danka jahoda
09.07.07,15:12
Dobrý deň, začínam v oblasti účtovníctva a potrebovala by som poradiť. Sme organizáciou poskytujúcou zdravot. činnosť, ale zároveň aj platcami DPH. V októbri je našou org. organizovaný kongres, týkajúci sa zdrav. problematiky. V súčasnosti nám na účet prichádzajú platby za konferenčný poplatok, ale aj za ubytovanie, ktoré nám bude po ukončení kongresu fakturované zo strany ubytovacieho zariadenia (platca DPH). Prosím poraďte, ako sa mám správať pri platbách za konferenčný poplatok, ubytovanie z účtovaného hľadiska a zákona o DPH. Možem dať konf. poplatok do tr.6 + odviesť daň a ubytovanie dať na ú. 324.x + tiež odviesť daň? Ďakujem za pochopenie a ostávam s pozdravom. Ste super.:)
AHA
12.07.07,06:27
Ale vy už teraz asi viete koľko bude stať ubytovanie a strava pravdepodobne to už máte dohodnuté a vtedy by som tým, ktorý už zaplatili vystavila ostrú
faktúru a dala to na 6 veď ak vám príde faktúra na ubytovanie a stravu tak
budete mať náklad predpokladám, že ubytovanie a stravu nepredávate v mene
a prospech niekoho iného takže je to Váš výnos. Alebo sa cena ubytovania bude ešte meniť ? Vtedy by to mohlo byť na 324 s tý, že sa urobia doklady o prijatej platbe a až v čase konania konferencie sa spravý vyúčtovacia faktúra.