sybila3
09.07.07,11:40
Ahojte z CD som si nainštalovala skúšobnú verziu STARD Taxedit, môžete mi poradiť ako sa s tým robí, díky.
neznama22
09.07.07,13:03
Asi by bolo dobré začať tým, že si pridáš daňovníka. A to cez Databáza/Daňovníci/Nový daňovník (alebo Asistent pre nového daňovníka - toto je sprievodca pridaním nového daňovníka).
Doplň si všetky údaje o firme, pre ktorú by si vytvárala daňové priznania. Odporúčam doplniť si reálne dáta, hlavne IČO, lebo si zbytočne vyčerpáš licenciu pre štart verziu.
Keď budeš mať všetky údaje vyplnené, tak si daňovníka ulož. Potom sa ti zobrazí buď v hornej časti okna, alebo v ľavej časti (alebo v oboch častiach).

Ak chceš pre danú firmu vytvoriť nejaký formulár (naprík. Priznanie k DPH), tak si dvojklikom klikni na daňovníka a otvorí sa ti okno "Výber šablóny ... ", kde si v jednotlivých záložkách nájdeš formulár, ktorý chceš vytvoriť. Potvrdením na formulár sa ti otvorí formulár podobný reálnemu formuláru, kde sa ti na prvú stranu doplnia údaje, ktoré si si vyplňala pri vytváraní daňovníka.
Pri priznaní DPH, si napr. do riadku 03 doplníš základ dane a cez tabulátor, sa ti do zvyšných súčtových riadkov prenesie daň a príslušný základ.

Teraz ma napadlo, ak nebudš môcť na ďalšej strane doplňať vôbec žiadne hodnoty - v žiadnom riadku, musíš si program aktivovať a to cez Pomoc/O programe/Aktivovať.

Toto by bol taký rýchlo kurz, ale na stránke www.taxedit.sk v časti dokumentácia, som našla aj nejaké priručky, ktoré by ti mohli pomôcť. Ja som ich tiež pozerala.
neznama22
09.07.07,13:08
Teraz ma ešte napadlo, ak sa ti nepodarí dopĺňať na ďalšej strane tlačiva do žiadneho riadku žiadne hodnoty, tak je potrebné program Aktivovať a to cez Pomoc/O programe/Aktivovať.
sybila3
10.07.07,06:43
No začnem s tým, že si pridám daňovníka ale skúšala som to tak, že som v MoneyS3 dala tlačiť priznanie k dph a v tlači som dala export a exportovalo ma to do taxeditu aj tlačivo-sumy boli správne ale chýbalo mi DIČ, pritom v money je zadané a dala som uložiť ale ďalej som s tým nejako nevedela robiť.
neznama22
10.07.07,09:48
To DIČ tam nedava ani mne, ja to tam doplnam rucne.
Ľuba
10.07.07,11:39
Osoba registrovaná pre daň podľa §4 - 7 podľa poučenia zadáva len IČ DPH, nie DIČ.
sybila3
11.07.07,08:07
Vytlačila som si príručku k prepojeniu money s taxeditom, ale nejako mi to podľa nej nejde, hlavne ked už mám poslednú tabuľku na tlač, tak sa mi tam nezobrazí export, ale iba náhľad a tlač? Čo s tým? dík
neznama22
11.07.07,08:15
Co si chces exportovat? Nedavas si nahodou exportovat Suvahu a Vykaz ziskov a strat? Ak ano tak cez Účtovnitcvo/Tlacove zostavy/Uctovne vykazy si zaklikni LEN Suvahu alebo LEN Vykaz ziskov a strat, lebo ak mas obidve moznosti zakliknute, tak vtedy sa ti nezobrazi tlacidlo Export.

Male upozornenie. Ide exportovat len Suvaha, Vykaz ziskov a strat, Priznanie k DPH a Stvrtrocny prehlad zrazenej dane z prijmov.
sybila3
11.07.07,08:18
no som to skúšala, dala som obidva aj súvahu aj výkaz, tak skúsim jedne, dík.
sybila3
11.07.07,08:22
No skúsila som to, exportovalo mi to súvahu z r.2006, ale bez císel, vypísalo len prvú stranu a vypísalo chyba.....neviem aká.
neznama22
12.07.07,05:40
V money, ked si si vyberala Suvahu, tak si si zvolila Suvaha 2007? Vtedy mi exportuje aj do taxeditu do suvahy 2007 a da mi tam vsetky hodnoty.
Ak sa ti to nedari, tak skus napisat na linku technickej podpory pre taxedit. Mam pocit, ze ich mail info@taxedit.sk - nasla som ho na ich stranke.
Tam by ti mali pomoct, co s tym.
sybila3
12.07.07,07:53
A ako si dám súvahu 2007, skopírujem si vzorce a všetko z roku 2006, lebo v zozname mám posledný rok 2006? dík
neznama22
12.07.07,08:56
Ak mas verziu 10.076 alebo vyssiu, tak cez Účtovníctvo/Tlačove zostavy/Účtovné výkazy - stlačíš Upravit zoznam. Otvorí sa ti okno, v ktorom na hornej lište stlačíš tlačidlo Pripravený zoznam.

Po tomto stlačení by sa ti mali zaktualizovať všetky zostavy a mala by sa do zoznamu pridať aj Súvaha2007 a aj Výkaz ziskov a strát 2007.
sybila3
12.07.07,09:01
mám verziu 10.080, idem to skúsiť, dík.
sybila3
16.02.08,14:27
ahojte, nainštalovala som si z cD novú verziu taxedit. Aj som si dala cez pomoc/oprograme/aktualizovať, aj mi to aktualizovalo aj vypísalo dnešný dátum, aj kľúč platný k tejto verzii. ale ked som si potom prepájala mones3 s taxeditom a po zapnutí mi vypísalo, že mám zastaralú verziu, čo tam mám ešte urobiť? Dala som si exportovať výkaz dph za 4 Q 2007, ale mi ho načítalo perfekten, ale do starého tlačiva, poradí mi niekdo, ďakujem.
Ľuba
17.02.08,04:33
Neviem, aká verzia je na CD, ale na internete je verzia TaxEditu zo 7.2.2007, ktorá už má aj nové priznania k dani PO a FO. Ak v Taxedite nemáš tieto priznania, tak si stiahni tú verziu z netu a preinštaluj.
sybila3
17.02.08,13:03
Ved práve že som ju stiahla cez aktualizáciu a pri otvorení programu mi vypisuje, že zastaralé, tak som ju znova nainštalovala z CD, čo mi prišlo s verziou 11.001, aj po preinštalovaní mi to stále vypisuje, že zastaralé, neviem, čo ešte s tým mám urobiť?
A kde by som zistila, ako s tým programom pracovať, nahádzala som si tam dph za rok 2007, ale súhrnné výkazy som si tam musela prepísať, nejako mi to neišlo.
sybila3
17.02.08,18:07
no už som to celé pobabrala, toľko som to preinštalovávala, že mi to vypísalo, že nemám zaplatené. Asi som si to vyčerpala a pobabrala som si aj to čo som mala, sa mi to vymazalo, včera čo som pracne nahadzovala všetky výkazy dph a súhrnné výkazy, úplne zbytočne...............
neznama22
19.02.08,09:26
Ak ti vypisuje, ze nemas zaplatene, tak asi si si nezakupila licenciu na novy rok 2008. To znamena, ze sa ti ani program nezaktualizuje.
Licencie si vycerpavas podla toho, kolko firiem si si tam zadala. Ak mas zakupenu napriklad verizu Simplet, tak to je verzia pre 10 firiem. Ak si tam zadas firmy a vytlacis si pre tu firmu nejaku formular, tak sa ti automaticky odpocitava licencia. Pozor na to, ak si tam zadavas aj nejake skusobne firmy, lebo to si tiez odpocitava licencie.

Ak mas s tym programom problemy, tak na stranke www.taxedit.sk v sekcii na stiahnutie maju aj dokumentaciu, kde mas popisane kroky ako s tym programom pracovat alebo si zavolaj priamo na linku technickej podpory pre taxedit a oni ti poradia.
jessica
26.02.08,13:29
Rozmýšľam o zakúpení plnej verzie Taxeditu. Chcem Vás poprosiť
o Váš názor, či ste s týmto programom spokojní, príp. či sa vyskytujú nejaké komplikácie.
Ďakujem.