baretka
06.07.07,15:32
Prosím o pomoc: zamestnanec v pohode na HPP - v časti Dane a poistné zadávam ako: zmenená pracovná schopnosť???? Alebo ako? - aby som dostala správne výpočet odvodov? Ďakujem za rady.
Kája.
06.07.07,15:10
Áno, v kolonke dane a poistné nastavíš zmenená pracovná schoponosť.
Heni
13.08.07,10:11
ja som to tam nastavila a zistila som, že vtedy Pohoda nepočíta žiadne odvody :eek:
Kája.
20.08.07,11:23
A nastavila si v záložke dane a poistné, poistné všetko .
Heni
23.08.07,09:24
nastavenie: zmenená prac. schopnosť alebo ťažké zdrav. postihnutie má v Pohode vplyv iba na odvody do zdrav. poisťovne...
odvody do sociálky treba zadať ručne, lebo buď počíta všetky odvody ako pre bežného zamestnanca (ak sa zadá: poistenie všetko) alebo nepočíta žiadne odvody :rolleyes:
takže odvody pre star. aj inval. dôchodcov je lepšie zadať ručne.
atka4
07.09.07,12:11
nastavenie: zmenená prac. schopnosť alebo ťažké zdrav. postihnutie má v Pohode vplyv iba na odvody do zdrav. poisťovne...
odvody do sociálky treba zadať ručne, lebo buď počíta všetky odvody ako pre bežného zamestnanca (ak sa zadá: poistenie všetko) alebo nepočíta žiadne odvody :rolleyes:
takže odvody pre star. aj inval. dôchodcov je lepšie zadať ručne.

Ja mám nastavené

-poistenie všetko
- ťažšie zdravotné postihnutie
+ daňovník /podpísal vyhlásenie/

a ráta mi to dobre - znižuje len poistné na zdravotné p. /5 a 2%/
Laura1
07.06.11,12:21
Vidím, že sa ani po rokoch nič nezmenilo, nad 70% nestačí označiť ťažšie zdravotné postihnutie nad 70%, ale namiesto poistenie všetko, zadať všetko ručne, v opačnom prípade program "odvedie" poistenie v nezamestnanosti.
Mikolajova
08.07.11,06:27
Dobry den, viete mi potvrdit ake odvody plati invalid nad a do 70 %?



Ja mám nastavené

-poistenie všetko
- ťažšie zdravotné postihnutie
+ daňovník /podpísal vyhlásenie/

a ráta mi to dobre - znižuje len poistné na zdravotné p. /5 a 2%/
Akinorew
12.10.11,18:21
Dobrý večer... Mám 26 rokov, som ZŤP- 70% ID. Chcela by som sa spýtať, že koľko a aké odvody odvádza za mňa môj zamestnávateľ. Ja totiž nemám stále zmluvu, tak si to neviem pozrieť ani na výplatnej páske a možné je, že nie som ani evidovaná. Ešte by som potrebovala vedieť, či je pravda, že ak do svojich 28 r. odrobím min. 3 roky na TPP, môžem požiadať o zýšenie ID na minimálnu mzdu? Ďakujem veľmi pekne