aňuša
11.07.07,06:08
Ahojte, môže mi niekto upresniť čo všetko potrebujem ak podnikateľ prechádza na platcu DPH ( má obchod), čo zo zásobami - stačí jednoduchá tabuľka( čiže inventúrny súpis) kt. bude obsahovať cenu bez DPH a DPH? To sa zráta a vyčíslená DPH sa dá do nadmerného odpočtu? ( momentálne to vychádza cca 30 000,-) V nasledujúcom Q ak nebude vysoká DPH na úhradu tak si to jednoducho iba odráta od nadmerného odpočtu a zvyšok DÚ vráti? Ďakujem.
Vladimír Ozimý
11.07.07,04:48
no skrátka urobite inv. zásob k poslednému dňu kedy ste neboli platiteľom dph dáte to do daňového priznania na vstup vznikne vám nadmerný odpočet ak vám vznikne a v prípade že si tento nadmerný odpočet nemôžte odpočítať od nasledujúcej daňovej povinnosti tak vám to daňový úrad do 30 dní vráti...
krbtech
12.09.07,02:41
mám ešte k tejto téme podotázočku ak bol tovar pred dňom
než som sa stal platcom DPH kupovaný v členskom štáte EU
s DPH 22% môže sa uplatniť aj na tento tovar odpočet DPH vo
výške 19 % pri inventúre na deň prechodu ďakujem
emgeton
12.09.07,04:16
mám ešte k tejto téme podotázočku ak bol tovar pred dňom
než som sa stal platcom DPH kupovaný v členskom štáte EU
s DPH 22% môže sa uplatniť aj na tento tovar odpočet DPH vo
výške 19 % pri inventúre na deň prechodu ďakujem

nie ...............
emgeton
12.09.07,04:42
no skrátka urobite inv. zásob k poslednému dňu kedy ste neboli platiteľom dph dáte to do daňového priznania na vstup vznikne vám nadmerný odpočet ak vám vznikne a v prípade že si tento nadmerný odpočet nemôžte odpočítať od nasledujúcej daňovej povinnosti tak vám to daňový úrad do 30 dní vráti...

Doplním:
Odpočet neuplatníte celoplošne na všetok tovar, ale iba na tovar nakúpený od platiteľov dane na Slovensku, teda nakúpený s DPH.