adinka55
09.07.07,09:09
Dobry den,

chcela by som sa opytat.
Chcela by som slovenskemu odberatelovi vystavit fakturu v EUR. Som platca DPH.
Mozem mu to vystavit takto?
Zaklad: 1000 EUR
DPH: 190 EUR
Kurz: napr. 35 Sk
Musim hodnoty upravit na SK? Co potom ked mi pride uhrada? Mozem ku nej zuctovat kurzovy rozdiel aj ked je to faktura vlastne tuzemska?
Upravuje nejaky postup nieco taketo?
Tweety
09.07.07,09:21
Ak chceš fakturovať v EUR, hodnoty priamo na fa neupravuješ na SKK,, akurát na faktúre musíš uviesť dph aj v SKK .V účtovníctve účtuješ v CM aj SKK .KR zaúčtuješ klasicky ako pri zahraničnej fa.
adinka55
09.07.07,09:24
Naozaj mozem uctovat v takejto fakture kurzovy rozdiel? Stale som v tom, ze to mozem urobit len pri fakturach zahranicnych. Je to niekde riesene v postupoch uctovania?
Tweety
09.07.07,09:33
Áno, fa je v CM, KR pri jej úhrade je daňovým nákladom, alebo výnosom § 24 Postupov účtovania.
adinka55
09.07.07,09:58
Velmi pekne dakujem.