luygy
08.07.07,21:46
ŽIVNOSTENSKÝ ZÁKON (Porada, Jaspi, Zbierka)
455/1991 Zb. v úplnom znení
zo dňa 2. októbra 1991
Posledná zmena 197/2007 Z.z.
účinnosť úplného znenia od 01.06.2007

Zákon o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon)

§ 8
Prekážky prevádzkovania živnosti
1) Živnosť nemôže prevádzkovať fyzická osoba ani právnická osoba, na ktorej majetok bol ukončený konkurz, po dobu troch rokov po ukončení konkurzu alebo po opätovnom potvrdení núteného vyrovnania, nie však skôr ako po jednom roku od vyporiadania jej záväzkov, ktoré sa viažu ku konkurzu podľa právoplatného rozvrhového uznesenia súdu 26). Ak podnikateľ spôsobil konkurz alebo nútené vyrovnanie úmyselne, môže prevádzkovať živnosť najskôr po piatich rokoch od úplného vyporiadania jeho záväzkov, ktoré sa viažu ku konkurzu podľa právoplatného rozvrhového uznesenia súdu.

(2) Ustanovenie odseku l sa vzťahuje aj na fyzickú alebo právnickú osobu, voči ktorej sa v uvedenej dobe navrhlo vyhlásenie konkurzu, návrh sa však zamietol pre nedostatok majetku dostačujúceho aspoň na úhradu trov konania. 27)
26) Zákon č. 328/1991 Zb. o konkurze a vyrovnaní v znení zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 122/1993 Z.z.
27) § 5 zákona č. 328/1991 Zb.

PREDPISY
Predpis č. 7/2005 Z.z.
© Ministerstvo spravodlivosti SR



»


Rek zákony 7/2005 Z.z.

(o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov)
Autor: Národná rada SR
Platnosť od: 14.1.2005
Účinnosť od: 26.4.2007

Uverejnené v Zbierke zákonov č. 5/2004 strana 74

RUŠÍ PREDPIS:
328/1991 Zb. (vbscript:new_http_browser%284%29)
Jozef Mihál
08.07.07,20:07
Čo nám tým chcel autor príspevku a zároveň novej témy povedať?
ajobs
08.07.07,20:28
Čo nám tým chcel autor príspevku a zároveň novej témy povedať?

Veruže nevieme .....
luygy
11.07.07,13:56
Dobrý deň!
Som laik, snažím sa orientovať v zákonoch, ktoré súvisia s mojou činnosťou, iba nerozumiem tomu, ako sa môže platný zákon odvolávať na predpis zrušený iným zákonom. To je všetko, predpokladal by som odpoveď v zmysle, že je to bežné a netreba sa nad tým vzrušovať, alebo vysvetlenie, čo som zle pochopil.
Ďakujem.
ajobs
11.07.07,18:47
Dobrý deň!
Som laik, snažím sa orientovať v zákonoch, ktoré súvisia s mojou činnosťou, iba nerozumiem tomu, ako sa môže platný zákon odvolávať na predpis zrušený iným zákonom. To je všetko, predpokladal by som odpoveď v zmysle, že je to bežné a netreba sa nad tým vzrušovať, alebo vysvetlenie, čo som zle pochopil.
Ďakujem.


Na Slovensku je v legislatíve možné všetko....takže ber to tak.
Jozef Mihál
11.07.07,19:25
nerozumiem tomu, ako sa môže platný zákon odvolávať na predpis zrušený iným zákonom.
Je to normálne a v súlade s Legislatívnymi pravidlami vlády SR, ak Vás to viac zaujíma, tieto pravidlá nájdete napríklad tu:

http://www-8.vlada.gov.sk/index.php?ID=1123
Jozef Mihál
11.07.07,19:29
Mimochodom odporúčam preštudovať si tie legislatívne pravidlá každému, kto sa chce naučiť, ako sa správne "čítajú" naše zákony, ako správne chápať poznámky pod čiarou atď.