krátko. Základné údeje:
zamestnaný je od 10.4. 2007, úraz sa mu stal včera.
Prosím, pomôže mi niekto?
fileva
06.07.07,11:58
Podľa uvedených údajov sa dá predpokladať, že rozhodujúce obdobie je od 10.4.2007 do 30.6.2007.

P.S.
Metodika výpočtu DVZ je na Porade "rozobratá do najmenších detailov" v desiatkach príspevkov a tak odporúčam ďalej venovať chvíľu hľadaniu odpovede.
P.P.S.
Okrem toho, neviem, čo je také súrne na tom DVZ. Prvých 10 dní vypláca náhradu zamestnávateľ (urobí tak pri zúčtovaní mzdy za 7/2007, t.j. približne o mesiac) a ďalšie dni mu platí nemocenské Sociálna poisťovňa, ktorej treba poslať údaje po uplynutí prvých 10tich dní.
Ak sa nemýlim, na hlásení o úraze sa DVZ nevypisuje.

Ja viem, že je tu na porade toho popísané veľa, ale ja to potrebujem súrne a nestíham vyhľadávať. Neviem pre koho to klient potrebuje, ale tak mi volal, že to súrne potrebuje nahlásiť poisťovákom alebo čo.

Ale opýtam sa takto, či by to mohlo byť takto, podľa môjho úsudku.
RO je od 10.4. do 30.6.
VZ za apríl bol 10 125,-
VZ za máj bol 16 800,-
VZ za jún 16 500,- /to je pravdepodobný, lebo mzdy ešte nemám úplne spracované ukončené/.
43 425:82=529,573.
Môžeš mi potvrdiť správnosť alebo ak to nie je dobre, poradiť. Ozaj to súrne potrebujem.
Jana Motyčková
06.07.07,13:02
Ak si to dobre spočítala, tak to bude dobre (výpočty som nekontrolovala), ale :
- DVZ sa zaokrúhľuje na 4 des.mesta nahor.
- Ak ale klient potrebujde DVZ nahlásiť do SP, potrebuje tam presnú sumu, t.j. nemožno tam dať za jún nejaké pravdepodobné číslo. T.j. najskôr urob mzdy za jún (aspoň jemu).
Monika Kováčová
06.07.07,13:21
Ja viem, že je tu na porade toho popísané veľa, ale ja to potrebujem súrne a nestíham vyhľadávať.


:mad:strašné, strašné, strašné... :mad: Hanbi sa fileva za túto vetu.:mee:
fileva
06.07.07,13:26
Ak si to dobre spočítala, tak to bude dobre (výpočty som nekontrolovala), ale :
- DVZ sa zaokrúhľuje na 4 des.mesta nahor.
- Ak ale klient potrebujde DVZ nahlásiť do SP, potrebuje tam presnú sumu, t.j. nemožno tam dať za jún nejaké pravdepodobné číslo. T.j. najskôr urob mzdy za jún (aspoň jemu).

Janka, ďakujem za odpoveď, pomohlo mi to, resp. uistilo ma to, či som správne postupovala. DVZ je presne 529,5731707 /tú štvrtú číslicu som v rýchlosti písania pozabudla napísať/, čiže po zaokrúhlení 529,5732. Je to tak správne?
Pravdepodobný VZ som uviedla preto, že to klient súrne potreboval pre bezpečákov do hlásenia, ktorý pracovný úraz spisovali a ja som hneď nevedela čo tam mám dať, keďže som práve robila mzdy a jeho som ešte nemala v tom čase uzavretého a odkontrolovaného. Ale už som mu mzdu
za jún spravila a je to tak, ako som uviedla.
Ešte raz ti pekne ďakujem a prajem príjemný deň.
fileva
06.07.07,14:20
:mad:strašné, strašné, strašné... :mad: Hanbi sa fileva za túto vetu.:mee:

Ermon a vieš, že sa nehanbím, nemám sa za čo. Mysli si o tom čo chceš.
fileva
06.07.07,14:36
Kam sa klient tak ponáhľa? :eek: K ďalšiemu úrazu spôsobenému nestíhaním? Alebo už poisťováci netrpezlivo čakajú s odškodným, ktoré chcú vyplatiť poškodenému? A jediný údaj, ktorý im k tomu chýba je DVZ?

Apropó, vyhľadáva vyhľadávač. Ten stíha celkom rýchlo.
Treba mu zadať správne kľúčové slová a z nepreberného množstva tém tie správne vyberie za menej ako 5 sekúnd. Ešte sa mi nestalo, aby mi vyhľadávač vyhľadával akúkoľvek kombináciu vstupných údajov dlhšie ako 3 sekundy.
;)

P.S.
"Nenahraditeľných sú plné cintoríny"

Iste, sú ich plné cintoríny.
Ale nepáči sa mi tvoja reakcia. Poviem len toľko. Odo dňa, čo som tu prihlásená na Porade nie je deň, kedy by som na nej nebola a nevyhladávala si potrebné veci. Zatiaľ som veľmi spokojná aj so systémom Porady aj s ľuďmi, ktorí v nej a pre ňu robia a prispievajú do nej či už zadávaním tém alebo odpoveďami.
Dnes som tú pomoc ozaj súrne potrebovala, pretože mzdy robím iba druhý mesiac, a tak som samozrejme nie tak "zbehlá vo všetkom" ako si možno ty. Vôbec som si neuvedomila, čo odo mňa klient v tom momente chce, čo je to vlastne DVZ, ako ho a z čoho vypočítam, a tak som sa rýchlo obrátila na moju dobrú pomocníčku a radkyňu Poradu.
Ten pracovný úraz sa stal na stavbe, a je dosť vážny. Možno aj klient bol z toho viac vystrašený a tak som mu chcela čo najskôr pomôcť, keďže tam niekto asi bol, kto spisoval ten úraz.
A ak si nemal záujem mi pomôcť, nemusel si sa ozývať. Inak v takých nečakaných a nepríjemných situáciach také rady, aké si mi dal človeku moc nepomôžu.
Monika Kováčová
06.07.07,14:39
niekto už niekedy písal o malom trucovitom decku... takže ja si myslím čo chcem a končím tu... kuk, kukuk.
Lion Topoľčany
06.07.07,14:48
fileva a ermon - hádam sa nebudete hádať? Nerada to vidím /čítam/ !!!
fileva
06.07.07,15:12
Záujem pomôcť bol. Je mi ľúto, že som nebol pochopený. Možno niekedy inokedy budem úspešnejší.

To určite, a ja ti ten úspech, nielen pracovný ale i v osobnom živote, zo srdca želám. Prajem ti pekný deň a aj celý nastávajúci víkend.
*Emma Lehotská*
06.07.07,15:56
niekto už niekedy písal o malom trucovitom decku... takže ja si myslím čo chcem a končím tu... kuk, kukuk.
Ermon, nehnevaj sa, ale myslím si, že porada je o tom, aby človek mal tomu druhému poradiť a nie zbytočne dráždiť druhých.
Porada je aj pre začiatočníkov, nielen pre pokročilých.
A k tej hanbe...hm...Práve naopak Ty by si sa mal hanbiť sa svoju reakciu a ked máš zlý deň tak navštív iné stránky a nie poradu.