kristrans
08.07.07,15:01
Ahojte.Potreboval by poradit v oblasti registra trestov.Pred 5 rokmi som dostal podmienecny trest ktory mam zapisany v registri trestov a chcel by som zacat podnikat v oblasti vnutrostatnej dopravy a neviem ci my vydaju ZL a Koncesnu listinu stohto dvovodu.Uz som bol na okresnu prokuraturu aby my ten trest zmazaly zo zaznamu-podal ziadost.Este som nedostal odpoved.Ak by my nevycistily register [lebo neviem presne kolko rokov musi prejst aby sa my to mohli zmazat] mozem poziadat o vydanie ZL a KL?Dovolia my stym zapisom podnikat? [nedostal som ziaden zakaz podnikania,dvovod zapisu:zle spravanie sa na vojencine.]Dakujem. Kristian
camelfly
08.07.07,14:58
Ahojte.Potreboval by poradit v oblasti registra trestov.Pred 5 rokmi som dostal podmienecny trest ktory mam zapisany v registri trestov a chcel by som zacat podnikat v oblasti vnutrostatnej dopravy a neviem ci my vydaju ZL a Koncesnu listinu stohto dvovodu.Uz som bol na okresnu prokuraturu aby my ten trest zmazaly zo zaznamu-podal ziadost.Este som nedostal odpoved.Ak by my nevycistily register [lebo neviem presne kolko rokov musi prejst aby sa my to mohli zmazat] mozem poziadat o vydanie ZL a KL?Dovolia my stym zapisom podnikat? [nedostal som ziaden zakaz podnikania,dvovod zapisu:zle spravanie sa na vojencine.]Dakujem. Kristian

ak výpis z registra trestov obsahuje záznam o odsúdení, živnostenský úrad skúma, či si odsúdený hlavne za ekonomickú trestnú činnosť, ktorá by súvisela s tvojim podnikaním a myslím že sa to má ešte sprísniť podľa nového, ale to čo píšeš nemusí mať dopad na to, žeby ti nevydali živnostenské oprávnenie, musíš už len zájsť na živnostenský úrad a tam ti určite vysvetlia čo a ako, držím palce ;)

Za bezúhonného sa na účely živnostenského zákona nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za trestný čin hospodársky, trestný čin proti majetku alebo iný trestný čin, ktorý súvisí s predmetom podnikania. Posledne menovaný trestný čin však musí byť spáchaný úmyselne. Za bezúhonného sa považuje aj ten, kto síce spáchal uvedené trestné činy, ale podľa § 92 a 93 Trestného zákona sa na neho hľadí, akoby nebol odsúdený. Bezúhonnosť sa preukazuje výpisom z registra trestov nie starším ako 3 mesiace.