Ali36
10.07.07,20:24
Bola nám vystavená faktúra poplatok za účasť na výstave v Maďarsku od firmy platiteľom DPH v Maďarsku, kde nám vyfakturovali sumu s DPH platnou v Madarsku... My sme platiteľmi DPH v SR. Je to takto správne? Nemali nám faktúrovať bez DPH? A ako v tomto prípade postupovať? Ďakujem za odpoveď
Milan Benka
10.07.07,20:30
Bola nám vystavená faktúra poplatok za účasť na výstave v Maďarsku od firmy platiteľom DPH v Maďarsku, kde nám vyfakturovali sumu s DPH platnou v Madarsku... My sme platiteľmi DPH v SR. Je to takto správne? Nemali nám faktúrovať bez DPH? A ako v tomto prípade postupovať? Ďakujem za odpoveď

Postupovali správne.
Nerobíte žiadne samozdanenie ani nič podobné.
vikinka
10.07.07,20:37
Miestom dodania služby je Maďarsko,kde sa služba skutočne-fyzicky uskutočnila,takže fa.je vystavená dobre s DPH § 15 ods.4 DPH.Vám nevzniká povinnosť samozdanenia,tá vzniká len pri službách s miestom dodania v tuzemsku.