danushka
10.07.07,13:32
Ahojte poraďáci,potrebujem poradiť v nasledovnej veci-
dohodár mal v júli 2007 vyplatenú mzdu za mesiac jún 2007, bola mu zrazená a odvedená zrážková daň v júli 2007, účt.software mi však prehľad zobrazuje až v 3.Q.2007, nerozumiem tomu, mám to chápať tak, že prehľad za 2.Q.2007 nemá byť? Jedná sa o firmu, ktorá začala podnikať v júni 2007, zamestnanca na TPP nemá, len dohodára. Tak čo s tým prehľadom?
už teraz ďakujem za radu:)
Paula
10.07.07,11:34
Správne, vyplatené v júli, daň zrazená v júli...to je už 3.Q
danushka
10.07.07,11:38
ďakujem za odpoveď, ale potom sa opýtam ešte jednu vec, zamestnávateľ je registrovaný na DÚ na platenie dane zo závislej činnosti od júna 2007, treba podať nulový prehľad za 2.Q.2007, keď v tom čase nikomu nezrazil daň, pýtam sa, aby časom neprišlo rohodnutie, že sa nič nepodalo a malo sa:)
ivemar
10.07.07,11:38
Je to OK. Zrazkova dan sa uvadza v stvrtrocnom prehlade v mesiaci, v ktorom bola skutocne odvedena - teda v juli, a preto az 3.quartal . Na rozdiel od preddavkovej dane, ktora sa uvadza za mesiac, za ktory bola vypocitavana. Podla mna je to v tych prehladoch takto zbytocne domotane, ale takto domotane to chce danovy zakon a tym padom aj danove urady.
ivemar
10.07.07,11:41
Ano, treba podavat aj nulove hlasenia.
Tweety
10.07.07,11:42
Nie, tak to nie je. Ak nebol vyplatený nijaký príjem zo ZČ, nulové tlačivo nepodávame.
Anja111
10.07.07,11:49
Nie, tak to nie je. Ak nebol vyplatený nijaký príjem zo ZČ, nulové tlačivo nepodávame.
Súhlasím. DU však v takomto prípade vyžaduje oznámenie o tom, že nebol vyplatený žiadny príjem zo ZČ, (teda, aspom ja mám takú skúsenosť).
danushka
10.07.07,11:55
,,no domotali to riadne, ale už mám v tom teraz jsnejšie...zákon hovorí, že ak nebola vybratá daň, prehľady zamestnávateľ nepodáva..., takže oznámením nič nepokazím, nie?"

Poopravím tento trošku zavádzajúci text : v zmysle paragrafu 39 odst.11. zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov prehľad a hlásenie nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý v príslušnom období /štvrťrok, kalendárny rok/ nevyplácal príjmy zo závislej činnosti /aj keď mu nevyšla povinnosť zraziť preddavok z dôvodu vyššej nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka ako hrubý príjem/, má povinnosť zaslať aj nulový prehľad.

:) s poraďákmi to ide lepšie...