Kleine
07.07.07,12:03
Zdravim.
Na dovolenke som si natočil video na moj digitálny foťák. Keď sťahujem video do compu, ukladá sa mi vo formáte .MOV, čiže prehrateľné cez QuickTime Player. Po preinštalovaní Windows XP (zase na XP), ale tie dovolenkové videá nechce QuickTime Player prehrať a vyhadzujeme mi hlášku: "error -2048: the file is not a movie file"?!, čomu sa dosť čudujem. Ak skúsim video prehrať cez iný typ prehrávača (BSPlayer, Windows Media Player), tak sa mi zobrazí video s filmu, ktorý som mal na HDD (DVD film ) a ktorý už ani nemám. Dá sa nejakým spôsobom dostať k tomu pôvodnému videu s dovolenky alebo mám smolu?:mad:
DIKI.
Newww
07.07.07,13:24
Skus si nainstalovat kodeky napr. odtialto http://www.slunecnice.cz/sw/allin1/
Kleine
07.07.07,15:55
.... kodekom to nieje :(
Hlinkovx
07.07.07,16:15
skús inú verziu quick time
robovi
07.07.07,20:28
Skus media player classic. je to alternatívny prehrávač na mov súbory.
Kleine
08.07.07,07:26
... nepomáha ani ten prehrávač, vypisuje "failed to render the file"....
Hlinkovx
08.07.07,17:30
tuxik senior
09.07.07,05:36
Myslim ze v tomto pripade nepomozu ziadne kodeky ani prehravace, zrejme doslo k tzv. data mismatch.
data na disku sa ukladaju v binarnej forme pomocou magnetickych pulzov. data po vymazani alebo prepisani nie su vymazane a je ich mozne precitat pomocou specialnych programov az do myslim 4 urovne.
staci aby si hlavicka prebehla ponad toto miesto tak ako nemala, a tym zmenila nejak magneticke pole na disku a data su v cudu. resp. su obnovene data pod tym.
takyto pripad moze nastat aj bez toho aby sa preinstalovavali Windowsy. je to chyba spolocneho posobenia HW a SW na disk.
Elektronika je vec zlozita, software taktiez a k chybe moze dojst kedykolvek a kdekolvek.

mozes skusit obnovit toto video pomocou software pre obnovu dat ale moc si od toho neslubuj. program sa vola getDataBack a mozes ho ziskat v trialverzii na http://www.runtime.org/downloads.htm . je treba vybrat verziu podla toho aky suborovy system mas. predpokladam ze na XP pouzivas NTFS.
na strankach bude urcite aj help k pouzivaniu. ale je potreba poriadne citat co to po mne chce pretoze si mozes este viac poskodit nez prilepsit.