robin1
10.07.07,08:32
Ahojte záhradníčky a záhradníci.

pochytila ma nová mánia - hortenzie. Tá úžasná škála farieb, veľkosť. Chcem si ich vysadiť k plotu. V časopise Záhradkár som uvidela dve úžasné farby, na jednej boli kvety zelenkavé a tá druhá ich mala hnedo-brondzové s jemným ružovkavým nádychom! :eek: Na nete som zavesená neustále, hľadám v ponuke tieto dve farby, a nič. Videl niekto takéto hortenzie? Budem rada každej rade, ktoré mi pomôže ich získať.
Ďakujem vopred.
accad
10.07.07,10:14
V piatok mali v Hornbachu v BA nové druhy Hortenzii, ktoré som ešte v predaji nevidela. Jednej som neodolala. Ale srdce mi plakalo ešte za jedným druhom.
Farba hortenzii zavisí aj od zloženia pôdy. Minulý rok mali na Flore tiež nádhernú farbu Hortenzie, ale bola špeciálne dovezená z Holandska a v klasických záhradkárskych podmienkach ťažko dosiahnuteľná.
atramka
11.07.07,20:59
V piatok mali v Hornbachu v BA nové druhy Hortenzii, ktoré som ešte v predaji nevidela. Jednej som neodolala. Ale srdce mi plakalo ešte za jedným druhom.
Farba hortenzii zavisí aj od zloženia pôdy. Minulý rok mali na Flore tiež nádhernú farbu Hortenzie, ale bola špeciálne dovezená z Holandska a v klasických záhradkárskych podmienkach ťažko dosiahnuteľná.
accard, nemôžeš prilepiť foto????? potešilo by...
Ja som si vlani kúpila v Baumaxe 3 ks, aj mi kvitnú, ale nie sú také obrovské kvety, ako boli hneď z predajne - zejme to bude hnojením...
som však rada, že mi zostali , možno o rok či dva budú krajšie.
Marína
11.07.07,21:37