saglucka
09.07.07,20:05
Ahojte,
prosim o radu.
Chcem uzavriet ako zivnostnicka poistenie, ktore mozem sposobit svojim klientom. Musim mat uzavretu s nimi zmluvu. Aku?
Nemate niekto nejaky vzor takej zmluvy, Ide o uctovnictvo, administratívu...
Dakujem
liba2
09.07.07,18:16
Ahojte,
prosim o radu.
Chcem uzavriet ako zivnostnicka poistenie, ktore mozem sposobit svojim klientom. Musim mat uzavretu s nimi zmluvu. Aku?
Nemate niekto nejaky vzor takej zmluvy, Ide o uctovnictvo, administratívu...
Dakujem
predpokladám, že ide o škodu spôsobenú výkonom živnosti.... tak takúto zmluvu môžeš uzatvoriť s poisťovňou. Tvoji klienti o tom nemusia vedieť.
m.hladka
09.07.07,18:20
Ja som poistená v Kooperatíve - zodpovednosť za škodu spôsobenú pri výkone činnosti, ale s firmami ktorým robím účtovníctvo zmluvu nemám. Mám len ústnu dohodu, ktorá všade na svete je svätá len na Slovensku ....neviem. Takže neviem, ak by som spôsobila škodu, ako by to dopadlo, či by mi to poisťovňa preplatila. Pevne verím, že k tomu nedôjde, ale mám lepšiu istotu pri práci, že som poistená. Lenže teraz neviem, či by som nemala mať tiež aj s firmami zmluvu, lebo potom asi zbytočne platím poistku, ale na to by asi vedel odpovedať právnik.
saglucka
09.07.07,18:26
Ja som sa bavila o tom s poistovakom a ten mi povedal ze musim mat zmluvy, ktore predlozim poistovni, a budem poistena len voci tymto...
Melnick
09.07.07,18:36
Ja som poistená za škodu spôsobenú výkonom povolania a so všetkými klientami mám zmluvu. Jedna kópia zmluvy je uložená v mojej poisťovni. Ak nemáš zmluvu,ako chceš pri plnení dokázať,že práve toto bol zazmluvnený klient?
Orsz
09.07.07,18:49
Ja som poistená za škodu spôsobenú výkonom povolania a so všetkými klientami mám zmluvu. Jedna kópia zmluvy je uložená v mojej poisťovni. Ak nemáš zmluvu,ako chceš pri plnení dokázať,že práve toto bol zazmluvnený klient?

Presne aj ja to tak mám, ak chcem, aby sa mi poistenie vzťahovalo na klienta, musím mať s ním zmluvu, a kópiu zmluvy priniesť do poisťovne. Ja ich tam mám všetky uložené - mám poistenie v poisťovni UNIQA, a prvé poistné plnenie pri spôsobení škody mi môžu vyplatiť až keď by bola škoda (sankcie, penále) vyrúbené po 3 mesiacoch od odovzdania kópie zmluvy. Inak nechávam si aj pre seba oraziť kópiu o odovzdaní do poisťovne.
liba2
09.07.07,18:49
No tak ja som si myslela, že sa hľadá poisťovacia zmluva, ale teraz vidím že ide o zmluvu o vedení účtovníctva a pod. :) Jasné, že tú treba mať.
Orsz
09.07.07,18:51
Názov témy však hovorí o niečom inom, tak reakcie sú normálne.
saglucka
09.07.07,18:57
Hej ide o zmluvu o vedeni uctovnictva, prepacte ak som sa zle vyjadrila. Nemate niekto nejaky vzor, pls.
D.
Melnick
09.07.07,21:26
http://www.porada.sk/showpost.php?p=100949&postcount=1

Už sa len rozhodnúť,či ju použiješ.:)