deni10
09.07.07,21:26
dobry vecer,
Mohol by mi prosim Vas niekto poradit, ci je lepsie omietat alebo davat sadrokarton? A aky je cenovy rozdiel? Chcela by som si totiz opravit izbu v starsom dome.
A tiez neviem v pripade ak si vyberiem sadrokarton, musim davat dole aj kachlicky, kt. mam momentalne na stenach?
Dakujem za kazdy nazor.
:)
Soňurka
10.07.07,05:52
posúvam....
robin1
10.07.07,07:08
Ahoj Deni10

My sme sa potrebovali rýchlo nasťahovať do domu, tak sme volili sádrokárton z dôvodu, aby v dome nebolo vlhko. Nemali sme žiadnu vyzrážanú vodu na oknách.
Leila2006
10.07.07,07:18
Sadrokartón je jednoduchšie a čistejšie riešenie, možno aj lacnejšie, ale mám pocit, že len zakryje staré veci, a za ním môžu steny napr. kľudne vlhnúť. Kachličky tam podľa mňa kľudne môžu ostať, sadrokartón ich zakryje.
deni10
10.07.07,10:08
Dakujem velmi pekne za rady.;)
Prisiel sa mi na to pozriet aj odbornik, co v tom robi a poradil mi tiez sadrokarton. A jednak nemusim davat dole tie kachlicky. A ta omietka by vysla len o trosku lacnejsie a nevyzeralo by to tak pekne ako ten sdk. A este s tou omietkou by to bolo dost pracne.
Takze idem(e) na to.
Pekny den!:)
220870
14.07.07,20:01
Sádra je dobrá len na sádrových trpaslíkov.Nemusíte so mnou súhlasiť.Je to len moja 20 -ročná skúsenosť so sádrou v stavebníctve.
melbak
15.11.13,20:24
pekny vecer, prave sme ukoncili prace v podkrovi, ktore bolo nevyuzivane a teraz je z toho pekná hostovska izba (cca 9x4m, stresne okna boli,vyvody potrubia na UK su tiez aj balkonove dvere s terasou), ...no a tiez sme sa dali nahovorit na SDK, ale uz nam nastali problemy, ktore by asi pri omietke neboli...

tak napr.: upevnenie radiatora, vopred sme nevedeli , kde ho dame, teda nie je spevnene miesto, tak pojde na podlahu, no a k tomu treba nejake podpery, ale ake ?, police na stenu -SDK neudrzi...atd, este mame jednu neobyvanu miestnost v dome, ale tam uz pojde omietka
alltracboy
16.11.13,11:23
vsetko sa da upevnit, len treba vediet ako.
alltracboy
16.11.13,19:20
mam sadrove omietky a sadrokartonove stropy a nevidim v tom ziaden problem.. akurat, ze ludia zavidia ako dobre je to spravene.