zienka
11.07.07,09:22
Ahojte Poraďáci !
Prosím o pomoc pri riešení tohoto problému.
Minulý rok prišla zahraničná faktúra na tovar, ktorý nám mali dodať tento rok. Takže sme ju účtovali len na 139/321. Keď by prišiel tovar tento rok, uplatnili by sme až teraz DPH. A tu nastáva ten problém. Dnes som obdržala dobropis k danej faktúre. Ale čo s DPH? Ako to mám zaúčtovať.
Prosím o Vaše rady. Ďakujem veľmi pekne :)
JAJA11
11.07.07,07:46
Ahojte Poraďáci !
Prosím o pomoc pri riešení tohoto problému.
Minulý rok prišla zahraničná faktúra na tovar, ktorý nám mali dodať tento rok. Takže sme ju účtovali len na 139/321. Keď by prišiel tovar tento rok, uplatnili by sme až teraz DPH. A tu nastáva ten problém. Dnes som obdržala dobropis k danej faktúre. Ale čo s DPH? Ako to mám zaúčtovať.
Prosím o Vaše rady. Ďakujem veľmi pekne :)


Ten tovar ste vôbec nedostali? Ak nie, nedošlo k zdaniteľnému plneniu, takže sa ani neodvádza DPH. :rolleyes:
Vladimír Ozimý
11.07.07,07:51
hm malo info k presne vymedzeniu problematiky...došiel vám ten tovar alebo len čiastočne alebo nedošiel vôbec?
zienka
11.07.07,07:54
tovar sme vobec nedostali. Takze podla Vas, dam len minusom 139? a DPH ani neodvediem?
Vladimír Ozimý
11.07.07,08:19
no vy ste hlavne nemali nárok na dph na vstupe tak neodvediete ani na výstupe...nedošlo k dodaniu
zienka
11.07.07,08:24
no veď to je jasné, a netreba to uviesť do niektorého riadku v DP? a ten dobropis mám účtovať tým istým kurzom ako faktúru?
Vladimír Ozimý
11.07.07,08:29
ano tým istým kurzom a v DP to nikam neuvádzate...
zienka
11.07.07,08:41
ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc. Ešte že existuje porada!
Prajem krasny deň.