Boaz
09.02.05,21:44
Aký máte názor a skúsenosti na súbeh pracovného pomeru a dohody o vykonaní práce u jedného zamestnávateľa? Jedná sa o mesačné dohody, vždy na inú činnosť určenú zamestnávateľom. Máte s tým skúsenosti? Ako sa k prípadu stavajú kontrolné orgány?
Jana Motyčková
10.02.05,11:15
Nie je s tým problém, dohoda o vykonaní práce musí byť len na činnosť definovanú výsledkom, a nemá tam byť tá činnosť ktorá je uvedená v pracovnej zmluve.
anka1
10.02.05,12:44
Nie je s tým problém, dohoda o vykonaní práce musí byť len na činnosť definovanú výsledkom, a nemá tam byť tá činnosť ktorá je uvedená v pracovnej zmluve.
Prosím Vás, aké odvody sa platia z DoVP? Je to iba 0,8% na UP a daň? Alebo je toho viac?
victoria
10.02.05,12:48
Na dohodu o DVP sa odvádza iba úrazové poistenie 0,8% a preddavok na daň z príjmu tak ako píšeš. :)
bea
10.02.05,12:48
Je to len tak ako píšeš, 0.8 % úrazové a daň.
anka1
10.02.05,13:01
Ďakujem :)
zuveska
18.09.05,17:55
Aký máte názor a skúsenosti na súbeh pracovného pomeru a dohody o vykonaní práce u jedného zamestnávateľa? Jedná sa o mesačné dohody, vždy na inú činnosť určenú zamestnávateľom. Máte s tým skúsenosti? Ako sa k prípadu stavajú kontrolné orgány?
Rozšírim otázku: treba prihlásiť na reg. liste do sociálnej poisťovne zamestnanca, ktorý v tej istej firme pracuje na pracovnú zmluvu a začne vykonávať činnosť na DOVP?
Daska
18.09.05,18:07
Myslim ze ano, treba ho viest aj na prilohe vykazu SP...
STRELEC
19.09.05,04:07
Rozšírim otázku: treba prihlásiť na reg. liste do sociálnej poisťovne zamestnanca, ktorý v tej istej firme pracuje na pracovnú zmluvu a začne vykonávať činnosť na DOVP?Mám takúto paralelnú DVP + PP. Volal som na Soc. príslušnej prac., ktorej firma-zamestnávateľ patrí a po chvíľke tápania sme sa dohodli na osobitnom RL. V prílohe je r.č. zamestnanca 2x. Je to aj prehľadnejšie, aj soft (MRP) tak pracuje. Odporúčam zopakovať môj postup.
Bionda
19.09.05,06:01
V NR je to jednoznačne tak ako aj uvádza Strelec, zamestnanca je potrebné prihlásiť ako dohodára a nanovo vyplniť RL a odoslať do SP.
Na margo súbehu, by som však chcela uviesť, že netreba zabúdať na §224 ods.2 písm. c a t.j. , že by hod. mzda zamestnanca na dohodu nemala byť vyššia ako na TPP... inak je to porušovanie a v prípade kontroly s tým budú problémy....
ja to aj u nás vravím.... ale.... vraj niektoré firmy majú na to vyčlenené peniaze a v prípade kontroly sa im vraj oplatí radšej zaplatiť pokutu ako odvody ..... nuž.....
ALDA
19.09.05,06:18
V NR je to jednoznačne tak ako aj uvádza Strelec, zamestnanca je potrebné prihlásiť ako dohodára a nanovo vyplniť RL a odoslať do SP.
Na margo súbehu, by som však chcela uviesť, že netreba zabúdať na §224 ods.2 písm. c a t.j. , že by hod. mzda zamestnanca na dohodu nemala byť vyššia ako na TPP... inak je to porušovanie a v prípade kontroly s tým budú problémy....
ja to aj u nás vravím.... ale.... vraj niektoré firmy majú na to vyčlenené peniaze a v prípade kontroly sa im vraj oplatí radšej zaplatiť pokutu ako odvody ..... nuž.....
Neboj s tým problémy nebudú! A a ni pokuta!

Ahoj Hela
Bionda
19.09.05,06:52
Nuž Heli, len ak by si v tej istej f. zarábala napr. 10t na TPP a 15t na dohodu ... :D
Nuž neviem, ale ja sa nebojím.... ja som ich upozornila , je to už na nich... :)