AlkaS
10.07.07,17:12
Začala som podnikať a máme doma počítač, ktorý je kúpený na manžela. Ja by som si ho chcela dať do podnikania, a dokúpiť len legálny software a nejaké nové komponenty do neho. Dá sa to spraviť cez nejakú kúpno-predajnú zmluvu alebo darovaciu zmluvu, alebo to vôbec nemôžem takto spraviť. Dostala som dotáciu na začatie podnikania, môžem ju použiť.:rolleyes:
Anja111
10.07.07,15:50
Začala som podnikať a máme doma počítač, ktorý je kúpený na manžela. Ja by som si ho chcela dať do podnikania, a dokúpiť len legálny software a nejaké nové komponenty do neho. Dá sa to spraviť cez nejakú kúpno-predajnú zmluvu alebo darovaciu zmluvu, alebo to vôbec nemôžem takto spraviť. Dostala som dotáciu na začatie podnikania, môžem ju použiť.:rolleyes:
PC môžeš kúpiť od súkromnej osoby cez kúpnu zmluvu. Dotáciu by si mala použiť v zmysle podnikateľského plánu...
Peterka
10.07.07,15:51
Kúpiť počítač (získať darovaním) je možné ale nie medzi manželmi nakoľko sa tu jedná o bezpodielové vlastníctvo .
Johanka
10.07.07,16:01
Ak sa skutočne jedná o BSM (to musí potvrdiť zadaváteľka otázky) stačí preradiť PC z osobného užívania fyzickej osoby do obchodného majetku. Vstupná cena bude stanovená podľa § 25 Zákona o dani z príjmov.
Orsz
10.07.07,16:03
Ak sa skutočne jedná o BSM (to musí potvrdiť zadaváteľka otázky) stačí preradiť PC z osobného užívania fyzickej osoby do obchodného majetku. Vstupná cena bude stanovená podľa § 25 Zákona o dani z príjmov.

Ale v tomto prípade nie je možné použiť dotáciu z ÚP na tento PC.
Johanka
10.07.07,16:09
. Možno by sa dala použiť aj na nákup SW ...závisí však od toho na nákup čoho bola dotácia určená ;)
AlkaS
10.07.07,18:09
Johanka, čo znamená BSM. Môj podnikateľský plán bol aj na kúpu PC. Myslím, že bude asi lepšie starý PC predať a nový si kúpiť s tej dotácie.
Ďakujem všetkým za odpovede. Ešte raz vďaka :)
ekopo
10.07.07,18:13
Ak je ten "starý" počítač starší ako 4 roky, tak je naozaj vhodnejšie zakúpiť nový. Predať starý sa veľmi neoplatí, môže poslúžiť napr. na zálohovanie dát.
BSM je "bezpodielové vlastnícvo manželov"
Orsz
10.07.07,18:14
Johanka, čo znamená BSM. Môj podnikateľský plán bol aj na kúpu PC. Myslím, že bude asi lepšie starý PC predať a nový si kúpiť s tej dotácie.
Ďakujem všetkým za odpovede. Ešte raz vďaka :)

BSM - bezpodielové spoluvlastníctvo manželov
Laura1
10.07.07,18:17
Z dotácie si môžeš kúpiť LEN NOVÉ PC do 30.000,-, v opačnom prípade preplácejú len ročné odpisy.
Marianna01
11.07.07,15:05
súhlasím s Laura1, zdôrazňujem NOVÉ