juro1986
06.07.07,19:33
Zase ja :mee: ale mam takyto problem.

Cakam este na papiere zo zivnostenskeho uradu, no rad by som si zaregistroval domenu pre moju firmu, v pripade aby ma nikto nepredbehol /clovek nikdy nevie/ len chcel by som to dat do nakladov na firmu, no vzhladom na to ze nemam este ico, sa to oficialne neda, ale pocul som ze vydavky spojene s podnikanim co suvisia s podnikom, si mozem u nich uplatnit narok na zaradenie do vydavkov, je to tak?
Monika Kováčová
06.07.07,17:35
§ 4 Zákona o dani z príjmu
(4) Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane, počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať. U daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý pokračuje v činnosti8) poručiteľa, sa prihliadne aj na zásoby získané z dedičstva po poručiteľovi, ktorý mal príjmy podľa § 6, ak o tieto zásoby bol zvýšený základ dane poručiteľa podľa § 17 ods. 8.

Ak nestačí a máš ešte otázky, pýtaj sa:) lebo nie je to asi celkom zrozumiteľné pre nezasvätených, že?
juro1986
06.07.07,17:43
§ 4 Zákona o dani z príjmu
(4) Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane, počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať. U daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý pokračuje v činnosti8) poručiteľa, sa prihliadne aj na zásoby získané z dedičstva po poručiteľovi, ktorý mal príjmy podľa § 6, ak o tieto zásoby bol zvýšený základ dane poručiteľa podľa § 17 ods. 8.

Ak nestačí a máš ešte otázky, pýtaj sa:) lebo nie je to asi celkom zrozumiteľné pre nezasvätených, že?

kurnik vy ste rychly :-) , no bohuzial nestaci :-( ja nerozumiem kazdej vete kde sa nachadza paragraf :-(
vikinka
06.07.07,18:00
To znamená,že výdavky spojené s doménou pre tvoju firmu -začatie činnosti sa ti prejavia v nákladoch v tom roku kedy si ich vynaložil-teda v roku 2007 ak začneš vykonávať činnosť.
juro1986
06.07.07,18:03
To znamená,že výdavky spojené s doménou pre tvoju firmu -začatie činnosti sa ti prejavia v nákladoch v tom roku kedy si ich vynaložil-teda v roku 2007 ak začneš vykonávať činnosť.

no ok, ale napr. oficialne zacnem podnikat 20.jula 2007 a domenu zriadim este ako FO 10.jula 2007, mozem si to dat do nakladov? este raz dik
Orsz
06.07.07,18:06
no ok, ale napr. oficialne zacnem podnikat 20.jula 2007 a domenu zriadim este ako FO 10.jula 2007, mozem si to dat do nakladov? este raz dik

Neboj sa, teraz sú prázdniny, tak by Ťa nemali predbehnúť. Prípadne to môžeš vyriešiť tak, že si túto službu objednáš, zaplatíš zálohovú faktúru a riadnu dostaneš napr. toho 20.júla, keď budeš mať IČO. Inak ešte Ti bude chýbať DIČ - keď budeš mať IČO, a zaregistruješ sa na DU, mali by Ti ho vydať do 7 dní.
Monika Kováčová
06.07.07,18:21
no ok, ale napr. oficialne zacnem podnikat 20.jula 2007 a domenu zriadim este ako FO 10.jula 2007, mozem si to dat do nakladov? este raz dik


smelo môžeš...:)
juro1986
06.07.07,18:30
smelo môžeš...:)

Vdaka moc krat, idem na to :-)
Orsz
06.07.07,18:37
Vdaka moc krat, idem na to :-)

Je to asi v nás, ľuďoch, že si vyberáme len pozitívne odpovede :D, však? To sa mi páči :cool: , ale robíme to všetci. Ja som niekedy viac opatrná, ale Monika by nám (resp.mne :D ) mohla prezradiť nejaký ten "kľúčik", ako mať v tom istotu ;) .
juro1986
06.07.07,19:31
Vdaka moc krat, idem na to :-)

uz som zaregistroval :-) dakujem vam