gjana
09.07.07,09:21
Dobrý deň, v prenajatom sklade sme si dali urobiť sadrokartónovú priečku v hodnote 10 tis. Sk. Na faktúre sú uvedené vyhotovenie sadrokartónovej priečky, maľba, dodávka a montáž zárubne a dverí a náter zárubne. Ešte som takýto prípad nemala a tak teraz neviem, či to mám odpisovať ako TZ na prenajatom majetku, ak ano do akej odpisovej skupiny to treba zaradiť, koľko rokov odpisovať? A ak by ste mali aj nejaký vzor zmluvy o prenájme, kde je súhlas prenajímateľa s úpravami zahrnutý, mohli by ste mi ho prosím poslať, ako to tam má byť uvedené? Ďakujem veľmi pekne.
betka
09.07.07,08:49
1, Ak by deliaca priečka bola v sume viac ako 30 tis. Sk, vtedy by ste zaradili ako TZ - iný majetok, kt. po súhlase s prenajímateľom odpisuje nájomca. Potrebovali by ste písomný súhlas o d prenajímateľa, že môžete vykonať toto TZ. Vtedy by ste odpisovali:
45.42.12 Ostatné zámočnícke práce kovové

Zahrna: Montáže premiestniteľných priečok a závesných podhľadov na kovových konštrukciách, montáže veránd, záhradných skleníkov, zimných záhrad v súkromných objektoch a ostatné zámočnícke práce
V: Montáž plotov a ohrád (45.34.10), práce umeleckého kováčstva (45.45.11), montáž kovových dverných zárubní a okenných rámov (45.42.11)

2. Priečka je v sume nižšej ako 30 tis. Sk. Môžete si toto TZ skladu daˇť priamo do daňových výdavkov, pričom by som si ešte pýtala písomný súhlas s vykonannými prácami od prenajímateľa, že ich môžem uskutočniť.

Pozrite ešte par. 29 ZDP, tam sa píše o TZ
gjana
09.07.07,11:11
Ten súhlas si vyžiadam, ústny už máme ešte to dáme na papier. Len naša poradkyňa mi povedala, že to musím odpisovať v každom prípade a čo ma zarazilo bolo to, že povedala, že to mám zaradiť do odpisovej skupiny 1.21, dosť čudné, nie? A keď to dáme hneď do nákladov, ktorý účet môžem použiť? 501? Ďakujem.