silvialfredo
08.07.07,10:22
Zdravim vas vsetkych
chcela by som zacat podnikat ale samozrejme ako zaciatocnik nemam vela informacii a dufam, ze niekto mi bude vediet pomoct.
Chcela by som si otvorit bar ale zatial neviem ako na to. Kedze som momentalne v zahranicii, neviem ako to funguje na Slovensku. Co treba na zaciatok??Citala som, ze na otvorenie baru mat treba vyucny list ako kuchar alebo casnik??Je to pravda? Moja dalsia otazka je: Ak chce niekto zacat podnikat, ako je to s platenim dani? Je oslobodeny na tri roky alebo ju treba platit?Dakujem za odpoved.:)
Zoltán Kovács
08.07.07,19:05
Zdravim vas vsetkych
chcela by som zacat podnikat ale samozrejme ako zaciatocnik nemam vela informacii a dufam, ze niekto mi bude vediet pomoct.
Chcela by som si otvorit bar ale zatial neviem ako na to. Kedze som momentalne v zahranicii, neviem ako to funguje na Slovensku. Co treba na zaciatok??Citala som, ze na otvorenie baru mat treba vyucny list ako kuchar alebo casnik??Je to pravda? Moja dalsia otazka je: Ak chce niekto zacat podnikat, ako je to s platenim dani? Je oslobodeny na tri roky alebo ju treba platit?Dakujem za odpoved.:)

Prevádzkovanie baru je podmienené s vyučením v obore kuchár - časník. Ak nie si tak môžeš určiť zodpovednú osobu. Dane platia všetci rovnako. Žiadne úľavy pre začínajúcich podnikateľov nie sú. Ďalej ti odporúčam preštudovať HACPP, základné nároky na hygienu pri takýchto zariadeniach.
silvialfredo
09.07.07,08:09
Dakujem za odpoved..mozem urcit ako zodpovednu osobu aj cudzinca?
silvialfredo
09.07.07,09:01
A ak nie som vyuceny kuchar alebo casnik a nemam moznost urcit zodpovednu osobu, existuje moznost kurzu?
Zoltán Kovács
11.07.07,15:13
Dakujem za odpoved..mozem urcit ako zodpovednu osobu aj cudzinca?

Môžeš, ak má povolenie na trvalý pobyt.
Zoltán Kovács
11.07.07,15:14
A ak nie som vyuceny kuchar alebo casnik a nemam moznost urcit zodpovednu osobu, existuje moznost kurzu?
Neviem či bude postačovať kurz. Ak ma pamäť neklame, tak sa vyžaduje aj určitá prax v obore.
silvialfredo
14.07.07,21:05
dufam teda, ze ta pamat klame a ze postaci aj nejaky kurz..niekto mi povedal, ze sa mozem obratit na slovensku barmansku asociaciu, ktora vykonava kurzy pre barmanov, casnikov atd. Zial ich web stranka ako aj telefon nefunguju! :mad:
pepus22
05.06.09,17:42
To važne je potrebne na prevadzkovanie baru byť vyučený v odbore kuchar - čašnik??:))
Monika Kováčová
05.06.09,18:08
pohostinská činnosť = odborná spôsobilosť (prax, vyučený v obore, resp. zodpovedná osoba)
maloobchod, výčap piva, predaj nealkoholických nápojov určených na priamu konzumáciu = voľná živnosť (bez nutnosti preukázať odbornú spôsobilosť
Monika Kováčová
05.06.09,18:12
bližšie pozri aj túto tému od prísp. č. 171: http://www.porada.sk/t74798-p18-material-alebo-rezia.html#post958640
pepus22
05.06.09,18:22
aky je rozdiel medzi jednym a druhym???
Monika Kováčová
05.06.09,18:23
aky je rozdiel medzi jednym a druhym???
ak si čítala príspevky v priloženom linku (prísp. č. 10 v tejto téme) tak na to prídeš :)