ajacik
09.02.05,13:51
Môžete hlasovať za svojich favoritov.
Sany
09.02.05,12:54
A ako? Tak ich sem nejako pridaj, ja to neviem
ajacik
09.02.05,12:55
už to je, len musíme vyskúšať, či to funguje. som to robila prvýkrát :)

funguje to :p
Sany
09.02.05,12:57
Bingo!!!!!!!!! Funguje to. Šikulka!
Sany
09.02.05,12:58
Inak, myslím si, že aj sms hlasovanie by malo fungovať tak, že z jedného telefónu - jeden hlas. Tam by sa asi ukázalo, ako to je naozaj.
ajacik
09.02.05,12:58
to richard je šikovný, že to ide takto urobiť :)
Luba2
09.02.05,13:01
Inak, myslím si, že aj sms hlasovanie by malo fungovať tak, že z jedného telefónu - jeden hlas. Tam by sa asi ukázalo, ako to je naozaj.
Jaj ale SMS-ky sú ich veľkým zdrojom príjmov, Ty si myslíš, že by sa toho vzdali na úkor povedzme spravodlivejšieho hlasovania?
Sany
09.02.05,13:04
To mi je jasné, ale potom je to o ničom a vlastne ma to aj hnevá, keď si prečítam niekde v tlači, že Tatko poslal nebudem hovoriť komu 300 smsiek. Ja taká nezainteresovaná - len fanúšik predsa asi nebudem míňať 3000,- - 4000,- alebo koľko to vlastne stojí týždenne, aby môj favorit vyhral.
babenko1
09.02.05,13:05
Celkom dobré je to hlasovanie.. Som zvedavá, či naše hlasovanie výjde s realitou :-)
Sany
09.02.05,13:06
Asi nevyjde, ale zaujímavé je, že podľa rôznych ankiet vedú v hlasovaniach úplne iní ľudia ako favoriti v mojom okolí...
r.galovic
09.02.05,13:15
Chválim administrátora aj autora tohto nápadu. Superstar sa stáva na slovensku celospoločenským fenoméhom a vo sne by ma nenapadlo, že sa prederie aj do porady. Radosť chodiť na poradu !!!
Ingrid G.
09.02.05,13:21
Super, super, super nápad.
vladan
09.02.05,13:25
... je to o ničom a vlastne ma to aj hnevá, keď si prečítam niekde v tlači, že Tatko poslal nebudem hovoriť komu 300 smsiek. Ja taká nezainteresovaná - len fanúšik predsa asi nebudem míňať 3000,- - 4000,- alebo koľko to vlastne stojí týždenne, aby môj favorit vyhral.
... tatko chce, aby to jeho dieťa vyhralo, potom mu to vráti z predaja CD :D ... ak je táto informácia nepravdivá, ospravedlňujem sa tatkovi aj dieťaťu :D
... ale ja som taká poctivá, že som poslala iba jednu SMS :D
esprit
09.02.05,13:30
Nebude to Bezdeda?
vladan
09.02.05,13:32
... ten čo nosí kosmodisk??? :D ... Tomi Bezdeda ... chcela by som ho vidieť ako urobí predklon :D:D:D
vladan
09.02.05,13:37
Vladi, taká krutá! Ešte je aj bez deda a možno mu aj babka chýba a navyše chorá chrbtica, však už len za to si zaslúži hlas :D
ola, nechybuj! :D ... tu sa posielajú hlasy za dobré hlasy, toto nie je dobročinnosť, toto je vážna vec! :p
Mickya
09.02.05,13:40
... ten čo nosí kosmodisk??? :D ... Tomi Bezdeda ... chcela by som ho vidieť ako urobí predklon :D:D:D
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ...ale fakt tú hlavenku nejak tak dvíha....ten kosmodisk by ma fakt nenapadol (ha-ha-ha) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
luebchenko
09.02.05,13:41
ba dokonca sa bez deda aj spievať naučil :D život je nespravodlivý, ja sa fakt neviem rozhodnúť tak medzi 4-5, navrhujem rôzne kategórie ako v Hviezdnej rote - uvádzam hneď mojich favoritov

najsladší dobrý spevák: Tomáš Bezdeda

dobrý frajerský spevák : Peťo Konček

jednoducho dobrá a sympatická speváčka: Katka Koščová

dobrá a sympatická speváčka či z predu či zozadu: Zdenka Predná

jednoducho dobrý a sympatický spevák: Samo Tomeček
r.galovic
09.02.05,13:46
Najdrsnejší recitujúci "spevák" : Robo Mikla
babenko1
09.02.05,14:26
r.galovic- sakra.. ty si ma predbehol...:-)
bodliak
09.02.05,15:05
Keby dôchodcovia nehlasovali vo voľbách a ..násťročné v SHS, poradie by bolo úplne iné.
Konček na úplnom končeku ankety :p
Jozef Mihál
09.02.05,15:27
Hlasoval som za S.T.
Evanka
09.02.05,16:18
Keby dôchodcovia nehlasovali vo voľbách a ..násťročné v SHS, poradie by bolo úplne iné.
Konček na úplnom končeku ankety :pBodliak, nebodaj, som dochodkyna
accad
09.02.05,17:46
Ešte by ma zaujímalo, či sa bude anketa aktualizovať po každom týždni, keď ich bude o jedného menej.
ajacik
09.02.05,17:50
Ešte by ma zaujímalo, či sa bude anketa aktualizovať po každom týždni, keď ich bude o jedného menej.
Mohli by sme každý týždeň hlasovať nanovo.
ak dovolíte, budem sa o to starať.
V pondelok ráno bude vždy nová anketa (možno ešte cez víkend).
accad
09.02.05,18:54
Mohli by sme každý týždeň hlasovať nanovo.
ak dovolíte, budem sa o to starať.
V pondelok ráno bude vždy nová anketa (možno ešte cez víkend).To sa mi už viac pozdáva. Týmto hlasovaním bude predbiehať hlasovanie, čiže budeme vytvárať tzv. týždenný štatistický prieskum.
Sany
09.02.05,19:19
Hlasoval som za S.T.
Môj človek...
majam
09.02.05,20:22
Samo je proste jednička
Sany
10.02.05,06:48
... tatko chce, aby to jeho dieťa vyhralo, potom mu to vráti z predaja CD :D ... ak je táto informácia nepravdivá, ospravedlňujem sa tatkovi aj dieťaťu :D
... ale ja som taká poctivá, že som poslala iba jednu SMS :D
Ja sa priznávam, že dva, ale jeden Samovi a jeden Katke...
adam
10.02.05,07:18
Dávam hlas Samovi!!!!!!!!
slavo
10.02.05,09:13
ahojte,
dávam hlas Katke.
janaGT
10.02.05,09:16
ja som včera dala hlas Katke Koščovej
marianna
10.02.05,09:22
Ja hlasujem za Katku, pridávam ja hlas kolegyne - Samo. Ale netreba to hlasovať tamto vyššie?
Sany
10.02.05,09:30
Ja hlasujem za Katku, pridávam ja hlas kolegyne - Samo. Ale netreba to hlasovať tamto vyššie?
Treba, ale tam za kolegyňu nedáš hlas. Môžeš len jeden
Lubina
10.02.05,10:13
Samo je proste jednička
To je úplná pravda. Samo Tomeček je aj môj favorit.
Sany
10.02.05,10:38
Komu sa chce, nech si to prečíta - celkom slušné zhodnotenie minulého vystúpenie v piatok. Ja osobne súhlasím s názorom pisateľa, len neviem, kto to je, došlo mi to mailom - neviem, kde to bolo uverejnené...

Petra Humeňanská se stala druhou finalistkou, pro kterou soutěž skončila - Zdroj: STV
Druhý finálový večer se nesl ve znamení romantiky a balad. Soutěžící se nedrželi vůbec při zdi a šli do těch největších a nejtěžších hitů od takových es jako jsou Eric Clapton, Joe Cocker, Freddie Mercury nebo Sinead O´Connor. Komu to vyšlo? A kdo se spálil? Tady je malá rekapitulace.

Peter Kotuľa sítem diváckých hlasů prošel - Zdroj: STV
Peter Kotuľa
Mandy je ukázkově sladká písnička. Vynikla v ní sice Peterova barva hlasu, ale jinak to byl starý známý Peter Kotuľa. Místy hezké pasáže, jindy chyby.Přestože se Peter snažil dostat do písně emoce a měl hezký nástup, celkově to bylo, tramtadá budu se opakovat, nevýrazné. Je to sympaťák a držím mu palce, ale konkurence je nad jeho síly a mraky, které se nad ním stahují, už
jsou zatraceně husté. Blesk udeří brzy.

Martina Šindlerová v akci - Zdroj: STV
Martina Šindlerová
Éterická bytost z vyšších sfér. Tahle nějak musely zpívat (a vypadat) Sirény které lákaly Odysseovy muže. Dokonce i při chůzi vypadá, jako by se pohybovala v jiném světě, kde plyne čas pomaleji a ona tak může dávat jeden přesný tón za druhým. Vybrala si zajímavou Je T`aime od Lary Fabian a znovu
ukázala, že kdyby chtěla, zbourá svým hlasem celou tenisovou halu. Po ,technické" stránce je v celé desítce asi nejlepší a její šance na vítězství rostou. Pořád je tam sice onen chlad, který dost možná pramení z toho, že Martina bere zpívání hodně vážně, ale asi nejsem jediný, komu to už dávno nevadí.

Tomáš Bezdeda tentokrát neskóroval - Zdroj: STV
Tomáš Bezdeda
Ten bezelstný úsměv je za milión, Tears in Heaven od Erica Claptona mu ale nesedlo. Tomášovi chybí životní zkušenosti, aby dokázal téhle písni vdechnout skutečný život. A navíc ta angličtina. Zvláštně intonované ,,hévn" jako by tahal přímo z arzenálu Hvězdné pěchoty, několikrát jsem si kvůli němu pobryndal tričko. To se nedělá, kovboji!

Zdenka Predná se nezalekla ani srovnání se Sinead O´Connor - Zdroj: STV Zdenka Predná
Alicia Keys jí minule sedla víc, i se Sinead O´Connnor a jejím
Nothing Comparse 2U se ale Zdenka popasovala slušně. Začátek měla výborný, zhruba v polovině ji ale ujelo pár tónů a to ji rozhodilo. Výškám se raději vyhnula, i přesto se to ale poslouchalo moc příjemně. Zdenka na pódiu vyzařuje
pozitivní energii (její silná zbraň) a pokaždé, když ji vidím, si musím připomínat, jak moc jsem ji před 14 dny podcenil. Ještě jednou velké SORRY.

Peter Konček odvedl svůj vysoký standard - Zdroj: STV
Peter Konček
Už zase r´n´b cajdák? Uf! Peter se rozhoduje a zpívá srdcem, to ale neznamená, že to nemůže být trochu nuda. Jeho verze In a Rush od Blackstreet potvrdila, že nemá velký rozsah. Má ale krásnou barvu hlasu a zdálo se mi, že píseň i lépe než minule vygradoval. Už se těším až opravdu změní žánr a bude donucen předvést něco, co jsme ještě neslyšeli.

Robo Mikla si nevšimnul, že jde o pěveckou soutěž, a nekompromisně recitoval - Zdroj: STV
Robo Mikla
Vzhledem k Robovým možnostem skvěle vybraná píseň, tím ale výčet pozitiv končí. Člověk, který v Dylanově ,,Knockin on Heavens Door" nedokáže ani jednou jedinkrát zazpívat ,,nák nák nokin on havens dor" si postup nezaslouží. A nic na tom nemění ani fakt, že Robo je showman, sympaťák a zcela určitě někdo, kdo dělá finále zajímavější. Neočekával jsem super pěvecký výkon a kdyby alespoň jednou zazpíval, byl bych úplně spokojený.
Nestalo se a příště bude muset zpívat disco. Wellcome to Hell, baby:-)

Katarína Koščová se s písničkou Little Sister pomazlila - Zdroj: STV
Katka Koščová
Znovu dokázala, že skvěle zpívá a nemá problém se žánry. Bohužel, na velkém pódiu její zpěv trošku zaniká a mám čím dál silnější pocit, že je to spíš klubová, studiová nebo chcete-li komornější zpěvačka. S Little Sister od Jany Kirschner si nádherně pohrála (takhle to neumí ani Martina Šindlerová),
na rozměry celé show jako by byl ale tenhle do detailů propracovaný šperk příliš drobný.

Samo to rozbalil ve velkém - Zdroj: STV
Samo Tomeček
Ten člověk má snad místo krku rouru! Samo přišel a silou svého hlasu celou show doslova rozbombardoval. Byl první, kterého hudba nepřehlušila, You Are So Beautiful od Joe Cockera zazpíval nádherně a s citem pro věc (po svém,ale došlo i na chraplák) a po zásluze se mu tak dostalo od přísného Paľa Habery poklony, kterou by si měl nechat zarámovat: ,,Neznám v Česku a na
Slovensku zpěváka, který by to zazpíval tak dobře." Pro mě jednoznačně nejlepší vystoupení večera.

Miro Jaroš - pořád ještě sympatický tragikomik - Zdroj: STV
Miro Jaroš
Z Mira se nám stává tragická figurka celé show. Tentokrát byl opět
originální a zpíval italsky (L`aurora od Erose Ramazottiho), upletl si tím ale na sebe devítiocasou kočku, která ho při nejbližší příležitosti přetáhla po hřbetě tak, že zapomněl slova. Lenka Slaná ho pak v hodnocení načala (,Nevíš, o čem zpíváš") a Paľo Habera, kterému asi celkově nepadnul moc do oka ho dorazil (,,Bylo tam hned několik míst, kde jsi zpíval falešně"). Abych
byl ale upřímný, že Mirovi vypadla slova, toho jsem si nevšimnul (bod pro něj) a dokonce se mi to líbilo o dost víc než minule.

Petra Humeňanská (vyřazena)
Rozhovor na téma ,,romantika" uvedený přes samotným vystoupením jí rozhodně nepomohl a škoda, že nejde vyhodnotit, o kolik hlasů díky němu přišla. Už po minulém dílu bylo jasné, že Petra je jedním z kandidátů na brzké vypadnutí a Love of My Life od Queen ji nezachránila. V některých pasážích zpívala příliš nízko a ani jednou se jí nepodařilo dosáhnout křehkosti, s jakou tuhle krásnou věc zpíval Freddie Mercury. Nakonec to byla ona, kdo vypadnul a soutěž tak přišla o oba zpěváky, kteří postoupili z druhého semifinále. Nezaslouženě, protože Petra v pátek nebyla nejhorší. Tak už to ale někdy bývá a divadlo jí bude sedět lépe.

Paľo Habera znovu zdůraznil, jak je na celou jedenáctku hrdý - Zdroj: STV
Koho by vyhodila porota?
Julo - Petra
Lenka - Miro
Paľo - Miro
Laco - Miro
Porota by se sebou měla něco dělat. Chápu, že nechce soutěžící poškodit, ale přehnaně pozitivní přístup, který předvádí, je šílená nuda a porota se tak dostává do role draze zaplaceného křoví. Naštěstí vše zachraňuje alespoň vynikající Paľo Habera.
Moje pořadí: 1. Samo, 2. Katka, 3. Martina, 4. Zdenka, 5. Peter Konček, 6.Tomáš, 7. Peter Kotuľa, 8. Miro, 9. Petra, 10. Robo
Oproti minulému dílu se STV poučila z chyb a tak zmizel například kameraman, který minule pobíhal kolem zpívajících a dodával roztřesené a špatně zaostřené záběry. Na místo toho se ovšem objevily jiné dva problémy. Hudební podklad příliš potlačoval zpěv většiny soutěžících a přísahám, že mi hrůzou vstaly všechny chlupy na zadku, když jsem viděl záběry z filmu Wimbledon
natočené nekvalitně (a nakřivo!) přímo z plátna. Co to mělo být? Už ty drogy neberte!
K nejdůležitější změně došlo při vyhlašování, když STV nově zařadila písničku na rozloučenou, kterou zpívá vyřazený soutěžící. To je něco, co možná není tak emotivní teď, ale až se dostaneme k TOP 5, uvidíte, že to probulíme. Výborně! Teď ještě zkrátit to nepřirozeně natahované vyhlašování a nebude to mít chybu.
Příště nás čekají sedmdesátá léta a disco noc!
ajacik
10.02.05,10:52
dobré je to. fakt ako keby to písal niekto úplne nestranný.

strašne ma mrzí, že nemôžem ísť zajtra na SS. a dôvod?? počasie. som zo žiliny a do blavy je to daleko. a neviem si predstaviť, čo by sme robili, keby za tých 5-6 hodín nasnežilo kopec snehu, ako by sme sa dostali autom domov.(lebo má od zajtra už zasa snežiť a byť škaredo). a viete, kedy ide prvý vlak do ZA? o 5.45. a další ide hned 5.50. Takže tak.
len dúfam, že môj favorit vydrží a že budúci týždeň tam už budem aj ja. nemôžem sa ale moc tešiť, lebo zasa to nevíde :-(
Nika
10.02.05,11:33
Celkom sa s tým človekom zhodujem. Na prvé tri miesta by som dala tých istých.
Sany
10.02.05,12:45
Haló, čo nehlasujete? Videní 835 a hlasov zopár..
janaGT
10.02.05,12:46
ja by som aj hlasovala, ale už nemôžem. Len raz a dosť!!!
ANNA
10.02.05,12:59
Sany, pekná správa. Ozaj taká nestranná. A súhlasím s prvými miestami aj keď držím palce Zdenke aby tam zostala čo najdlhšie. No svoje som odhloasovala, keby tak mal každý viac hlasov. ( a čo tak 9 http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif )
Sany
10.02.05,13:21
To zas nie, mne sa páči tá možnosť len jedného hlasu, to už som tu písala. Je to objektívnejšie. Všetci sú zlatí, ale ten Samo....Aj som povedala, že ak vypadne on a Katka, hádam to aj prestanem od žiaľu sledovať.
accad
10.02.05,15:39
klebety zo Super star nájdete na www.superstar.sk (http://www.superstar.sk)
Beata
10.02.05,23:48
Pripájam sa k Sany. Tiež si myslím, že sú všetci super, ale ten Samko je najvýbordelnejší, nemá chybu. Ten jeho krásny hlas počujem aj keď si zatvorím oči :). A keby som mala osemnásť... joooj tak by som sa do neho určite aj buchla :D
No a keďže mám už o kúsililinček viac rokov, tak mu aspoň dávam hlas všade, kde sa dá hlasovať, čiže aj na našej milovanej Porade ;)
Zuzka
11.02.05,06:11
Veľmi sa mi páčilo to zhodnotenie. To sa nedá ani okomenotvať. Je to výborné a pravdivé! Všetci sú skvelí, ale rozdiel tam predsa len je.
r.galovic
11.02.05,07:14
Je to tak. Výstižné a stručné. Určite to písal skúsený "journalista" - kritik.

Ale na nášho Tomáška Bezdedu nám nabudúce nešahaj !!!

S pozdravom r.galovic ze Žiliny.
Veselá
11.02.05,13:07
Uvedenú kritiku napísal novinár Lukáš Franta, píše aj o českej superstár.
Písal už o prvej sérii. Strašne som sa pri tom nasmiala.

http://bleskove.centrum.cz/superstar/
Jano1961
11.02.05,13:10
Dnes Samo Tomeček spieva hit od skupiny Kiss.Tak na to sa teším,ako sa s touto
pesničkou vyrovná.
babenko1
11.02.05,20:25
Detičky.. tak dnešná superstar bola.... no .... príšerná... chlapci vôôôbec dobre nespievali.. a baby im to dnes natreli... Vidieť, že im 70-te roky nič nehovoria.. necítili to srdiečkom... hmmm..... hity mého mládí....:-)
Zuzka
11.02.05,20:31
... to bolo veru riadne fiasko, to by som nebola povedala, baby im to dnes naozaj ukázali, z chalanov možno Tomáš zaspieval najlepšie. Tak uvidíme kto poletí ....hmmm
majam
11.02.05,20:43
Dnes sa zhodneme asi všetci ,že to bolo o ničom a ešte aj ten Samko sklamal . Dúfajme ,že mu to na budúce vyjde.
emily
11.02.05,22:27
Kotuľa je von z hry....
accad
11.02.05,22:32
Mňa v tomto kole milo prekvapil Tomáš Bezdeda (obľúbenec môjho manžela). Ja som ho skoro vyhodila už v postupovom kole. Zdá sa, že sa lepší a ma šťastie na to čo si vyberie.
ilona
12.02.05,06:52
Ja si myslím,že neboli na vine len speváci,či tam nezohrala svoje aj technika.Predsa nie je možné,keby aspon jeden bol zaspieval bez falošného tónu,ale všetci?Ja si myslím,že sa asi dobre nepočuli,lebo ak ste to dobre sledovali,skoro každý si naprával prístrojček na uchu.Hoci včera aj sklamali,ale sú talenty.Napíšte,kto vypadol,nepozerala som to do konca.
petra:-)
12.02.05,07:27
ilona pozri príspevok 55 - vypadol Peter Kotuľa.
jeso
12.02.05,07:32
ano chudák Kotuľa, bolo mi ho lúto-hoci nezaspieval najlepšie
mal vypadnúť Mikla-ten bol ozaj hrozný
Zuzka
12.02.05,08:27
... od začiatku priamych prenosov je problém s technikou. Asi tam veľmi šetrili, vypadáva im zvuk, padajú im baterky, vypadáva im to z uší a pod., a takto to potom vyzerá, že aj tí najlepší spievajú hrozne .... :(
Palino
12.02.05,12:52
Tak ten včerajší večer dal Superstárom ozaj zabrať. Zrejme nezvládajú viac činností naraz. Vlastne nikto nebol super. Mne sa tentokrát najviac páčila Martina (spev), i keď inak som skôr za Sama a Katku. Aj Tomáš ma prekvapil. Kotuľu mi je aj ľúto, ale včera to bol ozaj trapas a Mikla to isté. Ja by som vyrazil Miklu, lebo mi je no "brr".
Asi táto naša anketa nebude zodpovedať výsledku, hlasuje tu zrejme iné zloženie ako sms-kári.
Ale pre seba som prekvapením ja, lebo by som nikdy netušil, že sa budem na takúto reláciu pozerať. Trochu sa za to aj hanbím, ale čo už ...
jessica
12.02.05,12:59
Tiež som nečakal, že to budem sledovať a najprv som aj mala pocit, že sa mám za to hanbiť, ale som nakoniec rada, že ma konečne niečo v TV aj baví pozerať:-) Myslím, že tá naša anketa je veľmi reálna, veľká väčšina ľudí z môjho okolia vidí to poradie tak ako je tu na Porade. No a včera to bola fakt zábava:-) Tiež som jednoznačne skonštatovala, že za spev bodovala iba Martina. čaute
Bubika
12.02.05,15:09
Mne sa včera veľmi páčila Katka a prekvapil Miro, lebo sa mu celkom zadarilo. No ale ujo Mikla nech si ide prepichovať nos zicherkou niekde inde.....
majam
12.02.05,16:08
Určite máš pravdu technika urobila svoje
accad
12.02.05,17:25
Petra Kotuľu by to aj tak čoskoro čakalo, tak ako to neminie, dúfam, čoskoro aj Miklu. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale kto sú tí ľudia, čo mu posielajú SMS. V mojom okolí každý na tým žasne. V jeho prípade ma napadá asociácia s Dievčaťom za milión a Uličnou. Neviem sa zbaviť pocitu určitej účelovosti, aby show bola niečim okorenená. Ale tu potom nejde o talent.
r.galovic
14.02.05,07:51
Opäť kritika od susedov


70. léta - SuperStars si sáhly na dno


Tak a je to tady. Slovenská SuperStar si s tématem 70. léta sáhla na dno. Mizerné pěvecké výkony a stávkující technika zapříčinili, že koncert vypadal místy jako show Hvězdné pěchoty natáčená skupinkou nadšených amatérů. Radost z toho nemám, ale co se dá dělat. Pojďme si tu mizérii, na jejímž konci vypadnul Peter Kotuľa, trochu masochisticky připomenout.

Samo Tomeček

I Was Made For Loving You Baby od Kiss byla hodně velká výzva. Doufal jsem, že Samo ji utáhne silou svého hlasu, ale to se nestalo. Hned na začátku měl očividně problémy s odposlechem a chvíli to vypadalo, že ani nezačne zpívat. Je možné, že ho to rozhodilo, technické problémy nejspíš ovlivnily jeho vystoupení i dál. Fakt je ten, že Samo výšky nevyzpíval, pohybově je na tom asi tak jako Robo Mikla se zpěvem a celkově šlo o jeho daleko nejhorší vystoupení.

Robo Mikla

Mám jen jedinou otázku. Co tam ten recitující amatér šlapající zelí v kožichu ještě pořád dělá? KATASTROFA! Pokud na Barryho Whitea čeká peklo, má podobu Roba Mikly zpívajícího You'Are The First, The Last, My Everything. Nikdy bych nevěřil, že bude Robo až TAK MOC špatný a že mě svojí přítomností bude až TAK MOC iritovat. Je hezké si věřit (,,Tanec mi nedělá problémy,"), je hezké, když má někdo charisma, ale raději deset Juliánů než tohle. Cože? Dobře. Deset je moc, ale tak tři klidně.

Katarína Koščová

,,Konečně tu někdo dobře zazpíval," ohodnotil její vystoupení Julo Viršík a prokecnul se tak, co si opravdu myslí o Samově výkonu. Katka si nevybrala úplně nejlépe, protože na We Are Family od Sister Sledge nemá tu správnou barvu hlasu, přesto ale podala dobrý výkon. Potvrdila, že i když na to nevypadá, má rytmus v těle, a především, že nemá problém zvládnout kterýkoli žánr. Chyběl tomu ten náboj, který by pořádně naplnil celou halu, ale to už asi jiné nebude. A mezi námi, i když se jí to snažili všichni rozmluvit, v žlutooranžovém kabátu jako kuře vypadala. Ne, že by mi to vadilo.

Miro Jaroš

Překvapí někoho, když napíšu, že to bylo průměrné? Moc hezká písnička, ale zazpívaná ze zřetelnými chybami. Když někdo zpívá tak optimistickou a jiskřivou věc, jako je Love Is In The Air, měl by podle toho vystupovat a ne se tvářit, jako že ve vzduchu lítá něco úplně jiného. Úsměv se objevil až ke konci, to už ale bylo pozdě. Jsem zvědav, jak dlouho Miro dokáže kouzlem osobnosti získávat hlasy diváků.

Tomáš Bezdeda

Tak TOHLE mě opravdu pobavilo. Kdybych byl ženská, řeknu, že Tomáš je roztomilý a k sežrání. Jako jediný si vybral pomalejší věc a vyplatilo se mu to, protože neměl problémy s dechem. When You're In Love With A Beautiful Woman se k němu perfektně hodilo, zazpíval to skvěle (až na ten ,,brněnský" přízvuk v angličtině), choreografie byla zábavná a svojí silnou trojkombinací ,,věčný úsměv, prkenný pohyb a zajímavý hlas" tak opět výrazně zabodoval. Výborně.

Martina Šindlerová

,,Ty se hýbeš, ty chodíš!" jásal na konci Julo Viršík. Martina zpívala Hot Stuff od Donny Summer a zvládla to výborně. Podařilo se jí díky síle hlasu do písně dostat tolik potřebnou energii a kdyby jí na několika místech ve výškách překvapivě nezradil hlas (což měla dost možná opět na svědomí technika), mohlo to být výborné. I tak jedno z nejlepších vystoupení večera.

Peter Kotuľa

Nevím, jestli se dá na Slovensku sázet na to, kdo v SuperStar vypadne, vypadnutí Petra ale bylo na pořadu dne a jediné, co ho mohlo zachránit, byl super výkon. Výsledek? YMCA od Village People zazpíval v námořnickém tričku tak, že ho Palo Habera ohodnotil slovy ,,Bylo to falešně jak dvě svině," a Lenka Slaná své hodnocení zakončila rozmrzelým ,,Hm." Peter zpíval děsivě (částečně bohužel opět díky technice) a vypadnutí tak bylo (vzhledem k menšímu počtu fanoušků než mají Robo a Miro) neodvratné.

Zdenka Predná

Na tuhle holku je spoleh. Občas jí to sice ujede, ale nikdy to vyloženě nerve uši a vždycky si můžete být jistí, že se nebudete nudit. Zdenka má ,,do černa" zabarvený hlas, takže I Will Survive od Donny Summer jí sedlo, navíc má i dost energie, aby ji mohla na pódiu rozdávat. Moc hezké vystoupení a nic na tom nezmění ani fakt, že jí hned na začátku vypadnul po drobné kolizi s tanečníkem mikrofon (zvládla to výborně) a že na konci už hodně nestíhala s dechem. Tak jako vždy, good job.




Peter Konček

Nevím jak vy, ale moje naděje se v průběhu podprůměrného večera čím dál víc upíraly k Petrovi, jeho monstrózní afroparuce a nesmrtelnému Kung Fu Fighting. Nakonec to sice taková bomba nebyla, ale Peter má u mne hned několik velkých plus. Nebál se a šel do toho v duchu hesla ,,Let´s Have Fun". Navíc si konečně vybral dynamickou písničku (nezastírám, že moji oblíbenou) a i když místy zpíval mizerně (haló, technika!?), akční náboj se mu podařilo udržet a dokázal, že umí i něco jiného než sladce plynout. A ta otočka!




I Lenka Slaná tentokrát kritizovala - Zdroj: STV
Koho by vyhodili porotci?

Julo - Peter Kotuľa

Lenka - Robo

Paľo - Peter Kotuľa

Laco - Peter Kotuľa

Porotci tentokrát zapomněli pod dojmem úděsných výkonů řady zpěváků na falešné pochlebování a museli kritizovat. Julo Viršík měl po delší době několik dobrých hlášek (,, V této soutěži jsou zpěváci, zpěvačky a Robo Mikla,"), Palo Habera byl tak jako vždy přesný a nekompromisní, Lenka Slaná odvedla svůj standard a Laco? Laco je svůj a umí najít to dobré, aniž by si to cucal z prstu. Kdyby byla porota alespoň takhle upřímná i příště, bylo by to jen dobře.


Moje pořadí:

1. Martina, 2. Tomáš, 3. Katka, 4. Zdenka, 5. Peter Konček... velká mezera a následují katastrofy: 6. Samo Tomeček 7. Miro Jaroš, 8. Peter Kotuľa, 9. Robo Mikla




Jedno z mála pozitiv a zlepšení - vyhlášení proběhlo rychleji - Zdroj: STV
Soutěžící si tentokrát naběhli. Snažili se, nechali se mnohdy šíleně vymódit (Zdenka, Martina) a vybrali si samé známé a skvělé písně, ty byly ale často nad jejich schopnosti. Málokomu se podařilo do energických ,,vypalovaček" dostat šťávu, zpívat bez chyb, dobře k tomu tancovat a všechno to udýchat. Jak ale řekl Paľo Habera, soutěžící to dostalo zpátky na zem. A to není vůbec na škodu.


70. léta se ukázala jako zkouška, která byla i nad síly štábu. Toho možná především. Pokud mají totiž soutěžící něco předvést, musí v první řadě fungovat technika. Ta však zřejmě osudově selhávala a není asi náhodou, že všichni podobným způsobem chybovali především ve výškách.


Nedařilo se úplně ani Pycovi s Adelou, kteří místy (většinou po špatném vystoupení) působili rozpačitě (krom toho se Adela přeřekla, když nazvala Petra Končeka Petrem Kotuľou, na přeřeknutí máme ale právo všichni). Hra na moderování ve stylu 70. let se ale naopak povedla na výbornou.


Když k technickým problémům připočítáme občas podivnou choreografii, fakt, že se opět tu a tam zatřásla kamera, že byla zrušena naživo zpívaná píseň na rozloučenou, že během předtočených rozhovorů byli v pozadí vidět a slyšet jiní soutěžící (u Roba např. Samo Tomeček) a že se opět na konci zpívala ne zas až tak světoborná společná píseň (tentokrát alespoň naživo), musím konstatovat, že tohle nebyl pro Slovensko hledá SuperStar dobrý den. Popravdě řečeno, bylo to peklo. Doufejme, že příště se odrazíme ode dna a s hity roku 2004 zamíříme zpátky k výšinám.