ZuzanaHa
10.07.07,18:25
V auguste 2006 sme kúpili byt v ktorom sa od januára nebyvalo.S predchádzajúcim majiteľom sme sa ústne dohodli že ak príde preplatok tak si ho môžme nechať on od náš nebude chcieť žiadne vyúčtovanie. No momentálne zmenil názor a chce aby sme mu polovicu preplatku vrátili. V kunej zmluve nemáme nič uvedené ohľadom rôzneho vyúčtovania. Ma predchádzajúci majiteľ nárok na nejakú časť preplatku alebo nie?
svojar
10.07.07,17:49
Správca domu musí urobiť vyúčtovanie pre každého osobitne. Tu žiadne dohody nemôžu platiť. Mali ste všetko zdokumentovať k dátumu odovzdania bytu. Teda stavy PRVN pokiaľ sú nainštalované, spotreba TV,SV a iné. Však i náklady na používanie výťahu a osvetlenia sa musia riešiť podľa počtu osôb starého a nového vlastníka bytu.
lubica_02
10.07.07,18:16
Ale rozhodujúci je dátum povolenia vkladu na katastri. Ak bol v tomto prípade v 6. mesiaci, tak by malo byť vyúčtovanie spracované podľa Slávky a svojara.
ZuzanaHa
11.07.07,05:14
Práveže nám prišlo vyúčtovanie za cely rok 2006 na naše meno. Nám už prišiel preplatok za cely rok.V období keď sme sa stali vlastníkmi bytu sme žiadne stavy na meračoch nikomu nehlásili. Tak ako môže urobiť vyúčtovanie bytové družstvo jemu? A môže od nás žiadať naspäť peniaze z preplatku?
buonapacta
11.07.07,05:50
Presne tak, 1-7/2006 malo byť vyúčtovanie na vlastníka, ktorý Vám byt predal a 8-12/2006 bolo vyúčtovanie Vaše. To ste nerobili prepis bytu ? Pri zmene vlastníctva ste povinní zmenu nahlásiť správcovi po vydaní listu vlastníctva. Dňom vkladu do katastra ste sa stali vlastníkmi Vy. Spravca má však právo akceptovať až vydanie nového LV, kôli prípadnému zastavenie konania. Nič to ale nemení na to, že ste mali mať osobitné vyúčtovanie.
Toto platí iba pri prvoprevode z vlastníctva družstva na prvého vlastníka. Ako som vyrozumel z príspevku, tu došlo k prevodu vlastníckeho práva bytu z jednej fyzickej osoby na druhú a tam sa stáva nový vlastník vlastníkom bytu dňom povolenia vkladu a nie dňom podania návrhu na vklad.
lubica_02
11.07.07,17:58
Práveže nám prišlo vyúčtovanie za cely rok 2006 na naše meno. Nám už prišiel preplatok za cely rok.V období keď sme sa stali vlastníkmi bytu sme žiadne stavy na meračoch nikomu nehlásili. Tak ako môže urobiť vyúčtovanie bytové družstvo jemu? A môže od nás žiadať naspäť peniaze z preplatku?
V prvom rade pri odpredaji bytu ste sa mali dohodnúť na platbe a vyúčtovaní za prekleňovacie obdobie, teda za čas pokiaľ kataster nepovolí vklad novému vlastníkovi. Ak ste nevedeli ako ďalej ,bolo potrebné zistiť informácie u správcu domu. Váš správca pri prevzatí dokladov o zmene vlastníctva bytu mal od vás žiadať podklady k vyúčtovaniu,teda odpis S.V., TÚV ak sú inšatlované PRVN, počet osôb bývajúcich v byte od zmeny vlastníctva bytu a novúadresu pôvodného vlastníka bytu.
Bohužiaľ, ak vás spravuje niektoré OSBD, tak tu sa touto zmenou zaoberať nechcú. Ja som si to tam tiež musela vydobiť.
Ak chce pôvodný vlastník vyúčtovanie za rok 2006,mal by žiadať správcu o opravu vyúčtovania.Vy by ste nemali pôvodnému vlastníkovi z vyúčtovania, ktoré ste obdržali vracať nič, tiež by ste mali požiadať správcu o opravu RV,s pôvodným vlastníkom sa treba dohodnúť na rozdelení spotreby hore uvedených nákladov za plnenia .
buonapacta
12.07.07,06:40
...samozrejme , ospravedlňujem sa vypadlo mi nechtiac slovko "povolenia", ale je to zrejmé a z ďalšej vety "vydanie nového LV, kôli prípadnému zastavenie konania." ak sú nedostatky v zmluve a návrhu a nie sú odstránené-vklad nepovolí...a myslím, že ostatní to pochopili. ;)
Klamete. Myslím, že ste to napísali tak, ako ste to mysleli a mýlili ste sa. Len vtedy má tá Vaša druhá veta zmysel. Toto sú tie Vaše nefér praktiky.
Monika Kováčová
12.07.07,07:19
Klamete. Myslím, že ste to napísali tak, ako ste to mysleli a mýlili ste sa. Len vtedy má tá Vaša druhá veta zmysel. Toto sú tie Vaše nefér praktiky.


Jasné že tu všetci klameme.... a na tomto fóre používame len nefér praktiky... Konečne si na to prišiel/la (marwiny, hasta, buonapacta = jedna osoba), takže ťa na tomto fóre vyzývam, nezavadzaj nám tu svojou pravdovravnosťou, čestnosťou a spravodlivosťou... my to tu neznášame...mimotemy
buonapacta
12.07.07,07:32
Jasné že tu všetci klameme.... a na tomto fóre používame len nefér praktiky... Konečne si na to prišiel/la (marwiny, hasta, buonapacta = jedna osoba), takže ťa na tomto fóre vyzývam, nezavadzaj nám tu svojou pravdovravnosťou, čestnosťou a spravodlivosťou... my to tu neznášame...mimotemy
Ermon, na vaše primitívne spôsoby správania sa nebudem reagovať. Vaše dojmy Vám nikto neberie a pokojne sa snažte presviedčať o Vašej paranoji o trojjedinosti ostatných súdnych členov porady. Myslím, že tí si už minimálne o Vás urobili svoj názor. Takže sa môžete prezentovať aj naďalej.
marwiny
12.07.07,07:42
Ermon, na vaše primitívne spôsoby správania sa nebudem reagovať. Vaše dojmy Vám nikto neberie a pokojne sa snažte presviedčať o Vašej paranoji o trojjedinosti ostatných súdnych členov porady. Myslím, že tí si už minimálne o Vás urobili svoj názor. Takže sa môžete prezentovať aj naďalej.

nezabudli ste na niekoho? :-))) hej buonopacta odkial vlastne si?
marwiny
12.07.07,07:43
pozor vážení, práve sa buonapacta odhlásil a nastupuje prihlásená marwiny....!


hahahah... a urcite pri tom doslednom skumani vidite ze mame ine IP adresy...hlupost vam teda nadelili do vienka statne.
Monika Kováčová
12.07.07,07:45
hahahah... a urcite pri tom doslednom skumani vidite ze mame ine IP adresy...hlupost vam teda nadelili do vienka statne.

.........................
buonapacta
12.07.07,07:47
nezabudli ste na niekoho? :-))) hej buonopacta odkial vlastne si?
Zo Starej Turej a z Bratislavy. Ale veď to je asi tu na porade jedno.
marwiny
12.07.07,08:39
.........................


co nevies odpovedat? nezistila si si? alebo zistila a nedokazalo ti to tvoju teoriu o trojjedinosti...myslim, ze to druhe. takze nastal cas prestat fabrikovat a vratit sa k podstate tem a veci.
Monika Kováčová
12.07.07,08:40
co nevies odpovedat? nezistila si si? alebo zistila a nedokazalo ti to tvoju teoriu o trojjedinosti...myslim, ze to druhe. takze nastal cas prestat fabrikovat a vratit sa k podstate tem a veci.
...............................
sonita1
12.07.07,09:53
ahoj, preberala som byt vo februari od stavebnej firmy s nenulovymi hodnotami meracov. V zozname neplaticov sme neboli evidovany, ale na konci roka nam prisiel nedoplatok - neuhradeny vymer za januar, pocet mesiacov akoby sme byvali od zaciatku roka a nulove pociatocne stavy. reklamovala som to na bytovom podniku ale neuspesne. Kde by som sa mohla obratit o pomoc?
ZEvina
12.07.07,10:54
nezabudli ste na niekoho? :-))) hej buonopacta odkial vlastne si?

že by Beata?
lubica_02
12.07.07,13:53
ahoj, preberala som byt vo februari od stavebnej firmy s nenulovymi hodnotami meracov. V zozname neplaticov sme neboli evidovany, ale na konci roka nam prisiel nedoplatok - neuhradeny vymer za januar, pocet mesiacov akoby sme byvali od zaciatku roka a nulove pociatocne stavy. reklamovala som to na bytovom podniku ale neuspesne. Kde by som sa mohla obratit o pomoc?
V prvom rade si si mala odpísať stavy meračov - čo je teraz už bezpredmetné, tieto mali byť v preberacom protokle bytu. Ak správca nechce vykonať opravu nákladov, pokús sa preukázať dátumom,kedy si byt prevzala,nemôže byť iný ako má aj správc,lebo zmluvu o výkone správy ste podpisovali od určitého dátumu. Ak mal investor uzavretú so správcom zmluvu pred odovzdaním bytu do užívania, za toto obdobie mal obdržať vyúčtovanie on.
Potom sa obráť na investora, ktorý vám byt odovzdával.
sonita1
13.07.07,09:42
Uz mi prisla reakcia na tu reklamaciu. Poslala som im kopiu preberacieho protokolu a oni uznali pociatocne stavy, ale neuznali datum prevzatia bytu s odovodnenim ze spravu vykonavali od 1.1.2006 a odtedy vyrubili vsetkym vymery - aj tym co nepristupili k zmluve. LV mame od februara. Rozmyslam, ze si dam od nich potvrdit ze je to nedoplatok po byvalom majitelovi (investor). Este sme nezaplatili cast z poslednej splatky kvoli nejakym nedorobkom. V januari 2006 nas sice vyzvali k prevzatiu bytu ale chybala tam cast steny + zabradlia najprv neboli vobec upevnene a potom ich upevnili na jednu hmozdinku + nedodali termohlavice tak sme to neprevzali. Za ten januar tam aj zaratali vykurovanie od zaciatku temperovania stavby ( resp. taku spotrebu sme dosiahli za cely rok ktoru nam vyuctovali) tak by som to radsej neplatila ak by sa dalo. A investor je jednym z konatelov bytoveho podniku + firmy ktora dodava teplo do nasho baraku....