Alena Mi
07.07.07,22:40
V s.r.o. máme na 23. 7. ohlásenú daňovú kontrolu na daň z príjmov PO za rok 2006. Poradí mi niekto, na čo sa mám pripraviť, čo nám budú kontrolovať?
Melnick
07.07.07,20:46
Ja mám skúsenosti,že všetko. Aj DPH a aj mzdy.:) Moc som Ťa asi nepotešila. :)
Orsz
07.07.07,20:48
V s.r.o. máme na 23. 7. ohlásenú daňovú kontrolu na daň z príjmov PO za rok 2006. Poradí mi niekto, na čo sa mám pripraviť, čo nám budú kontrolovať?

Alenka určite daň z príjmov ;) . Ale vážne, priprav si všetky faktúry, zmluvy, bankové účty, pokladňu, interné doklady, účtovný denník, inventarizáciu účtov,....skontroluj si na dokladoch, či majú všetky náležitosti, prípadne napíš, čo máš urobené, a možno Ti pomôžeme doplniť čo ďalej.
Orsz
07.07.07,20:50
Ja mám skúsenosti,že všetko. Aj DPH a aj mzdy.:) Moc som Ťa asi nepotešila. :)

Tak doplním Majku, priprav sa aj na DPH - skontroluj si všetky náležitosti faktúr - hlavne došlých, mnohokrát tam chýba IČ DPH odberateľa, ak ho niekde nebudeš mať, dopíš si ho, prípadne tam daj razítko.
cloe
07.07.07,21:03
Nezabudni na interné smernice. A všetko si priprav pekne, prehľadne. Mám skúsenosť, že to robí dobrý dojem;)
Janza
08.07.07,14:05
Čoho všetkého by sa mali interné smernica týkať?
Orsz
08.07.07,14:21
Čoho všetkého by sa mali interné smernica týkať?

Napr.účtovania zásob - spôsob B alebo A, účtovanie dlhodobého majetku - do 30tis., nad 30 tis., účtovanie platieb kartou, číslovanie faktúr, účtovanie kurzov, atd.....je to rôzne podľa požiadaviek konkrétnej firmy.
jež
08.07.07,18:21
Ja som na firme tri roky , ale zatiaľ som tam nenašla žiadnú internú smernicu.
Firma funguje 15. rokov. Kde by som našla vzory takýchto interných smerníc ?
Orsz
08.07.07,20:06
Ja som na firme tri roky , ale zatiaľ som tam nenašla žiadnú internú smernicu.
Firma funguje 15. rokov. Kde by som našla vzory takýchto interných smerníc ?

Aj tu na porade....daj si do vyhľadávača interné smernice.
Paula
08.07.07,21:49
O smerniciach sa často hovorí i píše......vypracované ich má mať podnikateľský subjekt na všetko možné, hádam aj na frekvenciu povolených nádychov počas práce. Zaujímalo by ma, aká je "hustota" vyžiadania si smerníc zo strany kontroly, nakoľko ešte som sa nikdy nestretla s tým, aby si akúkoľvek smernicu žiadali kontrolóri - či už išlo o daň FO (SZČO), o daň PO,o daň zo záv. činnosti (za zamestnancov), o DPH., ani v súvislosti so mzdami, prac. podmienkami, hygienou, zásobami, odpismi, atd. ...........nech bola kontrola akákoľvek, nikdy nikto nijakú smernicu nepožadoval.
Orsz
08.07.07,21:54
O smerniciach sa často hovorí i píše......vypracované ich má mať podnikateľský subjekt na všetko možné, hádam aj na frekvenciu povolených nádychov počas práce. Zaujímalo by ma, aká je "hustota" vyžiadania si smerníc zo strany kontroly, nakoľko ešte som sa nikdy nestretla s tým, aby si akúkoľvek smernicu žiadali kontrolóri - či už išlo o daň FO (SZČO), o daň PO,o daň zo záv. činnosti (za zamestnancov), o DPH., ani v súvislosti so mzdami, prac. podmienkami, hygienou, zásobami, odpismi, atd. ...........nech bola kontrola akákoľvek, nikdy nikto nijakú smernicu nepožadoval.

Paula v tomto máš 100%-tnú pravdu. Ale vzbudzuje to vysoký dojem - že firma má všetko na poriadku. Mala som kontrolu aj na firmu, ktorá nemala ani inventarizácie účtov, nielen smernice /robila to predo mnou účtovná firma - uznávaná/ a čuduj sa svete - nikomu to nechýbalo, a dopadlo aj to dobre. Ale ja si radšej všetko vypracovávam, aj keď niekedy s oneskorením :rolleyes: .
Janza
09.07.07,08:22
A nemáte náhodou niekto vzor stručnej smernice, lebo na porade som našla dosť starú-z r.1999
Orsz
09.07.07,16:39
A nemáte náhodou niekto vzor stručnej smernice, lebo na porade som našla dosť starú-z r.1999


Ja som použila túto (skúsim ju priložiť - je odtiaľto z porady), vpíš si tam svoje údaje a uprav si ju na svoje potreby. Len časť o rezervách a opravných položkách si môžeš vymazať, aj údaj o spomínaní daňových odpisov - má sa v nich hovoriť len ako o účtovných odpisoch. Účtovná smernica by nemala obsahovať ani vetu: daňové odpisy sa rovnajú účtovným odpisom. Aj to si vyhoď.