ceruzka-sk
07.07.07,09:15
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať nejakého odborníka, ktorý sa v tom vyzná, lebo ja nie. Kúpila som si USB kľúč veľkosti 2GB, preniesla som si naňho jeden účtivnícky program, ktorý zabral 18,5MB a už tam neviem nič iné dať. Vypisuje mi, že disk je plný, napriek tomu, že by mala mať 2 giga. Je to možné? Je chyba v USB kľúči, alebo niekde inde? Mám ho reklamovať? Nechápem to.
ekopo
07.07.07,07:24
Nie som odborník, ale chyba bude niekde inde. Skús z klúča dáta vymazať a nahrať tam niečo iné , väčšie. Potom uvidíš čo ďalej.
duficek
07.07.07,08:04
co znamena preniesla som si nanho uctovny program?
nakopirovala si tam instalacny subor toho programu, alebo jeho zalohu, alebo nebodaj cely adresar, kde je program nainstalovany ? (C:/Program Files/Uctovny program) ?
Nie je nahodou tych 18,5 MB uz iba volne miesto na kluci po "preneseni" programu?

inak kluc je vhodne pred prvym pouzitim naformatovat, stalo sa?
Darina1234
07.07.07,08:52
Skus z kluca data vymazat a zistit vo vymenitelnom disku vo vlastnostiach velkost disku, malo by tam byt 2 GB
duficek
07.07.07,08:57
velkost disku zisti aj bez vymazanie dat a 2GB tam vidiet urcite nebude, bude to o nieco menej aj na prazdnom disku.
KEJKA
07.07.07,09:27
mne sa stalo podobne - ak som na USB mala súbory typu .exe, tak sa akoby USB zahltil, pokazil - nepomohol ani odborník, kluč som vyhodila.
Zásadne používa kluč len na archiváciu, prenos dát.
Newww
07.07.07,13:19
Pripoj USB key, chod na tento pocitac- pravym tlacitkom mysky klikni na usb kluc a vyber formatovat. VSETKY DATA SA TI STRATIA ALE MALO BY TO POMOCT.
Kuzelnicka
09.07.07,06:44
USB je disk ako kazdy iny teda by som ho pouzivala len na archivaciu, pripadne ked uz mas uctovny program tam tak si rob archivaciu aj niekde inde...
uctovne data ked strastis....uff....
Chobot
09.07.07,07:59
mne sa stalo podobne - ak som na USB mala súbory typu .exe, tak sa akoby USB zahltil, pokazil - nepomohol ani odborník, kluč som vyhodila.
Zásadne používa kluč len na archiváciu, prenos dát.

:rolleyes: To bolo škoda vyhodiť. Jedine, že by bol kľúč vadný od výroby. Ale môže byť, že sa poškodil, netvrdím, že sú nepokaziteľné.

Bežne ale bývajú na USB kľúčoch built - in programy a aj idú spúšťať z kľúčov. Je to rovnaké flash pamäťové médium ako napr. pamäťové karty.

Dokonca mnohí výrobcovia dávajú na USB kľúče rôzne programy na správu adresárov kľúča, bezpečnostné programy a prenosné proramy typu Office. Neraz sú tam aj inštalačné programy.

Takže v tom .exe súbore to nemohlo byť. Jedione, že obsahoval v sebe nejaký veľmi agresívny vírus.
Newww
09.07.07,08:23
Najlepsia rada pokial si nevies pomoct reklamacia. Pokial je klucik v zaruke nevahaj.
KEJKA
09.07.07,09:04
:rolleyes: To bolo škoda vyhodiť. Jedine, že by bol kľúč vadný od výroby. Ale môže byť, že sa poškodil, netvrdím, že sú nepokaziteľné.

Bežne ale bývajú na USB kľúčoch built - in programy a aj idú spúšťať z kľúčov. Je to rovnaké flash pamäťové médium ako napr. pamäťové karty.

Dokonca mnohí výrobcovia dávajú na USB kľúče rôzne programy na správu adresárov kľúča, bezpečnostné programy a prenosné proramy typu Office. Neraz sú tam aj inštalačné programy.

Takže v tom .exe súbore to nemohlo byť. Jedione, že obsahoval v sebe nejaký veľmi agresívny vírus.
...........
hm, dakujem. USB kluč som mala tri roky, dosť som ho používala, bol aj u odborníka, ktorý mi z neho nejaké dáta zachránil, ale "rozhýbať" ho nevedel.
duficek
09.07.07,09:21
no v kazdom pripade by som USB kluc, denne resp. dost vyuzivany nepouzival na ZALOHOVANIE uctovnej agendy. USB kluc je relativne spolahlive ulozisko dat, ale prenos kluca vytvara urcite riziko - pad, otrasy, vlhkost atd....
misoft
09.07.07,22:19
USB kľúč je pamäťové médium ako každé iné (HDD, FDD). Dáta sa naň ukladajú aj vyberajú. Nezáleží na tom, o aký typ súboru sa jedná, je mu to jedno, veď sú to nuly a jedničky. Čiže cca 18 MB súbor nemôže zabrať 2 GB. Je to iste chyba USB kľúča. Ak je v záruke, reklamovať, ak nie, kašľať naň.
tuxik senior
10.07.07,04:37
USB kluc je pamatove medium typu flash (odtial pomenovanie flashka) , takze nie je ako kazde ine (DVD, CD, HDD, ZIP pracuju na odlisnych sposoboch zapisu dat).

jednicky a nuly su len imaginarna predstava interpretacie dat, v skutocnosti ide u HDD o rozne urovne intenzity magnetickeho pola, CD o "mechanicke priehlbiny" na povrchu materialu, ci rozne napatove urovne modulovaneho signalu, ktore interpretuju hodnotu TRUE(1) alebo FALSE(0). v pripade USB diskov sa jedna o zopnuty alebo rozopnuty tranzistor.

flash pamate maju obmedzeny pocet zapisov, ktory je radovo nizsi ako pocet zapisov na pevny disk, ale vyssi ako pocet zapisov na DVD RW alebo CD RW.

pamate typu flash su nachylne na UV ziarenie. pokial dostane USB kluc silnu davku UV ziarenia (napr. solarko) prestane fungovat, staci aby sa poskodil jediny blok pamate v integrovanom obvode.

to kam ukladate data je rozmermi mensie ako kovovy konektor celeho disku.
USB kluce tak mozu byt chybne uz od prveho pouzitia. Mozu vydrzat jeden, desat, sto, tisic. zapisov. Pokial pouzivate USB kluc kazdy den, tak za rok na nom mozete urobit aj par tisic zapisov. Niektori vyrobcovia USB klucov poskytuju dozivotnu zaruku, t.j. pokial urobite 100 tisic zapisov v priebehu dvoch dni a kluc sa vam pokazi dostanete novy, pretoze jeho zivotnost bola stanovena na 100 tisic zapisov.

pokial je novy - reklamovat
ceruzka-sk
15.07.07,10:58
Ahojte, dlhšie som nebola pri počítači, takže som nemohla reagovať. Ale teraz som vyskúšala rady, ktoré ste mi tu odporučili. Preformátovala som kľúč (samozrejme, ostal úplne prázdny, ale to mi nevadí, lebo mám všetko aj na pevnom disku) a keď som sa potom pozrela na vlastnosti, vypisuje mi tam: Využité miesto: 0, Voľné miesto 19 779 072 bajtov - 18,8 MB, Kapacita: 19 779 072 bajtov - 18,8MB.
Nechápem to! Predtým som mala kľúč veľkosti 512 MB a mala som na ňom program na podvojné účtovníctvo (preniesla som si ho tak, že len adresár z C-čka som prekopírovala na kľúč) a normálne mi fungovalo, normálne som na tom mohla pracovať, cez exe súbor som si program otvorila, keď som niečo potrebovala mimo domu. Spravené zmeny som len potom prekopírovala na C-čko a všetko bolo O.K. A mala som na ňom aj jednoduché účtovníctvo - Alfu, ktoré som si nainštalovala z inštalačného CD na kľúč. A tiež mi normálne fungovalo, tiež som v ňom vedela pracovať. A okrem toho ešte nejaké súbory z Wordu a Excelu. Teraz na tomto kľúči som mala len to podvojné, aj to som mohla mať len pár firiem, čo som najnutnejšie potrebovala, lebo všetky sa mi nezmestili. Fakt neviem, čím to je, mám naozaj pocit, že bude chyba v kľúči.
Takže po prečítaní všetkých príspevkov ho pôjdem rekalmovať, je ešte nový (mám ho myslím 3 mesiace) a u nás je predsa 2-ročná záručná doba.
A ďakujem všetkým veľmi pekne za rady:)