gabri
09.02.05,16:55
Môžete mi povedať ako to robíte? Vytlačila som si invet.skladu, mám manko 11593,-.Toto je výsledok na zostave. Keď si ju však rozoberiem zistím, že prebytok je 30189,- a manko 70895,-. Už som to zaučtovala takto, ale keby som mohla len tých 11593,- bolo by to samozrejme lepšie.(nemala by som navyše výnosy, a aj nedaňové náklady by boli nižšie-blbosť??) :cool:
ZuzanaA
10.02.05,07:16
Gabri, skús pozrieť http://www.porada.sk/showthread.php?t=5020
možno ti to pomôže.
gabri
10.02.05,09:56
ZuzanaA-ďakujem veľmi pekne, bolo to pučné čítanie, ale asi sme na tom viacerí rovnako-a ja som si myslela, že je to len moje dilema.Tak zučtujem sumár a hotovo - snáď ma toto rozhodnutie nezničí :D
ZuzanaA
10.02.05,10:33
Gabri, nemáš zač. Čítala som tú debatu a viem, že výsledok nebol žiadny...:p Ešte šťastie, že ja toto riešiť nemusím :D Môj sklad je vzorový :p (nooo, takmer :D)
kacka86
28.11.11,16:28
Ja mám taký problém, sme obchodná firma......... Zdedila som účtovníctvo a je strašný nesúlad medzi tým, čo je na sklade evidované a čo tam je skutočne. Ťahá sa to už z minulých období. Chcela by som to definitívne vyriešiť a do nového roku ísť už s čistým štítom. Veľa položiek na sklade figuruje, aj keď tam fyzicky dávno už nie sú a naopak veľa položiek fyzicky mám, ale zase nie sú v oficiálnej evidencii. Keď to zoberiem tak celkovo, tak viac položiek mi určite bude fyzicky chýbať. Vie mi niekto poradiť, ako by sa to dalo riešiť?

Miulý rok sme mali potopu (chyba vodovodnej batérie) a dosť tovaru sa poškodilo, niečo sa už predalo za zlomok ceny a niečo ešte máme, dalo by sa to nejako zaúčtovať ako škody jednou sumou? Nebolo to poistené, teda sa to ani neskúmalo a nebolo to nijako zosobnené. V prípade poškodenia tovaru, keď sa stáva nepredajným treba to doložiť nejakou fotodokumentáciou, teda nejako preukázať?

Budem vďačná za akúkoľvek radu a pomoc.
KEJKA
28.11.11,17:18