alakajda
10.07.07,19:15
Zdravím všetkých poradákov,
prosím skúste mi poradiť v problematike neziskovky a prijatého príspevku z EU. Prevzala som účtovníctvo neziskovky, ktorej predtým PÚ vykonávali jednorázovo účt.firmy, čiže mám agendy min.rokov iba v rukách na papieroch.
Ide o to, že účt.firma neziskovke vytvorila účet 914 - Fond, kde sledovali použité financie z EU. Projekt ale skončil, bol vyúčtovaný, odklepnutý na kontrole MF že je v poriadku. A na účte 914 mi nechali ako koncový stav -18.000 SK. Táto mínusová položka ma dosť desí. Chápem, že by som ju mala otvoriť ako 914/961 ale čo budem s ňou ďalej robiť?Mám ju nejako "interne vyčistiť"?
prosím o radu
victoria
12.07.07,09:12
No v prvom rade by mali uctovat o priznani prispevku z EU pomocou :
346/691
potom pokial sa jedna o viac obdobi pocas ktorych bude projekt prebiehat tak casovo rozlisit :
346/384
pripadne povinnosti vratit dotaciu alebo jej cast pri poruseni rozpoctovej discipliny :
691/346
ja by som otvorila tak ako pises 961/914 a podla toho oproti akemu uctu uctovali druhu stranu fondu na 914 by som to interne vycistila.
Este by bolo dobre poznat povod ciastky - 18.000 sk, ci sa jedna o nejake neuznane polozky v ramci rozpoctu alebo co tato ciastka predstavuje.