Anraan
09.07.07,16:29
Ahojte, Poraďáci,
potrebujem poradiť, ako treba zdaniť dph na výstupe kurzové činnosti, ktoré vykonáva mandatár pre Tipos,a.s. na základe povolenia.
Podľa dokladu, ktorý vyhotovuje Tipos,a.s. to nie je jasné. Je na ňom uvedené:
Lotériové činností-oslobodená od DPH,
Mandátna odmena za nelotériové činnosti /základ+dph vyčíslené/,
Mandátna odmena za kurzové činnosti-uvedené iba sumou.
Mandátna odmena z kurzové činnosti je taktiež oslobodená podľa § 41 zákona o DPH? Alebo treba odviesť daň na výstupe a sám si daň na výstupe dopočítať?:confused: Ďakujem
vikinka
09.07.07,17:49
Pri mandat.odmene za neloter.činn.odvádzaš DPH na výstupe,ktorú máš uvedenú na faktúre z Tiposu, je rozpísaná na 1 strane fa.Ostatnú odmenu za lotér.činnosti uvádzaš vo výkaze na DPH v r.05 a 06-je to oslobodená činnosť § 41,neodvádzaš DPH ani na výstupe a ani neuplatňuješ na vstupe.
Anraan
10.07.07,08:15
Ďakujem za odpoveď. Takto som to riešila, no nebola som si tým celkom istá. Vďaka
Vladimír Ozimý
10.07.07,09:11
pozor na koeficient len toľko...
Anraan
10.07.07,10:20
Jasné, dík