daja
10.07.07,07:37
Ahojte. Konečne som sa odhlodlala urobiť si vodičák a chcem Vás poprosiť o radu ako sa volá kniha, ktorú budem potrebovať na tento vodičský kurz. Ďakujem.
SERVIS
10.07.07,08:09
Knihu neporadím, ale ja si niekedy otvorím stránku www.vodicak.sk, sú tam testy na ktorých sa môžem precvičovať.
ludmilla
10.07.07,09:03
Ahojte. Konečne som sa odhlodlala urobiť si vodičák a chcem Vás poprosiť o radu ako sa volá kniha, ktorú budem potrebovať na tento vodičský kurz. Ďakujem.

Syn teraz skončil vodičák a mal knihu z vydavateľstva "Nová práca" s názvom "Nové pravidlá cestnej premávky" platné od 1.mája 2004, posielam aj náhľad.
daja
10.07.07,09:41
Syn teraz skončil vodičák a mal knihu z vydavateľstva "Nová práca" s názvom "Nové pravidlá cestnej premávky" platné od 1.mája 2004, posielam aj náhľad.

Áno, bola som už v kníhkupectve a tiež som tam našla len túto knihu. Takže predpokladám, že som kúpila dobre. :) Ďakujem.
Lubica26
15.07.07,15:15
Ahoj,
ja ti mozem zase poradit, ze kupovat knihy kvoli jednemu kurzu sa neoplati. Dnes je taka doba, ze vsetko teda vsetky info byvaju na CD.Ja som si robila vodicak asi pred 8 rokmi a vtedy som uz dostala od autoskoly v ktorej som si robila vodicak CD s predpismi, znackami, krizovatkami a testami a so vsetkzmi info. Takze ti poradim obratit sa na autoskolu, oni by to mali mat k dispozicii a dokonca aj knihy na pozicanie.

Tak drzim palce a dufam, ze ma niekde "nezramujes" :-)

papa, pekny den!
daja
16.07.07,09:02
Ahoj,
ja ti mozem zase poradit, ze kupovat knihy kvoli jednemu kurzu sa neoplati. Dnes je taka doba, ze vsetko teda vsetky info byvaju na CD.Ja som si robila vodicak asi pred 8 rokmi a vtedy som uz dostala od autoskoly v ktorej som si robila vodicak CD s predpismi, znackami, krizovatkami a testami a so vsetkzmi info. Takze ti poradim obratit sa na autoskolu, oni by to mali mat k dispozicii a dokonca aj knihy na pozicanie.

Tak drzim palce a dufam, ze ma niekde "nezramujes" :-) To dúfam aj ja:D

papa, pekny den!

Aj nám dal kolovať nejaké CD, ešte sa ku mne nedostalo. Uvidím čo na ňom bude.
ZuzanaP
16.07.07,11:03
My sme v autoškole dostávali aj príručku.
dad111
18.07.07,09:21
Nezhanaj ziadnu knihu. Zaplatis si skolne, autoskola Ta iste bude pripravovat dobre a ma na to vsetky potrebne pomocky. Ak Ti to nebude stacit na to aby si zvladla skusky, prosim Ta vzdaj to, na cestach je uz dost samovrahov. So schopnostou ovladat auto a pohybovat sa v cestnej premavke sa musi kazdy narodit. Kto tu schopnost nema nech to radsej neskusa. Nema cenu naucit sa naspamat par paragrafov a na ceste zazivat hrozu a strach. Je mylna predstava, ze kazdy kto ma na to, aby si zaplatil kurz musi jazdit. Dufam, ze si sa neurazila. Ak ano je to len dalsi dovod preco sa nehrnut medzi soferov. Ti budu pouzivat aj horsiu konverzaciu. Priprav sa aj na to.
daja
19.07.07,09:02
Nezhanaj ziadnu knihu. Zaplatis si skolne, autoskola Ta iste bude pripravovat dobre a ma na to vsetky potrebne pomocky. Ak Ti to nebude stacit na to aby si zvladla skusky, prosim Ta vzdaj to, na cestach je uz dost samovrahov. So schopnostou ovladat auto a pohybovat sa v cestnej premavke sa musi kazdy narodit. Kto tu schopnost nema nech to radsej neskusa. Nema cenu naucit sa naspamat par paragrafov a na ceste zazivat hrozu a strach. Je mylna predstava, ze kazdy kto ma na to, aby si zaplatil kurz musi jazdit. Dufam, ze si sa neurazila. Ak ano je to len dalsi dovod preco sa nehrnut medzi soferov. Ti budu pouzivat aj horsiu konverzaciu. Priprav sa aj na to.

No neviem, ale myslím si, že nikto sa nenarodil s tým, že automaticky ovláda pravidlá cest. premávky a keď si sadne prvý krát do auta perfektne šoféruje . Takže, určite nie je zlé si vyhlášku aspoň raz preštudovať, okrem toho trochu pozrieť aj dop. značky atď. /ak teda nechcem jazdiť- ako ty píšeš- ako samovrah/. A inak ak si tie paragrafy človek neprejde - asi ťažko urobí testy. Toť môj názor. ;)
ludmilla
19.07.07,10:14
No neviem, ale myslím si, že nikto sa nenarodil s tým, že automaticky ovláda pravidlá cest. premávky a keď si sadne prvý krát do auta perfektne šoféruje . Takže, určite nie je zlé si vyhlášku aspoň raz preštudovať, okrem toho trochu pozrieť aj dop. značky atď. /ak teda nechcem jazdiť- ako ty píšeš- ako samovrah/. A inak ak si tie paragrafy človek neprejde - asi ťažko urobí testy. Toť môj názor. ;)

Daja, máš správny prístup, prajem veľa šťastných kilometrov bez nehody! Nenechaj sa odradiť, vodičský preukaz Ti veľa vecí len uľahčí.
lorelei
19.07.07,21:20
Nezhanaj ziadnu knihu. Zaplatis si skolne, autoskola Ta iste bude pripravovat dobre a ma na to vsetky potrebne pomocky. Ak Ti to nebude stacit na to aby si zvladla skusky, prosim Ta vzdaj to, na cestach je uz dost samovrahov. So schopnostou ovladat auto a pohybovat sa v cestnej premavke sa musi kazdy narodit. Kto tu schopnost nema nech to radsej neskusa. Nema cenu naucit sa naspamat par paragrafov a na ceste zazivat hrozu a strach. Je mylna predstava, ze kazdy kto ma na to, aby si zaplatil kurz musi jazdit. Dufam, ze si sa neurazila. Ak ano je to len dalsi dovod preco sa nehrnut medzi soferov. Ti budu pouzivat aj horsiu konverzaciu. Priprav sa aj na to.

Tak s tym vobec - bez urazky nesuhlasim. Neviem, osobne som sa asi fakt narodila s volantom v ruke, nemala som problem ani strach,ale tiez som nebola tak vyjazdeny sofer, ako po rokoch praxe. Ty si bola hned super sofer? Spomen si na svoje zaciatky....To by mohli zrovna zatvorit autoskoly, lebo by tam isli len zaciatocnici - samovrahovia- podla teba. Treba doverovat a mat s nimi trpezlivost. Aj do skoly -akejkolvek sa chodi, lebo nic nevieme, a naucime sa to a potom sa praxou vyspickujeme.....Co tvoji potomkovia, tiez ich nepustis? To si dala riadny odpis zaciatocnikom. Oni potrebuju podporu a nie nedoveru. Aj ked je vela zbrklych-v tom suhlasim, kazdy si musi uvedomit a neprecenit svoje schopnosti, ale to je na nom a nie na druhych. Aj skuseni soferi byvaju nepozorni...ved kolko nehod sa stava..a z akych pricin a akym soferom. Ja len tolko teda.
daja
20.07.07,05:36
Daja, máš správny prístup, prajem veľa šťastných kilometrov bez nehody! Nenechaj sa odradiť, vodičský preukaz Ti veľa vecí len uľahčí.

Ďakujem Ti - odradiť sa určite nedám. Včera som mala 2. jazdu a náhodou som dostala od inštruktora pochvalu;)
ludmilla
20.07.07,10:20
Ďakujem Ti - odradiť sa určite nedám. Včera som mala 2. jazdu a náhodou som dostala od inštruktora pochvalu;)

No vidíš, to ja keď som chodila do autoškoly, hneď pri cúvaní som zdemolovala jeden kužel. Dnes mám najazdených približne 400 000 km bez nehody - (zavinenej):rolleyes:
borob
20.07.07,10:30
Ja jazdim velmi rad a jazdu si vychutnavam. vždy odchadzam s velkou časovou rerzervou a skor ma 100 aut predbehne ako ja jedno.
Držim sa stareho porekadla- radšej o 10 minut neskor do ciela ako o 5 minut skor na cintorin. A hlavne snažim sa byť ohladuplny k iným a citit sa do ich kože- taky TIRak narobi tisice kilometrov a má čo rbiť aby stihal vyložiť a naložiť a ešte sa vratit do soboty na uzemie SK lebo ak nie jeho rodina je cez víkend bez tatka. Skuste si na to spomenuť ked sa on s tým obrovským strojom marne snaži dostať z vedlajšej na hlavnu cestu.

Všetkým šťastnu cestu
Boro
ludmilla
20.07.07,11:12
Ja jazdim velmi rad a jazdu si vychutnavam. vždy odchadzam s velkou časovou rerzervou a skor ma 100 aut predbehne ako ja jedno.
Držim sa stareho porekadla- radšej o 10 minut neskor do ciela ako o 5 minut skor na cintorin. A hlavne snažim sa byť ohladuplny k iným a citit sa do ich kože- taky TIRak narobi tisice kilometrov a má čo rbiť aby stihal vyložiť a naložiť a ešte sa vratit do soboty na uzemie SK lebo ak nie jeho rodina je cez víkend bez tatka. Skuste si na to spomenuť ked sa on s tým obrovským strojom marne snaži dostať z vedlajšej na hlavnu cestu.

Všetkým šťastnu cestu
Boro

...alebo na vodičov ako som ja, jazdím roky 150 km trasu asi 2 - 3 krát do týždňa, poznám každý jeden "kúštiček" cesty, je to neuveriteľné ale niekedy sa mi stáva, že si niektoré úseky cesty ani nepamätám. Len nedaj bože, aby niekde zmenili značenie.
katkaj
20.07.07,11:52
V dnešnej dobe jazdiť v aute je veľakrát dosť veľká "odvaha". Keď vidím ako sú mnohí vodiči drzí, jazdia ako šialenci a ohrozujú ďaľších vodičov tak by som dala policajta na každých 100 metrov cesty. Ale asi je to aj tou uponáhľanou dobou......
Netreba sa však vzdávať a jazdiť. Auto je v mnohých prípadoch veľkým šetričom času lebo sa človek rýchlo presunie kam potrebuje. Takže ako už bolo vyššie spomínané radšej možno ísť opatrnejšie a sledovať aj okoloidúce vozidlá a netreba sa nechať odradiť negatívnymi tvrdeniami. :)
Veď človek sa učí celý život.....
janaGT
09.06.09,11:15
viete mi niekto povedať, ako dlho trvá vodičský kurz, akým spôsobom to tam prebieha ... najskôr teória, potom jazdy? alebo ako?
Bionda
09.06.09,11:23
dcére povedali , že cca 2 mesiace. Vraj závisí od toho, ako bude napredovať v teorii a pred jazdou je vraj už povinný trenažér.
janaGT
09.06.09,11:27
dcére povedali , že cca 2 mesiace. Vraj závisí od toho, ako bude napredovať v teorii a pred jazdou je vraj už povinný trenažér.

ale dúfam, že nie v kuse 2 mesiace?
Chobot
09.06.09,11:54
ale dúfam, že nie v kuse 2 mesiace?

V kuse to nebude, veď účastník kurzu musí niekedy aj spať a niektorí chodia do práce alebo do školy...:D.

Inak kurzy bývajú 2x týždenne. priemerné trvanie kurzov je 2-3 mesiace. Začína sa teóriou, neskôr k tomu priebežne pribudnú jazdy.
janaGT
09.06.09,11:56
V kuse to nebude, veď účastník kurzu musí niekedy aj spať a niektorí chodia do práce alebo do školy...:D.

Inak kurzy bývajú 2x týždenne. priemerné trvanie kurzov je 2-3 mesiace. Začína sa teóriou, neskôr k tomu priebežne pribudnú jazdy.

:) myslela som to tak, že či každý deň počas tých 2 mesiacov ...
duves
09.06.09,12:06
viete mi niekto povedať, ako dlho trvá vodičský kurz, akým spôsobom to tam prebieha ... najskôr teória, potom jazdy? alebo ako?
Moja manželka začala pred rokom v júli. Minulý týžden v stredu mala skúšky. Pred rokom kolovala informacia, že získať vodičské oprávnenia, vlastne kurzy podražia. Vela ludí sa prihlásilo a autoškoly nestíhali (peniaze povyberali:D).
Učila sa od leta staré vyhlášky a teraz aj nové. No na jed. To platilo kedysi, že 2 mesiace to trvá. Začal som v septembri (1980) a v novembri boli skúšky. Rodičia ani nevedeli, že niečo take robím.
Blankake
09.06.09,12:29
viete mi niekto povedať, ako dlho trvá vodičský kurz, akým spôsobom to tam prebieha ... najskôr teória, potom jazdy? alebo ako?
Závisí od toho, či to bude 1-mesačný, 2-mesačný alebo 3-mesačná kurz. Teória zvykne byť 2x týždenne (počet vyuč. hodín podľa zákona 35) a jazdy (37 vyuč. hodín) potom individuálne podľa možností žiaka a aj inštruktora. Nie je dobré mať medzi jazdami veľmi veľký odstup. Jedna vyučovacia hodina = 45 min.
Blankake
09.06.09,13:22
Ináč pre tých, ktorí si ešte len vyberajú autoškolu, existuje prehľad výsledkov autoškôl (% podiel neúspešnosti) podľa zákona 93/2005:

http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=54671
willma
09.06.09,13:32
a ja pridám ešte jednu radu, treba sa hneď na začiatku informovať, či prezentovaná suma je konečná. Aby ste nedopadli ako môj syn, ktorému večer pred skúškami zvestovali, že okrem kolkov za skúšku má priniesť ďalších 33 € ako poplatok za pripustenie ku skúške- pre autoškolu.
Chobot
09.06.09,13:35
Moja manželka začala pred rokom v júli. Minulý týžden v stredu mala skúšky. Pred rokom kolovala informacia, že získať vodičské oprávnenia, vlastne kurzy podražia. Vela ludí sa prihlásilo a autoškoly nestíhali (peniaze povyberali:D).
Učila sa od leta staré vyhlášky a teraz aj nové. No na jed. To platilo kedysi, že 2 mesiace to trvá. Začal som v septembri (1980) a v novembri boli skúšky. Rodičia ani nevedeli, že niečo take robím.

Robil si na Exnárke? Asi áno, veď inde sa nedalo.:rolleyes:
duves
09.06.09,13:50
Robil si na Exnárke? Asi áno, veď inde sa nedalo.:rolleyes:
No teoriu sme mali na nam.L.Stura v budove Zväzarm-u, teraz je tam nejake ministerstvo a auta sme mali v Petržalke na Zadunajskej, to tam stali ešte stare domčeky.
Chobot
09.06.09,14:01
No teoriu sme mali na nam.L.Stura v budove Zväzarm-u, teraz je tam nejake ministerstvo a auta sme mali v Petržalke na Zadunajskej, to tam stali ešte stare domčeky.

Tak predsa bolo na výber.:rolleyes:
duves
09.06.09,15:42
Aj tak to patrilo pod jednu hlavičku, pod Zväzarm. Pre mna bolo doležite, že som mal kurz urobeny za 6 tyždnov, nie ako dnes, že 10 mesiacov.
Romankosk
09.06.09,20:10
Ja jazdim velmi rad a jazdu si vychutnavam. vždy odchadzam s velkou časovou rerzervou a skor ma 100 aut predbehne ako ja jedno.
Držim sa stareho porekadla- radšej o 10 minut neskor do ciela ako o 5 minut skor na cintorin. A hlavne snažim sa byť ohladuplny k iným a citit sa do ich kože- taky TIRak narobi tisice kilometrov a má čo rbiť aby stihal vyložiť a naložiť a ešte sa vratit do soboty na uzemie SK lebo ak nie jeho rodina je cez víkend bez tatka. Skuste si na to spomenuť ked sa on s tým obrovským strojom marne snaži dostať z vedlajšej na hlavnu cestu.

Všetkým šťastnu cestu
Boro

nemám nič proti tomuto príspevku ale na ceste trávim ako obchodný poradca dosť času a dosť často sa stáva, že aj kôli veľmi opatrným vodičom, ktorý si jazdu "vychutnávajú" sa tvoria zápchy a vzniká na ceste stres aj kôli ktorému TIR vodiči neváhajú vtlačiť sa kde sa to len dá...
Okrem toho pozreli ste sa za volant týchto ťahačov???? Veď často som prekvapený či ten mladík má vôbec vodičák a ako dlho šoféruje....

je to len môj názor, nikoho nehaním ani nebránim, ak chce niekto výborne šoférovať, nech sa snaží zdokonaľovať na menej frekventovaných cestách, ušetrí tak kopec času, peňazí a hlavne nervov...

Roman
duves
10.06.09,04:09
nemám nič proti tomuto príspevku ale na ceste trávim ako obchodný poradca dosť času a dosť často sa stáva, že aj kôli veľmi opatrným vodičom, ktorý si jazdu "vychutnávajú" sa tvoria zápchy a vzniká na ceste stres aj kôli ktorému TIR vodiči neváhajú vtlačiť sa kde sa to len dá...
Okrem toho pozreli ste sa za volant týchto ťahačov???? Veď často som prekvapený či ten mladík má vôbec vodičák a ako dlho šoféruje....

je to len môj názor, nikoho nehaním ani nebránim, ak chce niekto výborne šoférovať, nech sa snaží zdokonaľovať na menej frekventovaných cestách, ušetrí tak kopec času, peňazí a hlavne nervov...

Roman
Je to komplikovane. Nemožno odsudiť toho čo jazdi opatrne, že je vinny za tvorbu kolon. Máme málo kvalitných ciest alebo sa jazdí zbytocne? ved niektorí by neváhali chodiť na wc autom.
alaya1
21.07.09,09:09
Chcela by som sa opytat, kto by mi vedel poradit. Moj syn ma 23 rokov, od 18 rokov ma vodicak na auto. teraz si chce doplnit o velku motorku. Ako ma postupovat? Musi urobit znova skusky, pripadne je to len akasi doplnkova forma napr. vyskusanie z jazd?
Chobot
21.07.09,09:15
Chcela by som sa opytat, kto by mi vedel poradit. Moj syn ma 23 rokov, od 18 rokov ma vodicak na auto. teraz si chce doplnit o velku motorku. Ako ma postupovat? Musi urobit znova skusky, pripadne je to len akasi doplnkova forma napr. vyskusanie z jazd?

S autom dostal automaticky oprávnenie na malé motorky. Pokiaľ si chce rozšíriť na väčšie motorky (je ich viac kategórií), tak bude musieť robiť celý kurz s testami a jazdami. Viac som o tom písal tu:


http://www.porada.sk/t114067-vodicsky-preukaz-skupiny-a1.html
alaya1
21.07.09,09:24
S autom dostal automaticky oprávnenie na malé motorky. Pokiaľ si chce rozšíriť na väčšie motorky (je ich viac kategórií), tak bude musieť robiť celý kurz s testami a jazdami. Viac som o tom písal tu:


http://www.porada.sk/t114067-vodicsky-preukaz-skupiny-a1.html
Dakujem on chce A.myslim, ze je to nad 125 Nakolo uz splna vek, vcera sme citali vyhlasku, nebolo to z toho celkom jasne.
Chobot
21.07.09,09:30
Dakujem on chce A.myslim, ze je to nad 125 Nakolo uz splna vek, vcera sme citali vyhlasku, nebolo to z toho celkom jasne.

Z tej témy na ktorú som dal odkaz to jasne vyčítaš, aké sú kategórie a aké podmienky treba pre to splniť. Nie je to len o skupine A1, len názov je taký.
alaya1
21.07.09,09:32
Z tej témy na ktorú som dal odkaz to jasne vyčítaš, aké sú kategórie a aké podmienky treba pre to splniť. Nie je to len o skupine A1, len názov je taký.
je to najnovsia novelizacia? Pytam sa len preto, ze jeho kamos robil rozsirenie na "velku" motorku a robil len jazdu a dali mu. bez testov.
alla66
21.07.09,09:46
Dakujem on chce A.myslim, ze je to nad 125 Nakolo uz splna vek, vcera sme citali vyhlasku, nebolo to z toho celkom jasne.

Snáď si niečo vyberieš :)

http://www.porada.sk/1061205-post8.html
alaya1
21.07.09,10:07
dakujem
Chobot
21.07.09,11:53
je to najnovsia novelizacia? Pytam sa len preto, ze jeho kamos robil rozsirenie na "velku" motorku a robil len jazdu a dali mu. bez testov.

A čítala si, čo som v tom odkaze písal? Rozšírenie bez testov neurobia. Jediné rozšírenie je, teda nie ani rozšírenie, ale zrušenie obmedzenia, na tie veľké motorky, keď si človek mladší ako 21 rokov urobí skupinu A, tak mu ju obmedzia na určitý max. výkon motorky. Po 21. roku veku sa mu toto obmedzenie ruší. Vtedy asi robil jazdy na veľkej motorke.

Ale nech oni povedia (potvrdia), z akej skupiny na akú rozširovali, keď mu stačili len jazdy. Pokiaľ ja viem, tak sa robí kurz na každé rozšírenie. AK to niekde urobia bez kurzu, nech mu povedia kde a nech tam ide.
alaya1
21.07.09,13:22
A čítala si, čo som v tom odkaze písal? Rozšírenie bez testov neurobia. Jediné rozšírenie je, teda nie ani rozšírenie, ale zrušenie obmedzenia, na tie veľké motorky, keď si človek mladší ako 21 rokov urobí skupinu A, tak mu ju obmedzia na určitý max. výkon motorky. Po 21. roku veku sa mu toto obmedzenie ruší. Vtedy asi robil jazdy na veľkej motorke.

Ale nech oni povedia (potvrdia), z akej skupiny na akú rozširovali, keď mu stačili len jazdy. Pokiaľ ja viem, tak sa robí kurz na každé rozšírenie. AK to niekde urobia bez kurzu, nech mu povedia kde a nech tam ide.
Dakujem.
imrodl
09.09.09,06:14
zdravím, viete mi povedať čo stojí v dnešnej dobe vodičák. syn sa chystá majú v škole zľavu že 390€. ale mne sa to nezdá ako zľava, ked som si našiel že v niektorých mestách to stojí 290€. to je trocha rozdiel.
duves
09.09.09,06:51
Ano, bežne byva rozdiel až 100€.
tanina11
09.09.09,06:54
Ešte si prirátaj kolky. Ceny sú rôzne. Ide aj o to aká to je autoškola. Možno sú v tej cene zahrnuté aj tie kolky. Vtedy by sa to oplatilo.
Chobot
09.09.09,07:17
zdravím, viete mi povedať čo stojí v dnešnej dobe vodičák. syn sa chystá majú v škole zľavu že 390€. ale mne sa to nezdá ako zľava, ked som si našiel že v niektorých mestách to stojí 290€. to je trocha rozdiel.

Tých 390 nebude zľava, ale cena kurzu. Keby to bola zľava, tak cena kurzu by musela byť pôvodne viac než 500 EUR, čo je nelogické. Kurzy sa pohybujú tak okolo 300 - 400 EUR.
imrodl
09.09.09,07:27
vraj celá cena je 420€. to mi príde trocha veľa.akurát verím že v tom môže byť kurz prvej pomoci. aspon v to dúfam.
imrodl
09.09.09,07:28
a ano to je cena kurzu po zľave tých 390€
frederyka
09.09.09,15:01
vraj celá cena je 420€. to mi príde trocha veľa.akurát verím že v tom môže byť kurz prvej pomoci. aspon v to dúfam.

Platila som :
- 420€ autoškola
- 29€ zdravotnícky kurz
- 33€ kolok na záverečné skúšky
Chobot
09.09.09,19:32
vraj celá cena je 420€. to mi príde trocha veľa.akurát verím že v tom môže byť kurz prvej pomoci. aspon v to dúfam.


a ano to je cena kurzu po zľave tých 390€

:eek: To chcú tvrdiť, že pôvodne stál celý kurz 810 EUR???

Veď to je 2x tak veľa, než čo stoja bežne kurzy! To bude len taký reklamný ťah, ako v obchode napíšu, že totálny výpredaj a pritom ceny sú nezmenené. Len na cenovku napíšu nejakú vysokú sumu a tú preškrtnú.
alla66
09.09.09,19:49
:eek: To chcú tvrdiť, že pôvodne stál celý kurz 810 EUR???

Veď to je 2x tak veľa, než čo stoja bežne kurzy! To bude len taký reklamný ťah, ako v obchode napíšu, že totálny výpredaj a pritom ceny sú nezmenené. Len na cenovku napíšu nejakú vysokú sumu a tú preškrtnú.

Neviem, ako si prišiel na sumu 810 € :confused::)


zdravím, viete mi povedať čo stojí v dnešnej dobe vodičák. syn sa chystá majú v škole zľavu že 390€. ale mne sa to nezdá ako zľava, ked som si našiel že v niektorých mestách to stojí 290€. to je trocha rozdiel.

Ja som pochopila ... z ceny 420 € je zľava na 390 €...syn ušetrí 30 € ak si urobí kurz v škole
420€ stojí šoferák aj mojom okolí:)
Chobot
09.09.09,20:31
Neviem, ako si prišiel na sumu 810 € :confused::)



Ja som pochopila ... z ceny 420 € je zľava na 390 €...syn ušetrí 30 € ak si urobí kurz v škole
420€ stojí šoferák aj mojom okolí:)

Tak som to pochopil zle. Mne to vyznelo, že zľava je 390 € a cena kurzu je teraz 420 €.

Ale to dáva logiku, že zo 420 € dali zľavu tak, aby súčasná cena bola 390 €. To je OK.
misomiso
09.09.09,20:40
Kolko presne stoji vodicak nie je podstatne, aj tak si treba este odlozit na klampiara a lakovaca.
alla66
09.09.09,20:43
tiež sa mi nezdá, aby si niekde účtovali iba 290 €....určite tam budú ďalšie poplatky...
imrold : ak bude syn dochádzať do mesta, kde sú lacnejšie poplatky, zisti si "cenovú kategóriu" autoškoly...a všetky poplatky...aby náhodou konečná suma nebola vyššia, ako spomínaných 390€.
imrodl
10.09.09,08:26
presne tak .teraz si to pochopil...
imrodl
10.09.09,08:27
to bolo pre chobota...
imrodl
10.09.09,08:30
takže už v tom mam jasno . syn prišiel s tým, že 390€ je suma v ktorej je aj kurz prvej pomoci. čiže doplatí k tomu ešte33€ za kolok. a samozrejme plus lekarske potvrdenie...a vyhoda je, že ich budu chodiť učiť priamo k nim do školy takže nebude musieť isť cez cele mesto do sídla autoškoly.....
imrodl
10.09.09,08:31
misomiso, to bolo dobré, len dufam že nemáš pravdu...
alla66
10.09.09,12:33
takže už v tom mam jasno . syn prišiel s tým, že 390€ je suma v ktorej je aj kurz prvej pomoci. čiže doplatí k tomu ešte33€ za kolok. a samozrejme plus lekarske potvrdenie...a vyhoda je, že ich budu chodiť učiť priamo k nim do školy takže nebude musieť isť cez cele mesto do sídla autoškoly.....
U lekárky zaplatí cca okolo 15 €...po záverečných skúškach na vodičský preukaz potrebuje kolok v hodnote 6,5 €...
imrodl
10.09.09,16:19
nerozumiek aky kolok za 6,5€. to je zas dačo ešte navyše?
Blankake
10.09.09,16:26
nerozumiek aky kolok za 6,5€. to je zas dačo ešte navyše?
To je poplatok za vydanie vodičského preukazu.
Aluš
29.06.10,08:41
Je možné vykonať záverečnú skúšku na vodičšký preukaz v inom okrese v akom má sídlo autoškola v ktorej sa robil kurz ????
Chobot
29.06.10,09:17
Je možné vykonať záverečnú skúšku na vodičšký preukaz v inom okrese v akom má sídlo autoškola v ktorej sa robil kurz ????

Teoreticky áno, ale to by ťa na skúšku musela prihlásiť iná autoškola - taká, čo má sídlo v okrese, kde chceš robiť skúšku. Je to v zákone o cestnej premávke § 80 ods. 2:


(2) Na skúšku z odbornej spôsobilosti prihlasuje žiadateľa autoškola, v ktorej sa žiadateľ podrobil príprave na vedenie motorového vozidla; prihláška sa podáva orgánu Policajného zboru podľa sídla autoškoly alebo sídla jej prevádzky, v ktorej sa žiadateľ podrobil príprave na vedenie motorového vozidla, do šiestich mesiacov od vydania osvedčenia o absolvovaní kurzu v autoškole. Ak žiadateľa nemôže na skúšku z odbornej spôsobilosti prihlásiť autoškola, v ktorej sa podrobil príprave na vedenie motorového vozidla, môže ho prihlásiť iná autoškola. Termín, organizáciu a miesto vykonania skúšky z odbornej spôsobilosti určuje orgán Policajného zboru tak, aby sa spravidla vykonala do 60 pracovných dní odo dňa prihlásenia na skúšku. Termín skúšky oznámi orgán Policajného zboru autoškole najmenej päť pracovných dní pred jej vykonaním.

ALe otázne je, či nájdeš inú autoškolu, ktorá bude ochotná ťa prihlásiť na skúšku, lebo tá autoškola má podľa ods. 8 nasledovné povinnosti:

(8) Autoškola, ktorá prihlasuje žiadateľa na skúšku z odbornej spôsobilosti, je povinná na vykonanie skúšky, a to aj opakovanej, zabezpečiť osobu oprávnenú vykonávať výcvik z vedenia vozidiel, poskytnúť výcvikové vozidlo aj s pohonnými látkami a podľa požiadavky orgánu Policajného zboru aj potrebné učebné pomôcky, prostriedky a priestory.

Takže zadarmo ťa asi iná autoškola na skúšku neprihlási, ak si u nich nerobila kurz.

Ale najlepšie je spýtať sa v autoškole.